Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Čtyřtisícové vrcholy Walliských Alp

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 7. – 22. 7. 20184 dny13 890 Kč19930803

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Městečko Saas Fee a jeho okolí je jistě oprávněně nazýváno perlou Alp. V pomyslném půlkruhu se tam totiž tyčí 13 čtyřtisícových vrcholů. Na dva z nich povede náš zájezd. Výstupy nejsou technicky náročné, zvládnou jej i méně zkušení jedinci. K nástupu na první z vrcholů Allalinhorn a také na chatu Britannia Hütte využijeme lanovky. Absolvujeme tedy jen asi 600 metrů převýšení. Při výstupu na Stralhorn pak vystoupáme již po svých kolem 1100 výškových metrů. Allalinhorn je považován za nejlépe dostupnou a jednu z nejlehčích čtyřtisícovek v Alpách.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové túry bez skalních pasáží
 • Ubytování na horské chatě a v penzionu v údolí
 • Vhodné i pro méně zkušené horaly
 • Dva čtyřtisícové vrcholy nad Saas Fee
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, denní přesun do Švýcarska, do Saas Grund (1559 m), ubytování v pensionu v údolí. 

 • 2. den

  Výjezd lanovkou do stanice Mittelallalin (3457 m), odtud výstup do sedla Feejoch (3826 m) a dále na první z čtyřtisícových vrcholů Allalinhorn (4027 m), zpět k lanovce, přesun do mezistanice Felskinn (2989 m), krátký přechod na chatu Britannia Hütte (3030 m), (výstup i sestup asi 3 h).

 • 3. den

  Po ledovci Allalingletscher výstup na druhou čtyřtisícovku Strahlhorn (4143 m), v závěru úzký sněhový hřebínek. Z obou vrcholů se pokocháme výhledy na alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn a Monte Rosu. Stejnou cestou zpět až na stanici lanovky Felskinn; ubytování v pensionu v údolí (celodenní túra asi 11 h).

 • 4. den

  Dle kondice účastníků výstup via ferratou (obtížnost B) na Mittaghorn (3143 m); odjezd odpolene do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x nocleh v údolí asi 37 CHF/noc vč. Bürgerpassu, 1x na chatě Britannia Hütte s povinnou polopenzí asi 77 CHF/noc (členové Alpenvereinu 65 CHF/noc), lanovka asi 45 CHF (zpátečního lístek Felskinn–Mittelallalin, zde neplatí Bürgerpass)

Ubytování:

Na chatě Britannia Hütte ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytováni ve vesničce Saas Grund ve vícelůžkových apartmánech. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Stravování:

Na chatě Britannia Hütte nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Max. 6 účastníků na 2 horské vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.