Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoční a silvestrovský treking v Nepálu

Na dosah himálajských velikánů
turistické zájezdy2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 12. 2018 – 4. 1. 201915 dní-4%47 808 Kč49 800 Kč22312901

Popis

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Západajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

 

Na co se můžete těšit?

 • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
 • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
 • Šestidenní pěší putování podhůřím Himálaje
 • Starodávný chrám Manakamana a vyhlídkový vrchol Poon Hill
 • Královská města Káthmándú a Bhaktapur

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy. Večerní  prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

 • 3. den

  Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth

 • 4. – 5. den

  Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren a společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu; druhý den projížďka po jezeře Phewa s výstupem k pagodě Míru.

 • 6.–7. den

  Přejezd na začátek treku do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m), dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m)

 • 8. – 10. den

  Ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m) – zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

 • 11. den

  Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

 • 12. den

  Zakončení treku a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví.

 • 13. den

  Přelet do Káthmándú, přesun do bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Jedno ze tří královských měst je proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny.

 • 14. - 15. den

  Káthmándú – rozloučení se s městem, volno na poslední nákupy, po obědě letecky zpět do Prahy s noclehem v Istanbulu.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha ve výši 23 500 Kč + 1 vnitrostátní přelet, 1x doprava z/na letiště, veškerá meziměstská doprava (do Pokhary, Bhaktapuru, přesun na trek a zpět), 6x hotel** (Káthmándú, Pokhara), 5x ubytování na treku v lodžích, 1x ubytování v lodži s plnou penzí v ekologickém centru v Astamu, 1x štědrovečerní večeře v Káthmándú, 3x snídaně v Pokhaře, treking permity (TIMS a ACAP), lanovka k chrámu Manakamana, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD, místní doprava ve městech.

Fakultativní služby:

nosiči na celou dobu turistického programu (asi 120–140 USD) – doporučujeme 1 nosiče pro 2–3 účastníky.

Náročnost:

Turistický program je zařazen 6.–11. den, kdy se budeme pohybovat v nadmořských výškách do 3250 m. Absolvujeme zde šest etapových pěších výletů, jejich délka se pohybuje okolo 6–8 hodin v poklidném tempu. V průběhu treku je převažná část cesty v nižších polohách tvořena vyššími schody, po kterých půjdeme cca 1–2hod denně.

Klima:
Teploty v Káthmándú a Pokhaře se v zimě pohybují mezi 10–17°C. V noci teploty klesají k 5°C až bodu mrazu. Zimy ve městech se vyznačují slunnými a teplými dny s čistou modrou oblohou.
Poznámka:

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru Treking_seznam_vybaveni_na_zajezdy.pdf . Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.