ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Putování za domorodci východního Himálaje

Nagaland, Ásám, Arunáčalpradéš
poznávací zájezdyturistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Indie

Na co se můžete těšit?

  • NP Kázíranga , ohrožený druh nosorožce a slon indický
  • Moatsu festival v zakázané oblasti Nagalandu
  • Nenáročný treking domorodými vesnicemi Arunáčalpradéše
  • Dvoudenní putování do údolí květin Dzukou
  • Plavba širokým řečištěm a meandry řeky Brahmaputra

Popis

Arunáčalpradéš představuje jeden z nejodlehlejších koutů Indie. Leží daleko na severovýchodě, na hranicích s Bhútánem, Barmou a Tibetem. Až do konce dvacátého století zůstával odříznut od okolního světa, teprve v posledních letech smí na jeho území vstoupit omezený počet návštěvníků. Hornatá krajina je domovem řady kmenů, jež do velké míry stále udržují prastaré tradice i původní styl života. Vyznávají animistická náboženství a mnozí nosí tradiční ozdoby a čelenky. V úvodu naší cesty, po přejezdu do svazového státu Arunáčalpradéš navštívíme během pětidenního treku odlehlé bambusové vesnice kmene Adi Minyong a vydáme se pralesem podél řeky Siang. Podpora místních nosičů nám umožní jít nalehko, jen s malým batůžkem pro denní potřebu. Nocovat budeme jako hosté přímo v tradičních obydlích. Cestou zpět do civilizace přeplujeme široké řečiště Brahmaputry na dřevěných přívozech do města Dibrúgarh. Příchod jara a dobu po výsevu plodin oslavíme v Nagalandu na festivalu Moatsu Mong s kmenem Ao, bývalých lovců lebek, kteří se v dnešní době živí zejména zemědělstvím a vyznávají křesťanství. Moatsu Mong  je neuvěřitelnou přehlídkou krojů a tradic těchto bojovných lidí, zpěvu, tance a nechybí ani přípitek rýžovým pivem. V závěru naší cesty navštívíme svazový stát Ásám proslavený pěstováním čaje. Prohlédneme si čajové plantáže, ale především projedeme otevřenými terénními auty a na slonech národní park Kázíranga, domov divokých slonů, tygrů a největší populace nosorožců indických na naší planetě.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Dillí – Dibrúgarh, vstup do zemí mnoha entnických kmenů – Ásámu, Arunáčalpradéše a Nagalandu.

3.–6. den

Pěší putování předhůřím východního Himálaje územím kmene Adi Minyong, který se proslavil v bojích proti britským kolonizátorům na konci 19. století. Čekají nás stezky, jež jsou často jedinou spojnicí místních domorodců s civilizací, bujná tropická příroda, pralesy ve svazích nad řekou Siang (Brahmaputrou), kterou překročíme po bambusovém visutém mostě, i tradiční vesnice KumsingPangiSessan Ponging, v nichž přenocujeme. Denně strávíme na cestě asi 3 až 6 hodin.

7. den

Na závěr našeho putování, se přeplavíme přívozem přes rozvětvené řečiště jedné z nejznámějších řek na světě, Brahmaputry, která zde dosahuje neuvěřitelné šíře 16 km. Cesta přívozem nám potrvá kolem pěti hodin, poté dojedeme auty do Dibrúgarhu, kolébky indického čaje; v podvečer prohlídka města.

8. den

Dibrúgarh – návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování ásámského čaje; vstup do státu Nagaland, dříve zakázané země, kam ještě donedávna nesměli turisté ani Indové, přesun do vesnice Mokokchung, do centra kmene Ao Naga

9.–10. den

Festival Maotsu Mong – festival jednoho z největších místních etnik, jímž oslavují ukončení jarní setby. Třídenní oslavy provázejí tance v tradičních krojích, zpěv a spousta veselí, nechybí ani příprava a ochutnávka tradičního rýžového piva; přesun přes kmenová území a tradiční vesnice do hlavního města Nagalandu Kohimy

11.–12. den

Údolí Dzukou – dvoudenní putování a výstup do panenského údolí květin na hranici států Manípur a Nagaland; cestou návštěva skanzenu v Kisama, kde jsou zachovalá tradiční proutěná obydlí a předměty místních kmenů.

13.–14. den

Přesun do Dimapuru přes vesnici Seithekima s krásným trojitým vodopádm, dále do NP Kázíranga – unikátní přírodní rezervace s největší populací jednorohých nosorožců indických, více jak 300 druhy ptáků, divokými slony, buvoly, tygry bengálskými a mnoha druhy jelenů; celodenní pozorování zvěře, brzy ráno ze sedla slona a dopoledne i odpoledne vyjížďka v otevřených džípech do odlehlejších končin parku.

15.–16. den

Přejezd do Guwahati, vnitrostátní let do Dillí: prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města Indie, skvosty mughalské architektury Humájunova hrobka a Páteční mešita, komplex v okolí nádherného Kutubova minaretu, včetně známého nerezavějícího sloupu, sikhský chrám Bangla Sáhib a hinduistická svatyně Lakšmí Narájan

17. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky