Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Keňa - Mount Keňa a Indický oceán

výšlap z deštného pralesa na rovníkový ledovec
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Keňa

Termíny zájezdu

Popis

Masiv Mt. Keňa je druhou nejvyšší horou Afriky. Až na vrchol (5199 m) se dostanou pouze zkušení horolezci, ale přes vedlejší vrchol vede krásný trek, který kromě monumentálních výhledů nabízí i nevšední zážitek z pobytu v tropické přírodě téměř na rovníku. Naši cestu ale nejdříve zahájíme v divokém, nepřístupném a neobydleném pohoří Aberdare Range, kde se aklimatizujeme pro nadcházející výstup a zároveň si vychutnáme panenskou divočinu.
Túry nebudou náročné a půjdeme nalehko. Mt. Keňu přejdeme s podporou osobních nosičů a poskytnutá volnost na cestě nám umožní plně si prožít divokou krásu okolní přírody. Nadšení fotografové a pozorovatelé budou mít na vše dostatek času, nebudeme nikam spěchat.
Po sestupu z Mt. Keni nasedneme do terénních aut a pojedeme se seznámit s divokou africkou faunou. Navštívíme nádherné parky v relativně blízkém okolí a uvidíme spousty zvěře. Ale národní parky nenabízejí jen divoká zvířata. Uvidíme nádherné přírodní lokality, jež dohromady tvoří jedny z nejpůsobivějších míst Afriky.

Základní program lze obohatit o třídenní prodloužení na Diani Beach, deset kilimetrů dlouhé pobřeží Indického oceánu, korálové útesy, guerézy, palmy a ideální podmínky na kitesurfing. Nedaleká přírodní rezervace Shimba Hills s početnou populací slonů a významnou biodiverzitou rostlin tento tropický ráj nejen doplňuje.

 

Na co se můžete těšit?

 • Treking s výstupem na nejvyšší horu Keni (Point Lenana 4985m)
 • Aklimatizace v NP Aberdare na Oldoinyo Lesatima
 • Kompletní servis a podpora doprovodného týmu
 • Safari v NP Samburu a NP Lake Nakuru
 • Možnost prodloužení o relaxaci na Diani Beach

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Nairobi. Po pozdní snídani přejezd do NP Aberdare

 • 3. den

  NP Aberdare  Kiandongo nature trail & water falls – pěší okruh v doprovodu ozbrojeného strážce, návštěva nejpřitažlivějších míst včetně několika vodopádů dosahujících výšky téměř 300 m, pozorování zvěře (mnoho druhů ptáků, několik druhů opic, výskyt slonů a lvů).

 • 4. den

  Oldoinyo Lesatima (4001 m) – aklimatizační výstup otevřeným terénem s alpinskou vegetací je doprovázen výhledy do Velké příkopové propadliny a na Mt. Keňu; odpolední transfer do NP Mt. Keňa.

 • 5.–7. den

  NP Mt. Keňa  a přechod masivu Mt. Keňa (Point Lenana 4985 m) – treking několika zcela odlišnými klimatickými pásmy: v dolních partiích deštný prales, nad ním nízké porosty s vřesy a křovinami, jimž dominují pověstné lobelie, nejvyšší partie mají alpský charakter s panoramatem zasněžených strmých skal, výskyt vzácných až ojedinělých druhů rostlin; impozantní výhledy do okolí i na horu samotnou, nezapomenutelné východy a západy slunce.

 • 8. den

  Dokončení sestupu z Mt. Keni, přejezd do Nanyuki, nocleh v hotelu.

 • 9. den

  Dopolední přejezd do NP Samburu s odpoledním safari v parku.

 • 10.–11. den

  NP Lake Nakuru – safari v parku navštěvovaném díky hejnům plameňáků doslova lemujícím břeh mělkého jezera. Park se stal pro mnoho zvířat útočištěm před pytláky, zejména jedné z největších populací vzácných nosorožců černých. V savanách uvidíme stáda žirafy Rothschildovy, paviány, prase bradavičnaté, antilopy, mnoho druhů ptactva a samozřejmě predátory lvy, gepardy a leopardy. Na závěr dne přejedeme do Nairobi.

 • 12. den

  Brzký ranní odlet do Prahy.
  Navazující program (12.–15. den) Diani Beach.

 • 12.–14. den

  Pobřeží Indického oceánu  pobyt v all inclusive hotelu; Diani Beach – nekonečně bílé pláže stvořené k relaxaci i k aktivitám všeho druhu; možnost výletu na kolech do místní vesnice nebo pralesa, návštěva Mombasy, potápění, rybolov, plavba na blízké ostrovy, vypůjčení čtyřkolek a další.

 • 15. den

  Brzký ranní přesun na letiště v Mombase, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, místní průvodci, kuchaři a nosiči, letenka vč. všech poplatků Praha–Nairobi–Praha (v případě prodloužení o Diani Beach začíná zpáteční let z Mombasy), transfery na/z letiště, místní transfery pronajatým minibusem, 5x hotel, 2x tradiční lodže v parcích, 3x horská chata na Mt. Keňa, 9 x plná penze, 1x snídaně při příletu do Nairobi, 1x večeře v Nairobi před odletem do Prahy, vstupné do NP, potřebné mapy, informační materiály.

Prodloužení na Diani Beach: služby českého delegáta, místní přelet vč. všech poplatků Nairobi–Mombasa, transfery na/z letiště, 3 x hotel all inclusive.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

spropitné místním průvodcům/řidičům na safari (doporučujeme 10 USD /osoba/den).

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

keňské vízum – 2000 Kč, od 1. 9. 2015 nutno žádat online. Podklady pro víza nutno dodat nejpozději 3 týdny před odjezdem zájezdu.

Náročnost:

Obtížnost treků v horách rovnoměrně roste – v Aberdare absolvujeme nenáročné túry, ale pohybujeme se poprvé ve vyšších výškách; na Mt. Keňu probíhá již obtížnější treking. Výstupy v horách zvládne každý zdravý, průměrně zdatný, ale odhodlaný člověk i bez předchozích zkušeností v těchto výškách.
Díky promyšlené aklimatizaci máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu (kolem 95 %); další program je už poznávací a relaxační a bez problémů zvládnutelný.

Klima:

suché a teplé, na svazích Mt. Keni mohou být odpoledne bouřky, ve vyšších polohách může v noci klesnout teplota k nule.

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. Žádné očkování není povinné, některá jsou však doporučená. Minimální skupina 6 účastníků.  

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.