Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking v Ladákhu a jezero Tso Moriri 2019

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Indie

Na co se můžete těšit?

  • Barevné polopouštní velehory buddhistického Ladákhu
  • Treking věhlasným údolím Markha
  • Kláštery v údolí Indu a festival Phyang Tsedup
  • Rozlehlá slaná jezera Tso Moriri a Tso Kar
  • Možnost prodloužení o výstup na Stok Kangri (6120 m)

Popis

Mezi hřebeny Himálaje a Karakoramu na severu Indie leží těžko přístupný Ladákh – země hor a lámaistických klášterů s neopakovatelnou atmosférou nepřerušené tradice tibetského buddhismu. Program jsme připravili tak, abychom měli dostatek času seznámit se s unikátní místní přírodou, kulturou i architekturou. Při prohlídce zdejších památek se zároveň aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom se mohli vydat na nejkrásnější zdejší treking do věhlasného údolí Markha. Po vzoru zdejších nomádů překonáme dvě vysokohorská sedla a krátce z nich odbočíme i na přilehlé pětitisícové vrcholy s panoramatickými výhledy. Ve druhé polovině zájezdu navštívíme náhorní planinu Changthang, v jejímž okolí se nachází překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. Tato oblast nabízí po celou dobu krásné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy a je vyjímečná výskytem endemických divokých oslů. Kompletní servis nám během treku a návštěvy planiny Changthang zajistí místní specializovaná agentura. Cestou zpět po leteckém přesunu z Léhu se ještě zastavíme na jeden den v Dillí a nenecháme si ujít zajímavosti tohoto velkoměsta. 

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Dillí–Léh (3500 m); ubytování, odpočinek po cestě, odpolední aklimatizační procházka hlavním městem tzv. Malého Tibetu, někdejší významné křižovatky na hedvábné stezce. 

3. den

Léh – prohlídka a toulky starým městem, mohutný palác "malá Potála"Šántí stúpa na vyhlídkových kopcích nad městem.

4. den

Klášter Phyang – návštěva kláštěra nedaleko Léhu a účast na festivalu Phyang Tsedup; tradiční tance mnichů v maskách, slavnostní ceremoniál.

5.–11. den

Sedmidenní Markha Valley treking přes sedlo Ganda La (4950 m), dále krásným údolím řeky Markha přes odlehlé horské vesnice. Výstup od řeky Markha přes druhé vysokohorské sedlo Zhalung Karpo La (5197 m) až do vesničky Dad. Výhledy na blízké dominantní šestitisícovky i na nespočetná horská pásma od obzoru k obzoru.

12.–13. den

Tso Kar – z vesničky Dad, přes sedlo Yar La (4850 m) přejezd k prvnímu ze solných jezer Tso Kar; celodenní pěší túra v okolí barevného jezera, cestou pozorování mnoha druhů ptáků, svišťů a divokých oslů; zastávka u horkých pramenů v Puga.

14.–15. den

Pokračování putování odlehlou náhorní planinou Čhangthang: přejezd k průzračnému jezeru Tso Moriri (4522 m) a návštěva tibetského kláštera Korzok, jež leží na jeho břehu; vycházka po pobřeží s pozorováním divokých ptáků; následující den návrat zpět do Léhu. 

16. den

Prohlídka klášterů v údolí Indu: Čos-khor v Alčí s freskami a dřevořezbami z 11. století; významný klášter v Likkiru (3740 m) založený roku 1065, který obývá na sto mnichů; zapomenutý Basgo (3290 m) z 15. století; faktultativně sjezd na kolech ze sedla Khardung La (5359 m) nebo rafting na Zanskaru.

17.–18. den

Letecky do Dillí; podle letového řádu fakultativně prohlídka největších zajímavostí, případně ubytování v hotelu; v noci nebo brzo ráno odlet do Prahy.

Podmínky