Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Vánoční a silvestrovský treking v Nepálu

Na dosah himálajských velikánů
turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Na co se můžete těšit?

  • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
  • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
  • Šestidenní pěší putování podhůřím Himálaje
  • Starodávný chrám Manakamana a vyhlídkový vrchol Poon Hill
  • Královská města Káthmándú a Bhaktapur

Popis

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Západajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem: "opičí chrám" Svajambhunáth a náměstí Durbarsquare  s palácem dětské žijící bohyně Kumárí.

3. den

Prohlídka historického centra Káthmándú, buddhistická stúpa Boudhanáth a bývalé hlavní město Bhaktapur , významné středisko řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Jedno ze tří královských měst je proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny; společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu.

4. den

Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren.

5.–6. den

Přejezd na začátek treku do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m), dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m).

7.–9. den

Ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m) – zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

10. den

Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

11.–12. den

Zakončení treku a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví; druhý den projížďka po jezeře Phewa s výstupem k pagodě Míru.

13. den

Přelet do Káthmándú – prohlídka hinduistického centra Pašupatináth, ležícího na březích řeky Bagmatí se spalovacími gháty a posvátným Šivovým chrámem. Fakultativní možnost vyhlídkového letu k Everestu.

14.–15. den

Káthmándú – rozloučení se s městem, transfer na letiště a letecky zpět do Prahy s noclehem v Istanbulu.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ