Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kanárské ostrovy – Tenerife a La Palma

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 11. – 15. 11. 20198 dní-4%28 416 Kč29 600 Kč22064901
Základní cena -4%28 416 Kč29 600 KčFirst-minute sleva do 8. 5. 2019.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný2 100 Kč
9. 11. – 16. 11. 20188 dní29 600 Kč22064802

Aktuálně plno!

Popis

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.

Oba ostrovy jsou mimořádně přitažlivé svojí kulturou, památkami i historií a zároveň jsou nejhornatější z Kanárských ostrovů. Přírodní půvaby se zde snoubí s mnoha dalšími zajímavostmi do jedinečné kombinace. Tenerife dokonce vévodí nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide (3718 m), která je ale díky lanovce dobře dostupná. A geomorfologickým unikátem La Palmy je obrovská sopečná kaldera Taburiente, jež nabízí dramatické výhledy do tisícimetrové hloubky svých kolmých rozervaných stěn. Díky silnicím vedoucím až do vysokých nadmořských výšek se na obou ostrovech dají naplánovat krásné vycházky a túry, aniž by při nich bylo nutné zdolávat náročná převýšení. Pojďme také společně nahlédnout do bezstarostného životního stylu místních obyvatel a nechme se pohoupat vlahými vlnami Atlantiku. Ochutnáme od všeho trochu – vyzkoušejte to s námi a nebudete litovat!

Na co se můžete těšit?

 • Ostrovy věčného jara a velkolepých horských scenerií
 • Poznávací program s pěšími výlety
 • Procházka měsíční krajinou i odpočinek na pláži
 • Pico del Teide  a Roque de los Muchachos

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Tenerife a následně přejezd lodí na ostrov La Palma; večerní prohlídka koloniálního města bohatého na památky Santa Cruz de La Palma.

 • 2. den

  Roque de los Muchachos – pohodlný výjezd pronajatým minibusem na nejvyšší vrchol celého hřebenu; panoramatické výhledy na nekonečný Atlatntik a do strmých rozervaných stěn obrovského skalního hrnce Caldery de Taburiente.

 • 3. den

  Ruta de los Volcanes – celodenní hřebenová pěší túra po mimořádně malebném sopečném hřebenu NP Cumbre Vieja až na jih ostrova.

 • 4.den

  Fuencaliente – nejjižnější oblast ostrova; maják El Faro a vulkány Teneguía z r. 1971 a San Antonio; možnost ochutnávky místních vín.

 • 5.den

  Brzy ráno trajektem na Tenerife; výjezd nahoru do NP Teide , na náhorní plošinu s pestrobarevnou velehorskou pouští a bizarními skalními útvary, pěší výlet „měsíční“ krajinou Paisaje Lunar.

 • 6. den

  Opět nahoru do NP Teide, tentokrát s výstupem na Pico del Teide (3718 m) s dopomocí lanovky, od které už není vrchol daleko, pro výstup potřebujeme povolení (viz poznámka); obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; sestup pěšky nebo také lanovkou.

 • 7. den

  Hornaté západní pobřeží ostrova, sestup slavnou soutěskou Masca k moři, koupání a návrat lodí podél závratných skalních stěn Los Gigantes.

 • 8. den

  Koupání a poslední nákupy v Los Cristianos; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Tenerife–Praha, doprava pronajatým mikrobusem, 7x ubytování v hotelech či v penzionech ** / *** se snídaní, lanovka na Pico del Teide, loď na La Palmu a zpět, informační materiály.

Ubytování:

Ubytování bude na dvou místech v hotelích či apartmánech s vlastním příslušenstvím. 

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

 

Náročnost:

Nejdelší túrou je hřebenovka Ruta de los Volcanes na La Palmě (17 km, +600 – 1300 m převýšení, po pohodlné stezce), jež bude mít kratší variantu. Jinak jde většinou o půldenní vycházky a túry. Krátká technicky náročnější místa zajištěná lany nás čekají v soutěsce Masca.

Minimální počet účastníků:

7.

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů programu není závazné, ale na témže ubytovacím místě se budou vybírat podle počasí a dohody. Vzhledem k velmi omezenému počtu povolenek na vrchol Pico de Teide nejsme schopni toto garantovat.

 

 

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.