Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking v Ladákhu a jezero Tso Moriri

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 7. – 8. 8. 201918 dní59 800 Kč22292911
Základní cena 59 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Barevné polopouštní velehory buddhistického Ladákhu
  • Treking věhlasným údolím Markha
  • Kláštery v údolí Indu a festival Phyang Tsedup
  • Rozlehlá slaná jezera Tso Moriri a Tso Kar
  • Možnost prodloužení o výstup na Stok Kangri (6120 m)

Popis

Mezi hřebeny Himálaje a Karakoramu na severu Indie leží těžko přístupný Ladákh – země hor a lámaistických klášterů s neopakovatelnou atmosférou nepřerušené tradice tibetského buddhismu. Program jsme připravili tak, abychom měli dostatek času seznámit se s unikátní místní přírodou, kulturou i architekturou. Při prohlídce zdejších památek se zároveň aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom se mohli vydat na nejkrásnější zdejší treking do věhlasného údolí Markha. Po vzoru zdejších nomádů překonáme dvě vysokohorská sedla a krátce z nich odbočíme i na přilehlé pětitisícové vrcholy s panoramatickými výhledy. Ve druhé polovině zájezdu navštívíme náhorní planinu Changthang, v jejímž okolí se nachází překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. Tato oblast nabízí po celou dobu krásné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy a je vyjímečná výskytem endemických divokých oslů. Kompletní servis nám během treku a návštěvy planiny Changthang zajistí místní specializovaná agentura. Cestou zpět po leteckém přesunu z Léhu se ještě zastavíme na jeden den v Dillí a nenecháme si ujít zajímavosti tohoto velkoměsta. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Dillí, místním letem dále do Léhu, ubytování, odpolední procházka městem, aklimatizace. 

3. den

Léh (3500 m) – prohlídka a toulky starým městem, mohutný palác "malá Potála"Šántí stúpa na vyhlídkových kopcích nad městem.

4. den

Klášter Phyang – návštěva kláštěra nedaleko Léhu a účast na festivalu Phyang Tsedup; tradiční tance mnichů v maskách, slavnostní ceremoniál.

5.–11. den

Sedmidenní Markha Valley treking přes sedlo Ganda La (4950 m), dále krásným údolím řeky Markha přes odlehlé horské vesnice. Výstup od řeky Markha přes druhé vysokohorské sedlo Zhalung Karpo La (5197 m) až do vesničky Dad. Výhledy na blízké dominantní šestitisícovky i na nespočetná horská pásma od obzoru k obzoru.

12.–13. den

Tso Kar – z vesničky Dad, přes sedlo Yar La (4850 m) přejezd k prvnímu ze solných jezer Tso Kar; celodenní pěší túra v okolí barevného jezera, cestou pozorování mnoha druhů ptáků, svišťů a divokých oslů; zastávka u horkých pramenů v Puga.

14.–15. den

Pokračování putování odlehlou náhorní planinou Changthang, přejezd k průzračnému jezeru Tso Moriri (4522 m), návštěva tibetského kláštera Korzok na břehu jezera, vycházka po pobřeží s pozorováním divokých ptáků. Druhý den dlouhý přejezd zpět do Léhu. 

16. den

Prohlídka klášterů v údolí Indu: klášter Alchi s freskami a dřevořezbami z 11. století, živý Likkir či zapomenutý Basgo, ev. sjezd na kolech ze sedla Khardung La nebo rafting na Zanskaru.

17.–18. den

Přelet Léh – Dillí a následně letecky zpět do Prahy.

Podmínky