Tanzanie – Kilimandžáro a safari

    • Tři místa zařazená v seznamu UNESCO
    • Výstup na Mt. Meru a Kilimandžáro (5895 m)
    • NP Lake Manyara, Serengeti a Ngorongoro

Termíny a rezervace

Obj. č. Termín Dní Cena vč. letenky a poplatků  
22491431   13. 9. 2014 - 26. 9. 2014
14
89 000 / 86 330 Kč
Poznámka: pouze hory bez safari
Služby za příplatek:
jednolůžkový pokoj v Arushe nepovinný: 2 300 Kč
22491433   13. 9. 2014 - 29. 9. 2014
17
109 000 / 105 730 Kč
Poznámka: celý program
Služby za příplatek:
jednolůžkový pokoj v Arushe nepovinný: 2 800 Kč

 

Popis

Jednoznačným cílem úvodní části zájezdu je výstup na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro (5895 m). Cesta na jeho vrchol není nikterak technicky náročná a v případě správné aklimatizace ji zvládne každý fyzicky průměrně zdatný člověk. K aklimatizaci se přímo nabízí sousední vyhaslá sopka Mt. Meru (4566 m). Výstup na její vrchol skýtá nejen překrásné výhledy na Kilimandžáro, vzdálené 50 km, ale i mimořádnou možnost pěšího safari. NP Arusha nacházející se na úbočí Mt. Meru je totiž výjimečným parkem, kde se chodí pěšky v doprovodu ozbrojeného rangera. Pouze zde se můžete volně procházet mezi divokými zvířaty a pozorovat slony, kaferské buvoly, žirafy, paviány, prasata bradavičnatá a další.
Po celou dobu pobytu v horách máme doprovod místního licencovaného horského vůdce, kvalitní plnou penzi zajišťovanou místním kuchařem a nosiče. Na Mt. Meru si neseme své osobní věci a spacák, na Kilimandžáro neseme pouze denní batoh s oblečením a svačinou.
Další část zájezdu nás zavede na klasické safari v pověstných národních parcích Serengeti, Ngorongoro a Lake Manyara nebo (v podzimním termínu) Tarangire. Zejména NP Serengeti, navazující na Masai Mara v Keni, je posledním místem Afriky, kde ještě probíhá pravidelná migrace zvířat. Nocovat budeme v kempech přímo v srdci divočiny.
Celý program v Tanzanii organizujeme s podporou osvědčených místních agentur, které pro nás mimo jiné zajišťují ubytování, stravování v rozsahu plné penze, dopravu, průvodce, vozidla na safari atd.
Další zajímavé informace o regionu najdete na našich speciálně zaměřených stránkách www.kilimanjaro.cz

Program

1. - 2. Letecky Praha – Arusha, odpočinek a odpolední prohlídka města.
HORY:
3. - 5. Aklimatizační výstup na Mt. Meru (4556 m) s cestou přes NP Arusha. Po cestě pozorování mnoha druhů savců i ptáků. Výstup zpočátku savanou, pak deštným pralesem a v nejvyšších partiích vysokohorskou buší a po suťoviskách. Vrcholným zážitkem je sledování východu slunce nad masivem Kilimandžára z vrcholku Mt. Meru.
6. Sestup k bráně parku, odpolední projížďka autem k jezerům Momella Lakes, pozorování zvířat, nocleh v hotelu.
7. - 12. Výstup na Kilimandžáro – šestidenní treking přes celý horský masiv s výstupem na Uhuru Peak, nejvyšší vrchol Afriky (5895 m). Vystupujeme jednou z nejkrásnějších cest Machame Route na Shira Plateau, následuje dvoudenní traverz přes Barranco a Barafu Hut, pak výstup na samotný Uhuru Peak a sestupujeme po Mweka Route; výstup vede zpočátku deštným pralesem, pak po planinách porostlých křovinami a starčeky a na závěr po nenáročných skalách a sněhu.
Účastníci zkrácené varianty zájezdu odlétají domů z Arushy v nočních hodinách 13. den.
SAFARI:
13. Zahájení v NP Lake Manyara – park rozkládající se kolem mělkého jezera ležícího v jedné z větví Velké příkopové propadliny v Masajské stepi. Vodní ptáci (zejména hejna plameňáků), mnoho druhů kopytníků, sloni, opice, pověstní stromoví lvi. Podle aktuálního výskytu zvěře (na podzim) může být návštěva tohoto parku zaměněna za NP Tarangire, jehož savana s akáciemi a baobaby je vhodným biotopem pro všechny větší kopytníky, ale zejména pro slony; druhové zastoupení zvěře je podobné jako v NP Lake Manyara.
14. - 15. NP Serengeti – řídce lesnatá savana ve výšce 900–1800 m s velkými stády afrických zvířat (zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli), asi 200 druhů ptáků, faunou nejbohatší NP v Africe (hroši, nosorožci, opice, lvi, leopardi, hyeny a jiné psovité i kočkovité šelmy, prasata bradavičnatá, krokodýli atd.). Spolu s Ngorongoro biosférická rezervace UNESCO, součást světového přírodního dědictví. Možnost fakultativní návštěvy archeologické lokality světového významu, Olduvaiského kaňonu, proslaveného nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka.
16. Ngorongoro – unikátní rezervace rozkládající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 600 m. Celoroční výskyt zvěře veškerého druhového zastoupení východoafrických NP. Velká pravděpodobnost pozorování nosorožců! Návrat do Arushy.
17. Odlet zpět do Prahy.
Program lze navíc obohatit o fakultativní prodloužení na ZANZIBAR.

Videa

Podmínky

V ceně zahrnuto: průvodce CK, místní průvodci a kuchaři, na Kilimandžáru i nosiči, letenka vč. všech poplatků Praha–Arusha–Praha, doprava safari vozy, místní transfery pronajatým minibusem, 4x/5x hotel v Arushe (2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x horské chaty na Mt. Meru, 5x tábořiště na Kilimandžáru, 3x tábořiště na safari (v ceně je kvalitní české kempinkové vybavení), plná penze v horách a na safari, snídaně ve městech, balená voda na safari, vstupné do NP a rezervací, poplatky za treking, informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě): tanzanské vízum – 50 USD, bakšiše pro místní průvodce, nosiče a kuchaře – asi 150 USD.
Náročnost: Aklimatizační program na Mt. Meru s následným výstupem na Kilimandžáro je prověřen mnoha předchozími výpravami. Díky správné aklimatizaci máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu (asi 95 % z téměř 500 klientů v průběhu let 2004 až 2012). Další program je už poznávací a relaxační a bez problémů zvládnutelný.
Klima: Suché a teplé. Na svazích Kilimandžára mohou být odpoledne bouřky, ve vyšších polohách v noci mráz do -5 až -10 °C.
Poznámka: Pro vstup do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici a některá další jsou doporučená, proto je třeba očkování naplánovat s předstihem.
Pořadatel: CK Adventura

Související zájezdy: Tanzanie, Keňa, Uganda

10
Poznávací zájezd standardní

Zanzibar – ostrov koření

Koupání a šnorchlování v Indickém oceánu  | Slunce a tropická příroda  | Stone Town – za poznáním historie  | Množství fakultativních programů | Korálový ostrov Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a ...

28. 7. - 6. 8. | 6. 10. - 15. 10.
39 800 Kč  od 38 606 Kč    Více
17
Poznávací zájezd komfortní

Safari v Keni a Tanzanii, Zanzibar

Tři místa zařazená na Seznam UNESCO  | Tsavo, Amboseli, Lake Manyara (Tarangire), Serengeti, Ngorongoro  | Zanzibar – ostrov koření a korálových útesů  | Ubytování na safari v luxusních lodžích kategorie *** až ****  | Variabilní program s možností zkrácení nebo rozšíření | Úvodní část zájezdu osloví všechny milovníky přírody, kteří v mládí hltali Příběh lvice Elsy, společně s Joy Adamsovou v duchu cestovali africkou divočinou, mají doma všechny ...

9. 7. - 25. 7. | 9. 7. - 19. 7. | 13. 7. - 25. 7. | 19. 9. - 5. 10. | 19. 9. - 29. 9....
od 66 700 Kč   Více
8
Středně náročný / náročný sport. program

NP Arusha a Mt. Meru

Vulkán Mt. Meru  | NP Arusha, pěší safari  | Ubytování v horských chatách s plnou penzí | Vyhaslá sopka Mt. Meru (4566 m) v Tanzanii se zpravidla se využívá k aklimatizaci před výstupem na 50 km vzdálené Kilimandžáro (5895 m). Nejen že skýtá překrásné výhledy na tuto ...

13. 9. - 20. 9.
20 600 Kč  od 19 982 Kč    Více
10
Poznávací zájezd komfortní

Keňa a Tanzanie ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové

Nejvzácnější nosorožci světa na úpatí Mt. Keni v rezervaci Ol Pejeta  | Velká migrace v národním parku Serengeti  | Přírodní Noemova archa na dně kráteru Ngorongoro  | NP Lake Nakuru a Lake Naivasha na dně Velké příkopové propadliny | Pronikněte k fascinujícímu životu divokých zvířat přímo v nejslavnějších parcích Afriky a to i v přeneseném smyslu: průvodcem vám tady bude zoolog z královédvorské ZOO, se kterou ...

13. 2. - 22. 2. 2015
od 79 000 Kč   Více
9
Poznávací zájezd komfortní

Národní parky Keni a pobřeží Indického oceánu

Lákavá kombinace safari a pobytu u moře  | NP Tsavo West a Amboseli  | All inclusive pobyt na Diani Beach s řadou aktivit | Věděli jste, že původní význam slova safari se dá ve svahilštině přeložit jako cesta a že právě Keňa je často považována za kolébku této aktivity? Vydejte se s námi do srdce ...

12. 7. - 20. 7. | 6. 9. - 14. 9.
52 900 Kč  od 51 313 Kč    Více
10
Poznávací zájezd komfortní

Silvestr v Keni

Čtyřdenní safari v NP Amboseli a NP Tsavo  | Oslava nového roku v africkém rytmu  | All inclusive pobyt na pobřeží Indického oceánu  | Neuvěřitelné množství plážových aktivit | Prožijte konec roku uprostřed africké divočiny pod majestátní horou Kilimandžáro a přivítejte ten nový v doprovodu afrických bubnů a šumícího moře. Naše cesta kombinuje tradiční ...

27. 12. - 5. 1. 2015
59 800 Kč  od 57 408 Kč    Více
14
Poznávací zájezd standardní

Uganda od severu k jihu

Horské gorily v národním parku Bwindi  | NP Murchison Falls a ohromující vodopády na Nilu  | Deštné pralesy v podhůří Ruwenzori  | Jezera Albert a Edward ve Velké příkopové propadlině | Uganda láka především přírodními oblastmi, které svým významem, koncentrací, pestrostí a krásou mnohdy převyšují vyhlášenější místa v jiných afrických zemích. V národních ...

14. 6. - 27. 6.
od 83 700 Kč   Více