Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Polopenze Travellunch

Polopenze Travellunch

Jistě jste již slyšeli o cestovatelské kvalitní dehydrované stravě Travellunch. Můžete ji vyzkoušet na některém z našich trekových zájezdů. 

Cestování do přírody bez starostí s plánováním jídla

Na všech našich leteckých zájezdech s turistickým a trekingovým programem, kde není jiná možnost stravování z místních zdrojů, pro vás zajišťujeme adventurní polopenzi po dobu pobytu v přírodě. Ušetříme vám tak starosti s plánováním a přípravou jídla. A také s problematickou přepravou vařičů v letadle či se sháněním plynových kartuší v zahraničí, neboť je nelze přepravovat letadlem. Jen studené obědy a občerstvení během dne si zajišťujete sami.

Jde o polopenzi formou balíčků kvalitní dehydrované stravy, kterou zjednodušeně nazýváme „polopenze Travellunch“ podle názvu produktů, které jsou základní složkou této nabídky – viz www.travellunch.cz. Většinou ji nabízíme jako službu za příplatek, abyste si mohli zvolit také samostatné vaření, pokud vám vyhovuje více.

Pokud si polopenzi objednáte, tak většinou již na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám pak bude vařit vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku bude na vás. Ostatní účastníci musí mít vlastní vařiče.

Jídelníček není možné si vybírat po jednotlivých jídlech, pouze při včasné objednávce je možné žádat vegetariánskou variantu.

Kaloricky jsou dávky přiměřené zvýšené námaze při turistice, ale váhově jsou maximálně úsporné, což je důležité zejména při delších trecích. Váha potravinového balíčku, který si ponesete v batohu a na který tam musíte mít místo, činí přibližně 350 g/os. a den včetně obalů. Spolu s váhově úspornou individuální stravou během dne, kterou vám doporučíme v pokynech pro účastníky, můžete na stravování počítat váhu celkem asi 600-650 g/os. a den. Při delších trecích se ještě budete podílet na nesení paliva do vařiče průvodce, ale to už není významná přítěž.

Večeře

  1. malá instatní polévka 0,2 litru (různé druhy, energetické hodnoty 170-350 kJ)
  2. hlavní jídlo z nabídky Travellunch – různá dehydrovaná jídla, standardně maso s přílohou – asi osm receptů s těstovinami, rýží, bramborovou kaší nebo případně s fazolemi -2000–2350 kJ/os.;
    vegetariánská varianta – asi šest receptů s těstovinami, rýží, bramborovou kaší nebo případně s kuskusem … kaloricky jsou tato jídla oproti standardním trochu méně vydatná, ale rozdíl není výrazný
  3. čaj

Snídaně

  1. instantní ovesné kaše (čokoládová, jablečno-skořicová, kokosová, medová s lískovými ořechy) a krupicové kaše (čokoládová, skořicová) po 130 g (2 sáčky), plus hrozinky 20 g – celkem asi 2400 kJ,
  2. čaj

Pro polopenzi Travellunch je potřeba mít toto vlastní nádobí

  • hrníček na čaj,
  • polévkovou lžíci alespoň standardní délky pro pohodlné nabírání – hlavní jídla Travellunch se zalévají vroucí vodou do přepravního obalu, z kterého se dají rovnou jíst
  • případně menší misku či druhý hrníček, pokud nechcete jíst jídlo přímo z obalu, nebo pokud chcete mít oddělené nádobky na polévku a čaj

Čaj se bude připravovat černý a neslazený. Pokud sladíte nebo pijete jiné typy čaje, případně navíc kávu, vybavte se individuálně dle svého přání.

Obaly od spotřebovaných potravin bude obvykle nutné nést až do cíle treku. Prosíme vás, abyste jimi neznečišťovali přírodu!