Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Gruzie a Arménie

Malým Kavkazem až k Černému moři
poznávací zájezdy

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Arménie, Gruzie

Termíny zájezdu

Popis

Gruzie a Arménie odedávna představují křižovatku a místo střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu a ani v jednom případě nejde o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kulturních sfér. Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale neodmyslitelně vytváří mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. 

Jde o komfortnější verzi standardního zájezdu Gruzie a Arménie. Během tohoto zájezdu navštívíme nejvýznamnější místa a památky regionu, v poklidném tempu se vyvarujeme dlouhých a náročných přejezdů a bydlet budeme v moderním ubytování evropské úrovně.

Na co se můžete těšit?

 • Tbilisi a množství raně křesťanských památek
 • Vynikající gastronomie a gruzínská vína
 • Symboly Arménie – Ararat a Sevan
 • Moderní přímořské letovisko Batumi

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha - Tbilisi, přílet pozdě večer, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

 • 3. den

  Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařské oblasti Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

 • 4. den

  David Garedža – nádherný skalní klášterní komplex z 10. stol, přejezd do Arménie; kláštery z 10. století Haghpat a Sanahin u města Alaverdi; nocleh v Dilijanu.

 • 5. den

  Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; antický chrám Garni; klášter Geghard ; ubytování v Jerevanu.

 • 6. den

  Jerevan – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery; návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat.

 • 7. den

  Návrat zpět do Gruzie, po cestě návštěva klášterů Hovhannavank a Saghmosavank, oba na hraně kaňonu řeky Kasagh, město Achalciche s dominantním opevněním Rabat; nádherný skalní klášterní komplex Vardzia.

 • 8. den

  Přejezd do Imeretie, po cestě zastávka v lázeňském městečku Borjomi; Kutaisi – prohlídka historického centra, atraktivní trh, katedrála Bagrati z 11. století ; zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni.

 • 9. den

  Přímořské letovisko Batumi – moderní „Dubaj Kavkazu“, odpočinek na plážích Černého moře nebo návštěva centra města.

 • 10. - 11. den

  Let Batumi – Istanbul; odpolední prohlídka historického centra, návštěva chrámu Hagia Sofia z 6. století, nebo cisterny Yerebatan; druhý den ráno letecky návrat do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Tbilisi a Batumi–Praha, transfery letiště–hotel–letiště v Istanbulu, kompletní doprava minibusem s místním řidičem, 10x hotel *** se snídaní, informační materiály.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.