Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking v Ománu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 2. – 2. 3. 201914 dní-1%67 221 Kč67 900 Kč48265901
Základní cena -1%67 221 Kč67 900 KčFirst-minute sleva do 17. 11. 2018.
11. 11. – 24. 11. 201814 dní67 900 Kč48265802

Popis

Ománské hory dosahují až třítisícové výšky. Poměrně snadno přístupné z vnitrozemí lámou se náhle do často více než kilometrobývých příkrých skalních stěn padajících dolů do vádí běžících na sever k moři. Do těchto skalních srázů vesničané vystavěli cesty spojující jejich zelené horské oázy s horskými hřebeny. Terén byl tak srázný, že bylo často nutné ve svazích vystavět schodiště čítající v některých případech i tisíce schodů. Najdeme tu lidská sídla, nad jejichž umístěním zůstává rozum stát - příkladem může být vesnice položená ve skalní kapse uprostřed kolmé stěny nejvyšší hory Ománu Džabal Šams. Kdekoli se objeví zdroj vody, tam je i oáza s datlovými háji, často vysoko v horách, napájená systémem zavlažovacích kanálů - faladží někdy vedených ve skalnatých úbočích stovky metrů nade dny údolí. Slunce je tu sice silné, ale klima vysoko nahoře na hřebenech a náhorních planinách je po celý rok příjemné a v zimě i překvapivě chladné.
O dost tepleji je pod horami, ale v ománských vádích často teče voda celoročně a potoky a tůně lákají ke koupeli. Nejpůsobivější a nejkrásnější jsou sevřené skalnaté kaňony, kde je bývá nutně sejít ze suché stezky a pokračovat vodou, brodit a plavat. Projdeme se i mezi dunami pouště a pěkné možnosti pro pěší turistiku nabízí také členité skalnaté pobřeží s písečnými plážemi, které jsou jako stvořené k závěrečnému odpočinku. Pěší turistiku doplňují prohlídky hliněných hradů a historických měst, návštěva velkého týdenního trhu i želví rezervace na pobřeží.

 

Na co se můžete těšit?

 • Výstup na nejvyšší horu Ománu třítisícový Džabal Šams
 • Zelenými terasovými políčky a vesnicemi ve svazích Džabal Achdar
 • Po cestách i vodou v kaňonech vádí Bani Khalid a vádí Šab
 • Skalnaté pobřeží a písčité pláže
 • Hliněné pevnosti vnitrozemí, paláce a trhy Nizwy a Muscatu

   

Program

 • 1.-2. den

  Letecky Praha – Muscat, ubytování, staré město, palác sultána Qabuse, krátký výlet skalnatým pobřežím přímo v hlavním městě, trh v Mutrah.

 • 3.-5. den

  Džabal Achdar - přejezd pod severní stěny tohoto masivu, výstup po staré cestě s „perskými schody“  na náhorní planinu, pěšky mezi vesnicemi po horských svazích přeměněných na schodiště terasových políček, výprava k „visutým zahradám“ s datlovými háji, horským kaňonem po tradiční tréninkové cestě ománské armády, prohlídka jedné z faladží (zavlažovacích kanálů) v Birkat al Mawz , nocleh v Nizwě.

 • 6.-7. den

  Západní Hadžar – bývalé hlavní město vnitrozemí Nizwa s rozlehlou pevností a starým městem, velký týdenní trh se zvířaty, poté opět na severní stranu hřebenu: do vádí Bani Auf s malebnou vesnicí Bilad Sayt, Snake Canyon, tisícimetrový výstup skalní stěnou na hřeben západního Hadžaru a dolů do opevněné vesnice Misfat - horské oázy s rozlehlými palmeriemi.

 • 8.-9. den

  Masiv Džabal Šams – staré hliněné město Al Hamra s muzeem vesnického života, pěšky nejhlubším údolím Arabského poloostrova, turistika ve svazích ománského „Grand Canyonu“ vádí Ghul, vesnice postavená ve skalní kapse v kilometrové kolmé stěně, pokus o výstup na vrchol nejvyšší hory Ománu Džabal Šams (3009 m).

 • 10. den

  Cestou z hor návštěva elegantního paláce z hlíny Džabrín a monumentální pevnosti v Bahle, zastávka v malebném historickém městečku Mudayrib, přejezd a nocleh v píscích pouště WahibaSands.

 • 11.-12. den

  Vádí Bani Khalid - ranní výprava mezi dunami pouště Wahiba, odpoledne půldenní mokrý trek vodami nedalekého vádí Bani Khalid, koupání v potocích, tůních i pod vodopády, noční návštěva želví rezervace v Ras al Džins.

 • 13.-14. den

  Přístav Sur, pěšky nejkrásnějším horským kaňonem Ománu - vádím Šáb, pod vodou do jeskyně s vodopádem a  na závěr opět k moři: půlden na opuštěném skalnatém pobřeží s malými písčitými plážemi a s koupáním, návrat do Muscatu, volné pozdní odpoledne a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce a místní horský průvodce, v Džabal Achdar a západním Hadžaru místní horský průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Maskat–Praha ve výši 13 000 Kč, doprava terénními auty, 8x hotely a vesnické domy, 2x v zařízených arabských stanech v horském kempu, 3x ve vlastních stanech v přírodě, stravování, trasport zavazadel během treku.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vízum (cca 50 USD), vstupné, spropitné pro řidiče a místního průvodce (dopor. cca 15-20 USD).

Stravování:

Snídaně při noclezích v hotelech a kempu, polopenze při táboření v přírodě (3x), z toho 2x je jako večeře podávána kvalitní dehydratovaná strava Travellunch. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto večeří.

Náročnost:

Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, zájezd však není vhodný pro lidi trpící závratěmi. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany během treku převáží terénní automobil. K pěším trasám vždy existuje alternativa cesty autem. Nejtěžší etapou je zhruba desetihodinový výstup na vrchol Džabal Šams, při kterém vystoupáme a klesneme 1100 výškových metrů. Při průstupu vádím Bani Khalid se na jednom místě souvisle plave cca 150m. Na pobřeží je třeba počítat s vyššími teplotami s maximy přesahujícími 30°C. Noci na Džabal Šams a Džabal Achdar budou naopak chladné s minimy 5-10°C.

Velikost skupiny:

6 – 12 účastníků.

Pořadatel:
RNDR. Pavel Kumpán - Geos travel
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.