Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Safari v Keni, Tanzanii a Zanzibar

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 9. – 30. 9. 201810 dní96 000 Kč25490808

Keňa a Tanzanie

Základní cena 96 000 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný9 000 Kč
keňské vízum2 000 Kč
21. 9. – 5. 10. 201815 dní119 000 Kč25490807

Keňa a Tanzanie + Zanzibar

1. 3. – 10. 3. 201910 dní-4%92 160 Kč96 000 Kč25490902

Keňa a Tanzánie

1. 3. – 15. 3. 201915 dní-4%114 240 Kč119 000 Kč25490901

Keňa a Tananie + Zanzibar

1. 3. – 10. 3. 201810 dní96 000 Kč25490806

Keňa a Tanzanie

1. 3. – 15. 3. 201815 dní119 000 Kč25490805

Keňa a Tanzanie + Zanzibar

Popis

Úvodní část zájezdu osloví všechny milovníky přírody, kteří v mládí hltali Příběh lvice Elsy, společně s Joy Adamsovou v duchu cestovali africkou divočinou, mají doma všechny knihy Josefa Vágnera a radují se z každého nového přírůstku v královédvorské zoo. Prvních osm dnů strávíme na klasickém safari v pověstných národních parcích Tsavo a Amboseli v Keni a Serengeti, Ngorongoro a Lake Manyara nebo Tarangire v Tanzanii. Zejména NP Serengeti, navazující na Masai Mara v Keni, je posledním místem Afriky, kde se ještě odehrává pravidelná migrace zvířat. Poté se přesuneme na kořením vonící korálový ostrov Zanzibar. Tam opláchneme prach savan v Indickém oceánu a poznáme bohatou historii a lákavou současnost Zanzibaru či se budeme potápět a šnorchlovat na útesech. 

Na co se můžete těšit?

 • Tři místa zařazená na Seznam UNESCO
 • Tsavo, Amboseli, Lake Manyara (Tarangire), Serengeti, Ngorongoro
 • Zanzibar – ostrov koření a korálových útesů
 • Ubytování na safari ve stylových lodžích kategorie ***
 • Variabilní program s možností zkrácení nebo rozšíření

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Nairobi.

 • 2.–3. den

  NP v Keni: NP Amboseli  stejnojmenné jezero obklopené travnatými pláněmi a fantastické panorama Kilimandžára; stáda kopytníků, lvi, gepardi, hyeny, šakali, paviáni; nejvýznamnější NP východní Afriky s programem na záchranu slonů, jichž se tady toulají stovky doslova na dosah ruky.

 • 4.–5. den

  NP Tsavo  částečně hornatý sopečný povrch (až 2500 m) a náhorní rovina Yatta se stromovými savanami (akácie, baobaby, pryšce), výskyt slonů, hrochů, krokodýlů, lvů, buvolů, antilop a jiných zvířat; přejezd do tanzanské Arushy a přílet účastníků varianty bez Keni.

 • 6. den

  NP Lake Manyara  park rozkládající se kolem mělkého jezera ležícího v jedné z větví Velké příkopové propadliny v masajské stepi; vodní ptáci, mnoho druhů kopytníků včetně slonů, opice, pověstní stromoví lvi; podle aktuálního výskytu zvěře může být návštěva tohoto parku zaměněna za NP Tarangire, jehož savana s akáciemi a baobaby je vhodným biotopem pro všechny větší kopytníky, ale zejména pro slony, kterým se zde mimořádně daří, což potvrzuje množství samic s mláďaty; druhové zastoupení zvěře je podobné jako v NP Lake Manyara.

 • 7.–8. den

  NP Serengeti  – lesnatá savana (900 –1800 m), velká stáda afrických zvířat (zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli), asi 200 druhů ptáků, faunou nejbohatší NP v Africe (hroši, nosorožci, opice, lvi, leopardi, hyeny a rúzné psovité i kočkovité šelmy, prasata bradavičnatá, krokodýli atd.), spolu s Ngorongoro biosférická rezervace UNESCO, součást Světového přírodního dědictví; možnost fakultativní návštěvy archeologické lokality světového významu Olduvaitský kaňon, proslavené nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka.

 • 9. den

  Ngorongoro  – zcela unikátní rezervace rozkládající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 600 m; celoroční výskyt zvěře veškerého druhového zastoupení východoafrických NP, velká pravděpodobnost pozorování nosorožců!

 • 10. den

  Přelet na Zanzibar; účastníci zkrácené varianty zájezdu odlétají z Arushy do Prahy. Dle času večerní prohlídka města.

 • 11.–14. den

  Zanzibar – prohlídka Stone Townu a ostrova s bílými plážemi, množství fakultativních programů: Spice tour – cesta za kořením, Delfin tour – plavání s delfíny (na malé rybářské loďce jen s ploutvemi a šnorchlem), přístrojové potápění nebo šnorchlování na korálové bariéře, Jozani Forest  pralesní rezervace s guerézami.

 • 15. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Vzhledem k daňovým úpravám v Tanzanii v roce 2016 a 2017, upozorňujeme na možnou úpravu cen.

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Nairobi/Kilimandžáro (Zanzibar)–Praha, doprava safari vozy, místní transfery pronajatým minibusem, hotely *** v Nairobi, Arushe a na Zanzibaru, stylové lodže nebo bungalovy *** (2lůžkové pokoje), plná penze a balená voda na safari, ve městech a na Zanzibaru snídaně, vstupné do NP, informační materiály.

Služby za příplatek:

keňské vízum – 2000 Kč

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

tanzanské vízum – 50 USD, bakšišné pro místní průvodce, cca 100 USD.

Fakultativní služby:

fakultativní programy na Zanzibaru: přístrojové potápění – podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity stojí v rozmezí cca 25 - 45 USD

Poznámka:

Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je třeba mít očkování proti žluté zimnici. Ačkoli WHO již v r. 2015 oficiálně zrušila povinnost mít do Tanzanie očkování proti žluté zimnici, ještě stále to v běžné praxi nefunguje a bez tohoto očkování a jeho záznamu v mezinárodním očkovacím průkazu vám může být odepřen vstup na území Tanzanie.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.