Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoce a Silvestr na Kubě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 12. 2018 – 4. 1. 201915 dní-4%60 384 Kč62 900 Kč25761901
Základní cena -4%60 384 Kč62 900 KčFirst-minute sleva do 21. 6. 2018.
Služby za příplatek
kubánské vízum900 Kč
Jednolůžkový pokoj povinný7 500 Kč

Popis

Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme v krásném městečku Baracoa, Nový rok oslavíme se sklenkou vyhlášeného rumu či některým s kubánských koktejlů. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky. 

Na co se můžete těšit?

 • Štědrý večer na východě ostrova – v Baracoa
 • Silvestrovský přípitek s „Cuba libre“ v Trinidadu
 • Relax na karibských plážích
 • Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Havana.

 • 2. den

  Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, Capitolio, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, pevnost El MorroFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí". Noční přejezd Havana - Santiago de Cuba.

 • 3. - 4. den

  Santiago de Cuba, prohlídka města - nejstarší dům na Kubě z roku 1522, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada, hřbitov Santa Ifigenia. Následující den přejezd do Baracoa. Štědrovečerní večeře v malebném městečku.

 • 5. - 6. den

  Baracoa – nejstarší koloniální přímořské městečko z r. 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím. Výlet k vodopádům na řece Duaba, koupání v průzračných tůních, pláž Maguana; výstup na stolovou horu El Yunque. Večer seznámení s tradiční kubánskou hudbou a míchanými nápoji mojito či cuba libre.

 • 7.den

  Playita – místo vylodění José Martího s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

 • 8. den

  Přejezd do centrální části ostrova, do městečka Banao. Cestou si prohlédneme koloniální město Camagüey .

 • 9. den

  NP Lomas de Banao; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce.

 • 10. - 12. den

  Proslulé koloniální město Trinidad  s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou. Návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km).  Silvestrovský večer s kubánskou hudbou a novoročním přípitkem se sklenkou "Cuba libre"  v centru starého Trinidadu doslova pod širým nebem. Koupání v průzračném Karibiku.

 • 13.den

  Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá.

 • 14. den

  Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; procházka po nábřeží El Malecón.

 • 15. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků, doprava pronajatým minibusem, 3x hotel ***, 10x ubytování v soukromí se sprchou a WC (2lůžkové pokoje), informační materiály, štědrovečerní večeře, silvestrovský přípitek.

Víza:

Kubánské vízum za příplatek 900 Kč.

Náročnost:

Obecně jde o cestovatelsky trochu náročnější zemi vlivem tropického klimatu a slabší infrastruktury. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba se připravit na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.

Zároveň upozorňujeme, že vzhledem k špatnému stavu kubánských silnic a vzhledem k velikosti Kuby je nutné počítat s časově náročnějšími přejezdy. 

Klima:

Tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů.

Průvodce:

Martin Kleinwächter

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.