Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dent Blanche – čtyřtisícový „Bílý zub“

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 8. – 26. 8. 20185 dní19 180 Kč19935801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec a srpen

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu s vlastní dopravou.

Popis

Vrchol Dent Blanche, u nás nazývaný „Bílý zub“, patří svým vzhledem k nejimpozantnějším čtyřtisícovým vrcholům. Nachází se v těsné blízkosti legendárního Matterhornu, skupiny Monte Rosa a Mischabel. Svoji významnost dokazuje i výškou, řadí se se svými 4357 metry do popředí seznamu nejvyšších čtyřtisícovek Evropy. Výstup na Dent Blanche je velmi náročný, vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Samotnému výstupu na Dent Blanche bude samozřejmě předcházet potřebná aklimatizace. Oba dny nastoupáme kolem 1000 výškových metrů. Celý výstup je koncipován jako přechod s ubytováním na horských chatách.

Na co se můžete těšit?

 • Velmi náročná ledovcová túra v mixovém terénu
 • Ubytování na chatách s polopenzí
 • Vhodné jen pro zdatné a zkušené horaly
 • Čtyřtisícový „Bílý zub“ s výhledy na Matterhorn
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. – 2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a výstup na chatu Schönbielhütte (2694 m), (výstup asi 4 h).

 • 3. den

  Výstup po ledovci Stockji Gletscher na aklimatizační vrchol Tête Blanche (3710 m), sestup po ledovci na chatu Cabane de la Dent Blanche (3507 m).

 • 4. den

  Pokus o náročný přechod čtyřtisícového vrcholu Dent Blanche (4357 m), sestup zpět na chatu Schönbielhütte (2694 m). Z vrcholu fantastické panorama masivů Mont Blancu a Monte Rosy, bílé pyramidy Weisshornu a celé skupiny Mischabel. Speciální podívanou pak bude pohled do severní stěny Matterhornu.

 • 5. den

  Sestup do údolí a prohlídka Zermattu; vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x v penzionu v údolí asi 37 CHF/noc, 3x na chatách Schönbielhütte vč. povinné polopenze asi 74,5 CHF/noc a Cabane de la Dent Blanche vč. povinné polopenze 85 CHF/noc (členové Alpenvereinu mají slevu), místní doprava z Täsche do Zermattu a zpět asi 16 CHF

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů cestou do Täsche.

Stravování:

Na obou chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Náročnost:
Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:
Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.
Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.