Silvestr na Islandu

    • Nevšední krásy magické zimní přírody
    • Pozorování polární záře
    • Koupání v termálních lázních pod širým nebem
    • snídaně a termální lázně v ceně

Termíny a rezervace

Obj. č. Termín Dní Cena vč. letenky a poplatků  
25033301   28. 12. 2013 - 2. 1. 2014
6
36 800 Kč
Poznámka: UZAVŘENO

 

Popis

Island je ostrov plný jedinečných přírodních krás, za kterými se sem v letní sezoně každoročně vydávají tisíce turistů. Island má ale svým návštěvníkům co nabídnout i v zimním období. Nabízíme vám krátký výlet do této unikátní země ohně, vody a ledu, plné gejzírů, aktivních sopek, ledovců a mohutných vodopádů. Kromě klasických turistických atrakcí vám zima na Islandu nabízí i možnost pozorování unikátního přírodního jevu – aurory borealis neboli polární záře. To vše pak společně završíme silvestrovským přípitkem v centru Reykjavíku společně s místními obyvateli, kteří oslavy Nového roku a zejména hlučné ohňostroje doslova milují.

Program

1. Letecky Praha – Reykjavík.
2. Reykjavík – prohlídka hlavního města (nábřežní promenáda, katedrála Hallgrímskirkja, hlavní třída Laugavegur, případně návštěva volcano show); večerní výlet za pozorováním polární záře (v případě nepříznivých meteorologických podmínek v jiný den).
3. Islandský „zlatý trojúhelník“ – Þingvellir (nejstarší parlament světa pod širým nebem v místě kontinentálního zlomu, kde se stýkají evropská a americká kontinentální deska), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry) a mohutný vodopád Gullfoss.
4. Dopoledne výlet do okolí Reykjavíku, dle povětrnostních podmínek koupání v horkém potoce nebo návštěva lávové jeskyně. Návrat do Reykjavíku a příprava na oslavy příchodu Nového roku.
5. Modrá laguna – novoroční očista v termálních lázních, závěrečný večer v Reykjavíku.
6. Odlet z Reykjavíku do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Reykjavík(Keflavík)–Praha, doprava dle programu, 5x hotel*** se snídaní, vstup do termálních lázní Modrá laguna, informační materiály.
Klima: Podnebí na Islandu je ovlivňováno teplým Golfským proudem, průměrné teploty v Reykjavíku se i v zimě pohybují kolem 0°C, průměrná lednová teplota -0,4 °C je dokonce vyšší než v Praze. Díky velké vlhkosti vzduchu a častému silnému větru může být pocitová teplota nižší. Na přelomu prosince a ledna na Islandu panuje velmi krátký polární den, pouze cca 4–5 hodin denně.
Pořadatel: CK Adventura

Související zájezdy: Island

Island – za krásami vnitrozemí

Nedostupné islandské vnitrozemí – opravdová pustina  | Mohutné vodopády, aktivní sopky, termální koupele  | Rafting kaňonem ledovcové řeky, vyjížďka na koni, velryby  | Ubytování v chatách a penzionech, polopenze v ceně | Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle ...

Island – Tatrabusem i pěšky napříč divočinou

Nedostupné islandské vnitrozemí  | Mohutné vodopády, kaňony a ledovce  | Aktivní sopky, termální koupele  | Rafting kaňonem ledovcové řeky, pozorování velryb  | Ubytování v kempech, polopenze v ceně | Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle ...