Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Doprava, ubytování, stravování

Doprava, ubytování, stravování

Seznámíme vás s variantami dopravy, ubytování a stravování, se kterými se můžete setkat na našich zájezdech.

DOPRAVA

Použité typy dopravy vždy naleznete v podmínkách konkrétního zájezdu.
Informace o leteckých zájezdech a nákupu letenek naleznete na stránce Specifika leteckých zájezdů.

UBYTOVÁNÍ

Hotely, penziony, chaty Ubytování pod střechou - typ ubytovacího zařízení je upřesněn v nabídce zájezdu

Stany vlastní či půjčené Noclehy pod stanem - převážně ve vlastních stanech, výjimečně ve stanech zajištěných na místě

Úroveň ubytování na našich zájezdech je velmi rozmanitá s ohledem na různorodost konkrétních destinací i podle typu zájezdů. Zejména u exotických zájezdů se snažíme vybírat ubytovací místa tak, aby neztrácela nic z atmosféry hostitelských zemí.
Základní typy ubytování obvyklé na našich zájezdech popisujeme níže. Podrobnější informace naleznete v podmínkách konkrétního zájezdu a posléze v podrobných pokynech pro účastníky.
Pro zakázkové akce zajistíme ubytování libovolné kategorie dle přání zákazníků včetně hotelů *****, pokud jsou v požadované lokalitě k dispozici.
Ubytování obvyklé na našich zájezdech popisujeme níže.

 • HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
  Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
 • HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
  Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
 • BUNGALOVY, MOBILHOMY
  Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
 • KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
  Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

STRAVOVÁNÍ

Snídaně Snídaně 

Polopenze Plná penze Polopenze či plná penze

 • Rozsah a forma stravování jsou uvedeny u zájezdů. Není-li stravování zahrnuto v ceně, považujeme individuální formu za vhodnější. V případě stravování zahrnutého v ceně zájezdu CK neposkytuje slevu zákazníkům, kteří tuto službu v jakémkoli rozsahu nevyužijí.
 • Na některých autobusových zájezdech s ubytováním v kempech zajišťuje stravování naše cateringové středisko ze zásob nakoupených na místě či přivezených s sebou. Snídaně nabízíme nejčastěji formou „českého stolu“ připraveného na místě našimi průvodci. Polopenzi připravuje spolucestující kuchař podle standardizovaných jídelníčků.
 • Specifické je stravování při vícedenním trekingu v přírodě, které závisí na konkrétních možnostech a na charakteru treku. V některých zemích vám budou vařit místní kuchaři, jinde si budete moci vybrat mezi polopenzí Travellunch, organizovanou průvodcem, a samostatným stravováním.  

POLOPENZE TRAVELLUNCH

- cestování do přírody bez starostí s plánováním jídla

Na všech našich leteckých zájezdech s turistickým a trekingovým programem, tam kde není jiná možnost stravování z místních zdrojů,  pro vás zajišťujeme adventurní polopenzi po dobu pobytu v přírodě. Ušetříme vám tak starosti s plánováním a přípravou jídla. A také s problematickou přepravou vařičů v letadle či se sháněním plynových kartuší v zahraničí, neboť je nelze přepravovat letadlem. Jen studené obědy a občerstvení během dne si zajišťujete sami.

Jde o polopenzi formou balíčků kvalitní dehydrované stravy, kterou zjednodušeně nazýváme „polopenze Travellunch“ podle názvu produktů, které jsou základní složkou této nabídky (www.travellunch.cz). Většinou ji nabízíme jako službu za příplatek, abyste si mohli zvolit také samostatné vaření, pokud vám vyhovuje více.

Pokud si  polopenzi objednáte, tak většinou již na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám pak bude vařit vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku bude na vás. Ostatní účastníci musí mít vlastní vařiče.

Jídelníček není možné si vybírat po jednotlivých jídlech, pouze při včasné objednávce je možné žádat vegetariánskou variantu.

Kaloricky jsou dávky přiměřené zvýšené námaze při turistice, ale váhově jsou maximálně úsporné, což je důležité zejména při delších trecích. Váha potravinového balíčku, který si ponesete v batohu a na který tam musíte mít místo, činí přibližně 350 g/os. a den včetně obalů. Spolu s váhově úspornou individuální stravou během dne, kterou vám doporučíme v pokynech pro účastníky, můžete na stravování počítat váhu celkem asi 600-650 g/os. a den. Při delších trecích se ještě budete podílet na nesení paliva do vařiče průvodce, ale to už není významná přítěž.

Večeře

 • 1. malá instatní polévka 0,2 litru (různé druhy, energetické hodnoty 170-350 kJ)
 • 2. hlavní jídlo z nabídky Travellunch – různá dehydrovaná jídla, standardně  maso s přílohou – asi osm receptů s těstovinami, rýží, bramborovou kaší nebo případně s fazolemi -2000–2350 kJ/os.;
  vegetariánská varianta  – asi šest receptů s těstovinami, rýží, bramborovou kaší nebo případně s kuskusem … kaloricky jsou tato jídla oproti standardním trochu méně vydatná, ale rozdíl není výrazný   
 • 3. čaj

Snídaně

 • 1. instantní ovesné kaše (čokoládová, jablečno-skořicová, kokosová, medová s lískovými ořechy) a krupicové kaše (čokoládová, skořicová)  po 130 g (2 sáčky), plus hrozinky 20 g – celkem asi 2400 kJ,
 • 2. čaj

Pro polopenzi Travellunch je potřeba mít toto vlastní nádobí

 • hrníček na čaj,
 • polévkovou lžíci alespoň standardní délky pro pohodlné nabírání – hlavní jídla Travellunch se zalévají vroucí vodou do přepravního obalu, z kterého se dají  rovnou jíst
 • případně menší misku či druhý hrníček, pokud nechcete jíst jídlo přímo z obalu, nebo pokud  chcete mít oddělené nádobky na polévku a čaj

Čaj se bude připravovat černý a neslazený. Pokud sladíte nebo pijete jiné typy čaje, případně  navíc kávu, vybavte se individuálně dle svého přání.

Obaly od spotřebovaných potravin bude obvykle nutné nést až do cíle treku. Prosíme vás, abyste jimi neznečišťovali přírodu!

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.