Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Korsika na kole v pohodě

Korsika na kole s úsměvem
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
5. 9. – 16. 9. 201912 dní-4%16 310 Kč16 990 Kč15 350 Kč11251911

 

Základní cena -4%16 310 Kč16 990 KčFirst-minute sleva do 5. 3. 2019.
Dětská cena do 15 let-4%15 350 Kč15 990 KčFirst-minute sleva do 5. 3. 2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný5 100 Kč

Popis

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře a neuvěřitelných přírodních útvarů. Nabízíme  vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější korsická města, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy a dopřejeme si báječné koupání v moři. Zamíříme do západní a jižní části ostrova, odkud využijeme podpory autobusu do horských sedel a malebnou krajinou budeme sjíždět na kole zpátky k moři. Cestou nás bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Program je koncipován tak, že strávíme vždy tři noci na jednom místě u moře, a můžeme tak vhodně kombinovat cyklistický i relaxační program. Denní výlety s podporou autobusu vycházejí vstříc všem výkonnostním úrovním cyklistů. V září má Korsika optimální klima pro cyklistiku, denní teploty jsou příjemné a silnice nejsou tak plné, jako v letní sezoně.

Na co se můžete těšit?

 • Hvězdicové výlety s podporou autobusu
 • Ubytování v bungalovech s kuchyňkou
 • Azurové moře s písečnými plážemi
 • Přírodní krásy a lokality UNESCO

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, napříč korsickým národním parkem na západní pobřeží.

 • 3. den

  Autobusem do nejvýše položeného sedla na Korsice – Col de Vergio (1477 m) a dále nekonečný 34kilometrový sjezd na kole přes Évisu do Porta (pro zájemce malá zajížďka do kaňonu Spelunca ); fantastické přírodní útvary Calanche, malebná korsická vesnička Piana (50 km).

 • 4. den

  Okruh korsickým vnitrozemím přes malebnou horskou vesničku Vico; možnost koupání v řece Liamone, přes Casaglione zpět na pobřeží; odpočinek a koupání na pláži u kempu (50 km).

 • 5. den

  Hlavní město Ajaccio, typické korsické tržiště, muzeum a rodný dům Napoleona; odpoledne na kole údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) za prehistorickou kulturou Filitosa až do Propriana (30 km), možnost prodloužení podél pobřeží (57 km).

 • 6. den

  Autobusem do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène; na kole k megalitickým památkám Cauria (35 km).

 • 7. den

  Autobusem do sedla Col de St. Eustache a odtud na kole svéráznou krajinou s nádhernými výhledy, přes vesničky Aullène, Zonza a Ste. Lucie de Tallano zpět k moři do Propriana (50 km); alternativně přes sedlo s vesničou Arbellara (64 km).

 • 8. den

  Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), přejezd autobusem na východní pobřeží (den bez kol).

 • 9. den

  Skalní útvary a vodopád Piscia de Gallu, přehrada L´Ospedale, sjezd k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km) nebo okruh z kempu na nejkrásnější pláže ostrova (36 km).

 • 10. den

  Autobusem k přehradě L'Ospédale a dále přes sedlo Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím a kolem kaskád říčky Polischellu do Solenzary, možnost koupání (55 km).

 • 11.–12. den

  Ranní/dopolední přejezd do Bastie, odpolední/podvečerní trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, trajekt na Korsiku a zpět, 9x bungalov, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby:

výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi 17,5 EUR/os., skupinové slevy).

Ubytování:

Vždy 3 noci v kempu na jednom místě – 3x na západním pobřeží u Sagone, 3x na jihozápadním pobřeží u Propriana, 3x na jihovýchodním pobřeží u Porto Vecchia. Vybavení bungalovů: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1. ložnice oddělené postele, 2. ložnice s manželskou postelí, vlastní povlečení); společný prostor (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil:

většinou asfalt (místy horší kvality, variantně šotolina); kopcovitý profil (základní trasy jsou vždy kratší, převážně z kopce - do sedla vás vyvezeme autobusem, variantní trasy jsou delší, kopcovitější, avšak rozmanitější).

Doporučené kolo:

silniční (místy asfalt horší kvality), trekingové nebo horské.

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

Individuální stravování – místní restaurace v kempu nebo blízkém městečku, využití společné kuchyňky v bungalovu (možnost nákupu potravin na místě). Díky více dnům na jednom místě lze cyklistiku nahradit odpočinkem na pláži.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2019.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.