Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Výstup na šestitisícovku Stok Kangri

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 7. – 12. 8. 201922 dní-4%67 968 Kč70 800 Kč22292912
Základní cena -4%67 968 Kč70 800 KčFirst-minute sleva do 22. 1. 2019.

Popis

Jde o fakultativní prodloužení zájezdu Treking v Ladakhu a jezero Tso Moriri.

Hora Stok Kangri vám dá zabrat, ale přesto je to jedna z nejsnáze dostupných šestitisícovek světa. V červencovém termínu, kdy sněhová pole již odtála, jde o výstup náročný spíše fyzicky než technicky. Jen je potřeba v mačkách překonat plochý ledovcový splaz a dát si pozor na mírně exponovaném předvrcholovém hřebínku. Z předchozího Markha Valley treku, jehož bezproblémové absolvování je podmínkou možnosti výstupu až na vrchol Stok Kangri, byste měli být solidně aklimatizovaní, takže pravděpodobnost dosažení vrcholu je u zdatných účastníků vysoká. Z něj dohlédneme přes mnoho horských pásem až do Tibetu a na osmitisícovky pákistánského Karakoramu. Veškerý servis a vynesení zavazadel do base campu a zpět nám zajistí spolehlivá místní agentura.

Na co se můžete těšit?

 • Dominanta Ladakhu nad údolím Indu – 6120 m!
 • Výhledy na osmitisícovky Karakoramu a do Tibetu

Program

 • 1.–16.
 • 17.

  Krátký přejezd do vesnice Stok, odtud nalehko výstup do base campu v 5000 m (asi 6 hodin, 1400 m převýšení).

 • 18.

  Vrcholový den – časný start asi ve 3 hodiny ráno, při východu slunce přechod ledovce v 5400 m a po stezkách v strmém suťovém svahu a po závěrečném hřebínku pokračování až na vrchol, sestup stejnou cestou (1200 m převýšení, celkem obvykle kolem 10 hodin na trase), odpoledne odpočinek v base campu.

 • 19.

  Sestup po stejné trase k autu a přejezd do Lehu.

 • 20.

  Rezervní den pro odložení výstupu na Stok Kangri v případě špatného počasí, ale pravděpodobně Leh.

 • 21.–22.

  Ranní přelet Leh – Dillí, celodenní prohlídka historického centra – letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Základní část zájezdu: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Dillí–Praha + 2 vnitrostátní přelety v celkové výši 24 500 Kč, doprava minibusy a terénními auty, 5x hotel se snídaní, 10x tábořiště na treku a v oblasti jezer v místních stanech, kompletní zajištění treku v Markha Valley (místní průvodce, koně na přepravu hlavních zavazadel, noclehy ve stanu, 7x plná penze, treking permit), kompletní zajištění putování v oblasti jezer Tso Moriri a Tso Kar (místní průvodce, doprava, noclehy ve stanu, 3x plná penze, permit), doprava ve městě Dillí, 1x nocleh v Dillí se snídaní, informační materiály.
Výstup na Stok Kangri: průvodce, doprava minibusem na/z výstupu, 1x hotel se snídaní, 3x táboření v base campu v místních stanech s plnou penzí, koně na přepravu hlavních zavazadel, zapůjčení maček na ledovec, permit pro výstup na vrchol, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupy během prohlídky Dillí, asi 10 USD.

Víza:

Od února 2016 mohou občané ČR nově za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). eTV si musí každý vyřídit sám prostřednictvím webových stránek a úhradu za něj provést přes internet platební kartou. V dostatečném předstihu vám zašleme instrukce a poradíme vám jak si o toto vízum zažádat.

Klima:

Převážně suché s intenzivním slunečním zářením. Dole bude horko, v base campu lze očekávat noční teplotu lehce pod nulou a také na vrcholu bývá docela chladno i za slunečného dne.

Velikost skupiny:

Zájezd je v úvodní části programu v Ladákhu (1.–16. den) spojen se zájezdemTreking v Ladakhu a jezero Tso Moriri. Maximální počet na tomto prodloužení je 7 klientů.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.