ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jihoafrická republika na kole

Putování nejen po Kapském poloostrově
dovolená na kole2 středně náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
11. 11. – 26. 11. 202416 dní21552404

základní program

11. 11. – 28. 11. 202418 dní21552403

Prodloužení o NP Kruger

Na co se můžete těšit?

  • Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky 
  • Mezi vinicemi Stellenbosch a Franschhoek
  • NP Stolová hora a mys Dobré naděje
  • Fakultativně safari v NP Kruger 
  • Ubytování v hotelech se snídaní

Popis

Nádherné cyklistické putování po jižní Africe nabízí tolik věcí, které máme rádi a které na naší dovolené vyhledáváme. Jihoafričané jsou k turistům velmi milí a snesou nám modré z nebe, což v této destinaci nejčastěji nabírá podobu vynikajících světoznámých vín z oblasti Stellenbosch či Franschhoek nebo různorodých pokrmů připravených z čerstvých ryb a mořských plodů. Vždyť jsme přeci u křižovatky dvou oceánů!

Na snílky, romantiky a dobrodruhy tu čeká tolik splněných přání: noc pod jižním křížem, divoké pobřeží Atlantiku i bílé pláže Indického oceánu, bosé nohy, které spočinou na mysu Dobré naděje – symbolu všech mořeplavců, přípitek na nejjižnějším bodu afrického kontinentu – Střelkovém mysu, odpočinek při zvuku pravé africké savany, fotka s jednou z nejznámějších hor světa v pozadí.

A co zajímavého tu najdou vyznavači pohybu na kole? Oblast Kapska patří k nejpopulárnějším destinacím všech rekreačních cyklistů. Místní jsou na ně zvyklí a rádi je zde vítají. Vlnité přímořské silničky i šotolinové cesty v přírodních rezervacích vedou chráněnou Kapskou květinovou oblastí . Na 0,5 % plochy Afriky zde roste 20 % druhů veškeré africké flóry – vynikající diverzita, hustota a endemičnost zdejší flóry patří k nejvyšším na celém světě. A aby toho nebylo málo, cestou bude mnoho příležitostí pozorovat divoká zvířata – tučňáky, lachtany, velryby, ale i pštrosy, antilopy a další.

Na závěr pak zažijeme příjemné překvapení. Kapské Město chráněné v zálivu před drsným pobřežím Atlantiku a schované ve stínu Stolové hory je jednou z nejkrásnějších afrických metropolí a zároveň i místem, kde se rodila současná svobodná Jihoafrická republika. MS ve fotbale, které se zde konalo v roce 2010, po sobě mimo jiné zanechalo síť cyklostezek protínajících celý Kapský poloostrov, díky nimž nyní můžeme příjemně a zcela bezpečně objevovat město i přilehlé okolí.

Těm, kteří nemohou navštívit Afriku, aniž by zažili pravé africké safari, nabízíme prodloužit si zájezd o pozorování divokých zvířat v NP Kruger  – jednom z nejstarších afrických národních parků.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Kapské Město; transfer do unikátní přírodní rezervace De Hoop a ubytování přímo uvnitř rezervace na 2 noci, sestavení kol.

3. Den

Úvodní cyklistická vyjížďka v přímořské rezervaci De Hoop: bílé písečné duny na břehu Atlantiku, velryby, antilopy, různé druhy ptactva a vzácná flóra (0–40 km).

4. den

Na kole do 200 let staré rybářské vesničky Kassiesbaai se zachovalými bílými domečky s doškovými střechami; dále do Arnistonu, osady, jež nese jméno po jedné z mnoha lodí, které na zdejších divokých pobřežních útesech přezdívaných "Pohřebiště lodí" ztroskotaly (70 km).

5. den

Po cestách vedoucích mezi unikátní jihoafrickou květenou fynbos dojedeme až na nejjižnější bod afrického kontinentu Střelkový mys – místo, kde si Atlantický oceán podává ruku s Indickým; vyhlídka z majáku a fakultativně prohlídka muzea s nejslavnějšími majáky světa; pro otužilce i koupel na písečných plážích a pro všechny výběr z lahodných mořských pokrmů všech chutí a barev (60 km).

6. den

Přes NP Cape Agulhas po štěrkových cestách až do Elimu – pitoreskní vesničky založené v 1. polovině 19. století Moravskými bratry, kde budeme mít pocit, že jsme se na chvíli ocitli v jižních Čechách; vesnici dominuje kostel s korouhví a náves obklopují bílé domečky s doškovými střechami; jihoafrickým venkovem pokračujeme zpět k Atlantiku až do Pearly Beach (69 km).

7. den

Dnešní den věnujeme velrybám a velkým bílým žralokům: podél pobřeží přes Gaansbaai, kde si odvážní mohou vyzkoušet kontroverzní potápění v kleci za žralokem bílým; pokračovat budeme do asi nejznámější rybářské vesnice světa Hermanus, kde můžeme díky unikátní poloze na břehu zálivu Walker Bay z útesů pozorovat velryby jižní a keporkaky, kteří každoročně využívají bezpečí zálivu pro rození mláďat (65 km).

8. den

Celé dopoledne pozorování velryb (fakultativně z lodi) a případně i návštěva muzea velrybářství; odpoledne opouštíme na pár dní přímořské klima a krátká etapa nás zavede na počátek krajiny s vůní vína, oliv a levandule, do vinařského městečka Botrivier (35 km).

9. den

Nádhernou zemědělskou krajinou po prašných vedlejších cestách a dále přes přehradu Theewaterskloofdam a přírodní rezervaci Theewaters do další vinařské oblasti Franschhoek – možnost návštěvy muzea hugenotů, zakladatelů zdejších vinic (40 km).

10. den

Transfer do nejznámější vinařské oblasti Stellenbosch, pro zájemce cyklo výlet do přírodní rezervace Jonkershoek (30 km); v podvečer přejezd zpět na pobřeží Atlantiku do Simon´s Townu.

11.–12. den

Úžasné 2 dny cyklistiky na Kapském poloostrově: pláž Boulder Beach a podvečerní pozorování tučňáků brýlových vracejících se z lovu za potravou, monumentální vyhlídky na obrovské vlny Atlantiku tříštící se o skály; vrcholem bude postrach všech námořníků – mys Dobré naděje (130 km / 2 dny).

13.–14. den

Dva dny v Kapském Městě: NP Stolová hora – tento fenomenální NP zabírá většinu Kapského poloostrova a my budeme mít dostatek času prozkoumat všechna jeho zákoutí; na kole projedeme po známé Chapmans Peak Drive do nitra parku, vyjedeme lanovkou na Stolovou horu, symbol jižní Afriky, zvedající se z moře do výše 1000 metrů, odkud uvidíme nezapomenutelné panorama, vyfotíme se ze Signal Hill s panoramatem Stolové hory v pozadí, prohlédneme si světoznámé akvárium a dáme si mořské plody a sklenici vína ve starém přístavu Waterfront.

15.–16. den

Základní skupina letecky návrat do Prahy.

Prodloužení

SAFARI V NP KRUGER

15. den

Přelet do Johannesburgu, půjčení aut a transfer do NP Kruger.

16.–18. den

NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, ranní a večerní safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; letecký návrat do Prahy.

Podmínky