Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Korutanské třítisícovky nad údolím Malta

Hochalmspitze a Ankogel
vysokohorská turistika a via ferratyhotely, penziony, chaty2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
9. 8. – 12. 8. 20184 dny6 490 Kč19902801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Do alpského řetězu Hohe Tauern se od východu hluboko zařezává údolí Malta, uzavřené mnoha třítisícovými vrcholy. Z nich zvláště dominantně vyčnívá Hochalmspitze a Ankogel, z jejichž vrcholů je možné spatřit všechny významné vrcholy Rakouska – na západě Grossglockner, na severu Dachstein a na jihu bývají vidět dokonce i nejvyšší slovinské vrcholy – Mangrt, Triglav a Škrlatica. Právě vrcholy Hochalmspitze a Ankogel budou cílem našeho zájezdu. Při zdolávání jednotlivých vrcholů vystoupáme kolem tisíce výškových metrů. Na prvně jmenovaný ještě překonáme relativně dlouhou vzdálenost, předpokladem pro úspěšné absolvování tedy bude dobrá fyzická kondice. Zázemím nám po celou dobu bude jedna chata s možností stravování. 

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové vrcholy na hřebeni Hohe Tauern
 • Ubytování na jedné chatě s možností polopenze
 • Pro fyzicky zdatnější jedince s předchozími zkušenostmi
 • Výstup na dva vrcholy s výškou nad hranicí 3000 m

Program

 • 1. den

  Brzký ranní odjezd, denní přesun do rakouského údolí Maltatal k přehradě Kölbreinspeicher (1920 m), dále pěšky po břehu přehrady na chatu Osnabrücker Hütte (2026 m), (výstup asi 2 h).

 • 2. den

  Výstup podél horských potoků do sedla Preimlscharte (2953 m) a dále po ledovci na vrchol Hochalmspitze (3360 m), sestup zpět na chatu, nocleh. Z vrcholu se otevírají nezapomenutelné výhledy na pohoří Hohe Tauren a také na nedaleký nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (celodenní túra asi 10 h).

 • 3. den

  Podél impozantního vodopádu Fallbach k jezírkům Schwarzhornsee a dále po ledovci na vrchol Ankogel (3252 m), sestup stejnou cestou zpět; ev. pro zdatné přechod vrcholu Ankogel a přes Kleiner Ankogel okružní cestou zpět na chatu (celodenní túra asi 7 h, ev. 9 h).

 • 4. den

  Romantickým ledovcovým údolím Kleinelendtal zpět k přehradě; před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava minibusem, mýtné Malta Hochalmstrasse, zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 3x na chatě Osnabrücker Hütte asi 17,5 EUR/noc, vč. polopenze asi 42 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají na ubytování 50% slevu)

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou a teplou sprchou za poplatek.

Stravování:

Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Příbram, Písek, České Budějovice
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.