Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Gruzie a Arménie

Malým Kavkazem až k Černému moři
poznávací zájezdyhotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 2*

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 6. – 26. 6. 201711 dní36 700 Kč25201701
1. 9. – 11. 9. 201711 dní36 700 Kč25201702

Popis

Gruzie a Arménie odedávna představují křižovatku a místo střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu a ani v jednom případě nejde o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kulturních sfér. Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale neodmyslitelně vytváří mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. 

Jde o komfortnější verzi standardního zájezdu Gruzie a Arménie. Během tohoto zájezdu navštívíme nejvýznamnější místa a památky regionu, v poklidném tempu se vyvarujeme dlouhých a náročných přejezdů a bydlet budeme v moderním ubytování evropské úrovně.

Na co se můžete těšit?

 • Tbilisi a množství raně křesťanských památek
 • Vynikající gastronomie a gruzínská vína
 • Symboly Arménie – Ararat a Sevan
 • Moderní přímořské letovisko Batumi

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha - Tbilisi, přílet pozdě večer, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

 • 3. den

  Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařské oblasti Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

 • 4. den

  David Garedža – nádherný skalní klášterní komplex z 10. stol, přejezd do Arménie; kláštery z 10. století Haghpat a Sanahin u města Alaverdi; nocleh v Dilijanu.

 • 5. den

  Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; antický chrám Garni; klášter Geghard ; ubytování v Jerevanu.

 • 6. den

  Jerevan – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery; návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat.

 • 7. den

  Návrat zpět do Gruzie, po cestě návštěva klášterů Hovhannavank a Saghmosavank, oba na hraně kaňonu řeky Kasagh, město Achalciche s dominantním opevněním Rabat; nádherný skalní klášterní komplex Vardzia.

 • 8. den

  Přejezd do Imeretie, po cestě zastávka v lázeňském městečku Borjomi; Kutaisi – prohlídka historického centra, atraktivní trh, katedrála Bagrati z 11. století ; zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni.

 • 9. den

  Přímořské letovisko Batumi – moderní „Dubaj Kavkazu“, odpočinek na plážích Černého moře nebo návštěva centra města.

 • 10. - 11. den

  Let Batumi – Istanbul; odpolední prohlídka historického centra, návštěva chrámu Hagia Sofia z 6. století, nebo cisterny Yerebatan; druhý den ráno letecky návrat do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Tbilisi a Batumi–Praha, transfery letiště–hotel–letiště v Istanbulu, kompletní doprava minibusem s místním řidičem, 10x hotel *** se snídaní, informační materiály.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.