Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking v Ladákhu a jezero Tso Moriri

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
9. 7. – 26. 7. 201818 dní59 800 Kč22292811
Základní cena 59 800 Kč

Popis

Mezi hřebeny Himálaje a Karakoramu na severu Indie leží těžko přístupný Ladákh – země hor a lámaistických klášterů s neopakovatelnou atmosférou nepřerušené tradice tibetského buddhismu. Program jsme připravili tak, abychom měli dostatek času seznámit se s unikátní místní přírodou, kulturou i architekturou. Při prohlídce zdejších památek se zároveň aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom se mohli vydat na nejkrásnější zdejší treking do věhlasného údolí Markha. Po vzoru zdejších nomádů překonáme dvě vysokohorská sedla a krátce z nich odbočíme i na přilehlé pětitisícové vrcholy s panoramatickými výhledy. Ve druhé polovině zájezdu navštívíme náhorní planinu Changthang, v jejímž okolí se nachází překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. Tato oblast nabízí po celou dobu krásné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy a je vyjímečná výskytem endemických divokých oslů. Kompletní servis nám během treku a návštěvy planiny Changthang zajistí místní specializovaná agentura. Cestou zpět po leteckém přesunu z Léhu se ještě zastavíme na jeden den v Dillí a nenecháme si ujít zajímavosti tohoto velkoměsta. 

Na co se můžete těšit?

 • Barevné polopouštní velehory buddhistického Ladákhu
 • Treking věhlasným údolím Markha
 • Kláštery v údolí Indu a festival Phyang Tsedup
 • Rozlehlá slaná jezera Tso Moriri a Tso Kar
 • Možnost prodloužení o výstup na Stok Kangri (6120 m)

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Dillí, místním letem dále do Léhu, ubytování, odpolední procházka městem, aklimatizace. 

 • 3. den

  Léh (3500 m) – prohlídka a toulky starým městem, mohutný palác "malá Potála"Šántí stúpa na vyhlídkových kopcích nad městem.

 • 4. den

  Klášter Phyang – návštěva kláštěra nedaleko Léhu a účast na festivalu Phyang Tsedup; tradiční tance mnichů v maskách, slavnostní ceremoniál.

 • 5.–11. den

  Sedmidenní Markha Valley treking přes sedlo Ganda La (4950 m), dále krásným údolím řeky Markha přes odlehlé horské vesnice. Výstup od řeky Markha přes druhé vysokohorské sedlo Zhalung Karpo La (5197 m) až do vesničky Dad. Výhledy na blízké dominantní šestitisícovky i na nespočetná horská pásma od obzoru k obzoru.

 • 12.–13. den

  Tso Kar – z vesničky Dad, přes sedlo Yar La (4850 m) přejezd k prvnímu ze solných jezer Tso Kar; celodenní pěší túra v okolí barevného jezera, cestou pozorování mnoha druhů ptáků, svišťů a divokých oslů; zastávka u horkých pramenů v Puga.

 • 14.–15. den

  Pokračování putování odlehlou náhorní planinou Changthang, přejezd k průzračnému jezeru Tso Moriri (4522 m), návštěva tibetského kláštera Korzok na břehu jezera, vycházka po pobřeží s pozorováním divokých ptáků. Druhý den dlouhý přejezd zpět do Léhu. 

 • 16. den

  Prohlídka klášterů v údolí Indu: klášter Alchi s freskami a dřevořezbami z 11. století, živý Likkir či zapomenutý Basgo, ev. sjezd na kolech ze sedla Khardung La nebo rafting na Zanskaru.

 • 17.–18. den

  Ranní přelet Léh – Dillí, celodenní prohlídka historického centra; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Dillí–Praha + 2 vnitrostátní přelety v celkové výši 24 500 Kč, doprava minibusy a terénními auty, 5x hotel se snídaní, 10x tábořiště na treku a v oblasti jezer v místních stanech, kompletní zajištění treku v Markha Valley (místní průvodce, koně na přepravu hlavních zavazadel, noclehy ve stanu, 7x plná penze, treking permit), kompletní zajištění putování v oblasti jezer Tso Moriri a Tso Kar (místní průvodce, doprava, noclehy ve stanu, 3x plná penze, permit), doprava ve městě Dillí, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

případná úschovna zavazadel na letišti v Dillí, indické elektronické turistické vízum – asi 1250 Kč (platí si každý účastník sám před odletem, viz Víza).

Fakultativní služby:

Rafting na řece Zanskar, která protéká krásným kaňonovitým údolím, má za srpnové nižší vody střední obtížnost a je krajinově i vodácky velmi atraktivní – cena asi 30 USD je mimořádně příznivá.

Cyklosjezd do údolí Indu – překonává z více než pětitisícového sedla převýšení 1800 m, první třetina vede po nezpevněné silnici, zbytek po asfaltu – cena asi 25–35 USD dle počtu účastníků.

Víza:

Od února 2016 mohou občané ČR nově za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). eTV si musí každý vyřídit sám prostřednictvím webových stránek a úhradu za něj provést přes internet platební kartou. V dostatečném předstihu vám zašleme instrukce a poradíme vám jak si o toto vízum zažádat.

Ubytování:

Hotely jsou poněkud skromnější, spíše domáckého charakteru. Pokoje budou dvoulůžkové, případně trojlůžkové, a je nutno počítat s dvojpostelí, kterou nelze oddělit. Časté jsou výpadky elektrického proudu.

Náročnost:

Překonání vysokopoložených sedel na treku je samozřejmě fyzicky náročné i při předchozí aklimatizaci, ale cesty jsou dobře schůdné, tempo rozumné, každý si nese jen malý batoh s věcmi denní potřeby a po absolvování denního pochodu se nemusíte o nic starat. V nižších polohách podél řeky Markha bývá přes den horko a řeka se musí dvakrát brodit, což v srpnu za malé vody nebývá náročné.

Klima:

V srážkovém stínu Ladakhu je déšť v létě vzácný, ale nikoli nemožný, ve vysokých polohách může lehce nasněžit. Na nejvýše položeném tábořišti (4650 m) lze očekávat v noci teplotu kolem nuly, v nižších polohách pak bude tepleji.

Velikost skupiny:

od 7 účastníků

Poznámka:

Zájezd je možné si fakultativně prodloužit o výstup na Stok Kangri – 6120 m, což je náročný čtyřdenní program. V tomto případě je třeba se přihlásit na zájezd Výstup na šestitisícovku Stok Kangri . Průvodce pokračuje na toto prodloužení zájezdu, takže zpáteční lety a závěrečnou prohlídku Dillí absolvujete samostatně podle písemných instrukcí a doporučení. 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.