Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

Afrika plná zážitků v ZOO Dvůr Králové. Na safari mezi divoká stáda afrických kopytníků. Jediný severní bílý nosorožec v Evropě a poslední ze sedmi žijících na celém světě. Největší chované stádo žiraf na světě. Dobrodružství a zábava na dětském lanovém hřišti a pralesním lanovém parku pro odvážné. 2 500 zvířat. Celoroční tropické pavilony a expozice. Spousta zážitkových programů pro děti a dospělé. Ubytování ve stylovém Hotelu Safari a Safari Kempu.

Jsme partnerem projektu Safari Parku Dvůr Králové na záchranu nejvzácnějších nosorožců světa 

Samice severního bílého nosorožce v rezervaci Ol Pejeta v Laikipii v Keni

V rámci partnerství pomáháme zajistit kontrolní cesty odborníků ze Safari Parku Dvůr Králové do rezervace Ol Pejeta. Dvorský park jako jediný na světě tohoto nosorožce čtyřikrát úspěšně rozmnožil. I přes opakované pokusy o  umělou reprodukci však k  dalšímu zabřeznutí v lidské péči nedošlo. Proto byli čtyři severní bílí nosorožci v roce 2009 převezeni ze Safari Parku Dvůr Králové do Ol Pejeta Conservancy v Laikipii v Keni. V současnosti dvorský park se svými spolupracovníky vyvíjí zcela nové metody umělé reprodukce, které jediné dnes mohou těmto nosorožcům zajistit přežití.

Svou účastí na expedici do Ol Pejety se i vy podílíte na záchraně těchto fascinujících zvířat.

Více aktuálních informací o tomto projektu najdete na Záchrana nosorožců bílých severních.

Dvorští nosorožci mají mláďata v Tanzanii!

Zawadi - nosorožec dvourohý v rezervaci Mkomazi v Tanzanii

Dvorský safari park do Tanzanie postupně přesunul čtyři nosorožce dvourohé, a to do stejného prostředí, odkud byli jejich předci před více než 40 lety do Dvora Králové dovezeni.
CK Adventura přesuny finančně podpořila, protože jde o velice úspěšný pokus o založení nové populace v zemi, kde byli nosorožci před dvaceti lety téměř vyhubeni. Nosorožci ze Safari Parku Dvůr Králové už mají v Tanzanii pět mláďat – tři samičky jsou potomky přímo dvorských zvířat, dvě další samičky pak má původně dvorský samec se samicemi z anglické zoo, které byly do Tanzanie rovněž přesunuty.

Více aktuálních informací o tomto projektu najdete na Nosorožci černí v Tanzanii.

Podpořte s námi záchranu nosorožců

Sudán - poslední žijící samec severního bílého nosorožce v rezervaci Ol Pejeta v Laikipii v Keni

Budeme rádi, pokud se k nám přidáte a záchranu nosorožců v Africe podpoříte také.
Můžete tak učinit příspěvkem na konto WILDLIFE spravované zoologickou zahradou Dvůr Králové:264350610/0300, variabilní symbol uveďte:648510.

Více aktuálních informací o kontu WILDLIFEnajdete na Konto WILDLIFE.

Safari ve Dvoře připravuje cestu nosorožců do Rwandy!

Akagera - rwandský národní park

Safari Park Dvůr Králové připravuje společně s  dalšími evropskými zoologickými zahradami přesun nosorožců do Rwandy. V  zemi byl poslední nosorožec spatřen v roce 2007, v současné době se však rozvíjí nadějný projekt, jehož cílem je vrátit nosorožce do rwandského národního parku Akagera. První skupina nosorožců už tam dorazila z  JAR, pro zajištění jejich stabilní populace je však potřeba přivézt další zvířata z Evropy. CK Adventura přesun finančně podpoří stejně jako předchozí přesuny nosorožců do Tanzanie, kde už zvířata pocházející ze Dvora mají pět potomků! 

Slavnostní otevření afrického městečka Tiébélé v ZOO Dvůr Králové

Historická závodní LIAZ při otevření afrického městečka Tiébélé

V neděli 29. 5. bylo v ZOO ve Dvoře Králové slavnostně představeno nově vzniklé západoafrické městečko Tiébélé. Akce se jako hlavní hosté zúčastnili účastník světoznámé rallye Paříž-Dakar Pavel Svoboda, průkopník Dakaru v československých barvách Jiří Moskal a cestovatel a představitel CK Adventura Jaroslav Lhota. Do ZOO dorazili všichni stylově v historickém závodním vozidle LIAZ a expedičním TATRABUSU. 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.