Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Nadelhorn a Lenzspitze

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 7. – 22. 7. 20184 dny19 180 Kč19940801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen a červenec

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu s vlastní dopravou.

Popis

Čtyřtisícové vrcholy Nadelhorn a Lenzspitze se nacházejí ve Walliských Alpách a patří do skupiny Mischabel. Tyčí se v hřebeni po boku dalších významných čtyřtisícovek, jako jsou Dom, Täschhorn a Alphubel, přímo nad známým horským městečkem Saas Fee. Oba zmiňované vrcholy patří k velmi oblíbeným, ale ne příliš snadným výstupům. Především výstup na Lenzspitze vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Jedná se o výstup cca 400 m ledovou stěnou se sklonem kolem 45°. Přechod mezi oběma vrcholy má charakter nejprve sněhového a později i skalnatého hřebínku s lezením II. až III. stupně obtížnosti UIAA. Zázemím nám bude chata Mischabelhütte, ze které každý den vystoupáme kolem 1000 výškových metrů. Oba zmiňované vrcholy tvoří horskou kulisu mezi údolími Saastal a Mattertal. V případě pěkného počasí se nám z nich naskytnou výhledy do obou směrů, na legendární Matterhorn, Dent Blanche, Weisshorn, ale i Weissmies či Lagginhorn. 

Na co se můžete těšit?

 • Parádní výstupy vysoko nad čtyřitisíce metrů
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Výhradně pro zdatné a zkušené horaly
 • Vrcholové výhledy na věhlasný Matterhorn a Mont Blanc
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, denní přesun do Švýcarska, do Saas Grund (1559 m), ubytování v penzionu v údolí.

 • 2. den

  Ráno přesun do Saas Fee (1772 m); lanovkou na Hannig (2336 m), výstup po lehkém klettersteigu na chatu Mischabelhütte (3335 m)

 • 3. den

  Aklimatizační výstup do sedla Windjoch (3845 m) a dále na téměř čtyřtisícový Ulrichshorn (3925 m).

 • 4. den

  Brzo ráno výstup východní stěnou na Lenzspitze (4294 m), 400 m dlouhý svah se sklonem 45°, dále pak po hřebeni na Nadelhorn (4327 m) – krásný sněhový hřbet v závěru se skalnatými pasážemi. Během obou výstupů výhledy na ostatní čtyřtisícovky Walliských a Bernských Alp. Lanovkou do údolí; odpolední odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

 

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení vybavení na ledovce (kromě lezeckých cepínů), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x nocleh v údolí asi 37 CHF/noc vč. pobytové taxy, 2x nocleh na chatě Mischabelhütte asi 42 CHF/noc (členové Alpenvereinu asi 30 CHF), vč. polopenze 81 CHF/noc, doporučujeme lanovku asi 24 CHF

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytováni ve vesničce Saas Grund ve vícelůžkových apartmánech. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Stravování:

Na většině švýcarských horských chat je polopenze (35–40 CHF) jedinou možností stravování. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

U tohoto zájezdu je zapotřebí mít s sebou lezecké cepíny, které nejsou zahrnuty v ceně.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.