Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoční a silvestrovský treking v Nepálu

Na dosah himálajských velikánů
turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 12. 2019 – 5. 1. 202015 dní-4%50 784 Kč52 900 Kč22312011
Základní cena -4%50 784 Kč52 900 KčFirst-minute sleva do 22.6.2019.

Popis

Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků a slunce šimrající přes poledne naše tváře, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle. Připravili jsme pro Vás program, ve kterém jsme zkombinovali to nejzajímavější z nepálské kultury s pěším putováním a nekončícími výhledy na mohutnou hradbu osmitisícových Annapúren a Dhaulagiri. Silvestr oslavíme v Astamu, ekologické vesničce "Západajícího slunce", ležící na úpatí těchto himálajských velikánů. Zasněženou Machapuchare budeme mít jako na dlani. 

 

Na co se můžete těšit?

 • Panoráma zasněžených Annapúrnen, Manaslu a Dhaulagiri
 • Oslava nového roku v ekologickém centru Astam
 • Šestidenní pěší putování podhůřím Himálaje
 • Starodávný chrám Manakamana a vyhlídkový vrchol Poon Hill
 • Královská města Káthmándú a Bhaktapur

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú. První seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy. Večerní  prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

 • 3. den

  Prohlídka historického centra Káthmándú, buddhistická stúpa Boudhanáth a bývalé hlavní město Bhaktapur , významné středisko řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Jedno ze tří královských měst je proslulé svými náměstími s pagodami a vyřezávanými okny; společná oslava Štědrého dne se slavnostní večeří v nepálském stylu.

 • 4. den

  Přejezd údolím řek Trishuli a Marsyangdi do Pokhary, cestou výjezd kabinkovou lanovkou k hinduistickému chrámu Manakamana ze 17. století v oblasti Gorkha. Z výšky 1320 m se nám otevřou panoramatické výhledy na velikány Manaslu a Himalchuli. Večerní relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren.

 • 5.–6. den

  Přejezd na začátek treku do Naya Pul, první část pěšího putování do vesnice Tikhedhunga (1540 m), dále přes rododendronové háje do Ghorepani (2860 m)

 • 7. – 9. den

  Ranní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m), dechberoucí panorama osmitisícových vrcholů Annapúren a Dhaulagiri při východu slunce; pokračování pěšího putování podhůřím himálajských velikánů po trase Tadapani (2630 m),  Jhinu Danda (1780 m) – zde strávíme příjemné odpoledne s koupáním v bazéncích s horkými prameny a dále Pothana (1890 m).

 • 10. den

  Na závěr našeho putování pěší trek do Astamu (1530 m), silvestrovská večeře v ekologickém centru proslulém západy slunce a nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Annapúren a zasněženou Machapuchare, tzv. "Rybí ocas".

 • 11. – 12. den

  Zakončení treku a následný transfer do Pokhary, odpolední návštěva Muzea horolezectví; druhý den projížďka po jezeře Phewa s výstupem k pagodě Míru.

 • 13. den

  Přelet do Káthmándú, Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a volný čas na individuální prohlídku města.

 • 14. - 15. den

  Káthmándú – rozloučení se s městem, transfer na letiště a letecky zpět do Prahy s noclehem v Istanbulu.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ