Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoční a silvestrovský treking v Nepálu

Na dosah himálajských velikánů
turistikahotely, penziony, chaty2 středně náročný program

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 12. 2017 – 6. 1. 201816 dní-1%49 302 Kč49 800 Kč22312801

Popis

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Západajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

 

Na co se můžete těšit?

 • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
 • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
 • Šestidenní pěší putování podhůřím Himálaje
 • Starodávný chrám Manakamana a vyhlídkový vrchol Poon Hill
 • Královská města Káthmándú a Bhaktapur

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy.

 • 3. den

  Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth. Společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu. 

 • 4. den

  Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren, gurmánské zážitky přímo na ulici.

 • 5.–6. den

  Přejezd na začátek treku do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m), dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m)

 • 7. – 9. den

  Ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m) – zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

 • 10. den

  Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

 • 11. – 12. den

  Sestup do údolí a přesun do Pokhary – odpoledne návštěva Muzea horolezectví; druhý den projížďka lodí po jezeře Phewa s výstupem k pagodě Míru.

 • 13. den

  Přelet do Káthmándú, přesun do bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Jedno ze tří královských měst je proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

 • 14. den

  Přejezd do Káthmándú - prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

 • 15. - 16. den

  Káthmándú – rozloučení se s městem, volno na poslední nákupy, po obědě letecky zpět do Prahy s noclehem v Istanbulu.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha ve výši 23 500 Kč + 1 vnitrostátní přelet, 1x doprava z/na letiště, veškerá meziměstská doprava (do Pokhary, Bhaktapuru, přesun na trek a zpět), 7x hotel** (Káthmándú, Pokhara, Bhaktapur), 5x ubytování na treku v lodžích, 1x ubytování v lodži s plnou penzí v ekologickém centru v Astamu, 1x štědrovečerní večeře v Káthmándú, 1x snídaně v Bhaktapuru, treking permity (TIMS a ACAP), lanovka k chrámu Manakamana, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 40 USD, místní doprava ve městech.

Fakultativní služby:

nosiči na celou dobu turistického programu (asi 100–120 USD) – doporučujeme 1 nosiče pro 2 účastníky.

Náročnost:

Turistický program je zařazen 5.–10. den, kdy se budeme pohybovat v nadmořských výškách do 3250 m. Absolvujeme zde šest etapových pěších výletů, jejich délka se pohybuje okolo 6–8 hodin v poklidném tempu.

Klima:
Teploty v Káthmándú a Pokhaře se v zimě pohybují mezi 10–17°C. V noci teploty klesají k 5°C až bodu mrazu. Zimy ve městech se vyznačují slunnými a teplými dny s čistou modrou oblohou.
Poznámka:

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru Treking_seznam_vybaveni_na_zajezdy.pdf . Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.