Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Uzbekistán – křižovatka Hedvábné stezky

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 9. – 9. 10. 201912 dní-2%45 766 Kč46 700 Kč25213902
Základní cena -2%45 766 Kč46 700 KčFirst-minute sleva do 28.5.2019.
27. 4. – 8. 5. 201912 dní46 700 Kč25213901

Popis

Vydejme se po slavné Hedvábné stezce napříč zemí, která je s ní svázaná mimořádně těsně a nabízí nejskvělejší a nejzachovalejší památky z celé trasy této středověké euroasijské obchodní tepny. Zejména Samarkand, Buchara a Chiva patří k tomu nejlepšímu, co nám může nejen Střední Asie nabídnout. Atraktivní a svébytná je i současná tvář Uzbekistánu, které se dotkneme hlouběji díky cestovatelskému charakteru tohoto zájezdu. Protiklad k rušným historickým městům nalezneme v poklidné atmosféře odlehlých oáz pouště Kyzylkum a v bývalé rybářské vesnici na původním břehu již téměř vyschlého Aralského jezera, kde skulptury lodních vraků trčící z písku upomínají na tragické experimenty sovětského režimu, které to zapříčinily. Nezapomenutelný bude jistě i nocleh v tradičních jurtách a posezení u ohně pod zářícími hvězdami, kterým suché klima dodává mimořádnou intenzitu.

Na co se můžete těšit?

 • Samarkanda Buchara  - symboly Hedvábné stezky
 • Chiva  - nebývale zachovalé staré město obklopené hradbami
 • Pozůstatky Aralského jezera a řeka Amudarja
 • Zaniklé pouštní oázy i životem překypující tržiště

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Taškent, přílet brzy ráno, ubytování a prohlídka „kamenného města“ Taškentu, hlavního města Uzbekistánu – staré město, tržnice Čorsu, Páteční mešita, medresa Kukeldaš, komplex Chazrati Imáma, nejstarší metro ve Střední Asii a televizní věž.

 • 3. den

  Ráno přelet do Nukusu, přejezd k vyschlému Aralskému jezeru do bývalé rybářské vesnice Mojnak – návštěva muzea a prohlídka vraků lodí, večer návrat do Nukusu.

 • 4. den

  Podél mohutného toku Amudarji se přesuneme do pouště Kyzylkum k starověkým pozůstatkům pevností Torpak Kala a Ajaz Kala a dále do Chivy.

 • 5. den

  Chiva  – muzeum pod širým nebem a nejzachovalejší středověké město Střední Asie – Mauzoleum chivského hrdiny ze 16. stol. Pahlavana Mahmuda, Páteční mešita s 218 sloupy, minaret Kalta Minor; volno na toulky starým městem a po hradbách s nádhernými výhledy na město.

 • 6. den

  Přejezd do Buchary, cestou prohlídka rozsáhlého paláce posledního bucharského emíra Sitoraj Mochi Chosa z 19. stol., mauzoleum Bachadina Nakšabandiho, sufijského mistra a Timurova učitele ze 14. stol., ubytování v Buchaře.

 • 7. den

  Buchara  – centrum středověké islámské vzdělanosti. Jedna z nejstarších památek Střední Asie – Sámánovské mauzoleum z 10. stol., pevnost Ark – bývalé sídlo bucharských emírů, náměstí Kalján se 47 m vysokým minaretem a stejnojmennou mešitou, nejstarší středoasijská dochovaná mešita Magoki Ataru (původně z 9. stol.), dvě naproti sobě stojící nádherné medresy Ulugbega a Abdul Aziz Chana, náměstí Ljabi Hauz – centrum starého města a místo setkávání a odpočinku.

 • 8. den

  Přejezd do pouštního městečka Nurata s posvátným pramenem a lázněmi s léčivou vodou, pozůstatky pevnosti Alexandra Velikého ze 4. stol. př.n.l., nocleh v komfortních jurtách s večeří a posezením okolo ohně.

 • 9. den

  Ráno možnost jízdy na velbloudech, přejezd do Samarkandu , jednoho z nejvýznamějších center na Hedvábné stezce: Registan neboli Písečné náměstí lemované ze tří stran medresami (symbol města a celé země), Gúr-e-Emír (hrobka vládce Timura Lenka).

 • 10. den

  Výlet přes Zeravšanský hřeben Pamiro-Alaje (přes sedlo 1800 m) do města Šachrizábz , rodiště Timura neboli Tamerlána – pozůstatky paláce Ak-Saraj, Timurova letního sídla, Páteční mešita Kok-Gumbaz neboli Modrý dóm.

 • 11. den

  Samarkand : pozůstatky Ulugbekovy observatoře z 15. stol., Šah-i-Zinda neboli Hrobky živoucích králů ze 14. a 15. stol., skvost islámské architektury mešita Bibi Chanum z 15. stol., procházka starým městem a tržištěm Sijob. Večer přejezd rychlovlakem do Taškentu.

 • 12. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky