Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Piz Bernina – nejvýchodnější čtyřtisícovka

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
31. 7. – 2. 8. 20193 dny14 870 Kč19942901
Základní cena 14 870 Kč
1. 8. – 3. 8. 20193 dny16 870 Kč19942902

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Piz Bernina patří do Východních Alp a je jediným vrcholem, který zde přesahuje výšku čtyři tisíce metrů. Právem je tedy nazýván „králem Východních Alp“. Leží na hranici Švýcarska a Itálie. Z jeho vrcholu je za dobrého počasí možné vidět téměř celý hřeben Alp, od tyrolských třítisícovek přes skupinu Ortler a čtyřtisícové vrcholy Walliských a Bernských Alp až po masiv Mont Blanku. Výstup na vrchol Piz Bernina patří k těm náročnějším. Na vrchol vystoupáme ze švýcarské strany, od lanovky Diavolleza. Nejprve půjdeme po ledovci Vadret Pers až ke skalnímu hřebínku Fortezza, kde nás čeká krátká skalnatá část II. stupně obtížnosti. Podobně náročný úsek pak překonáme ještě jednou nad chatou Marco e Rosa, při výstupu na předvrchol La Spalla. Zázemím nám budou horské chaty s polopenzí, vydáme se tedy jen s malými batohy s nejnutnější výbavou.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra s krátkými skalními pasážemi
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Vhodné pouze pro zdatné a zkušené horaly!
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd ve odpoledních hodinách, nocleh cestou v Rakousku, před polednem příjezd do švýcarské Pontresiny, lanovkou na Diavollezu (2937 m), zde nocleh.

 • 3. den

  Ráno sestup k ledovci, přes ledovec až k hřebeni Fortezza, lehký skalní výstup přes hřeben a dále po ledovci až k chatě Marco e Rosa (3597 m); výstup k vrcholu La Spalla a odtud krátkým skalním hřebínkem na vrchol nejvýchodnější čtyřtisícovky Piz Bernina (4049 m), sestup stejnou cestou na chatu Marco e Rosa (dvě túry 6 h a 4 h).

 • 4. den

  Sestup stejnou cestou přes hřeben Fortezza až na Diavollezu, lanovkou do údolí; po poledni odjezd do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách (sestup a krátký výstup asi 5 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x penzion v údolí asi 32 EUR/noc, 1x v Berghaus Diavolleza asi 80 CHF/noc vč. polopenze a 1x na chatě Marco e Rosi asi 55 EUR/noc vč. polopenze (členové Alpenvereinu mají slevu), doporučujeme zpáteční lanovku na Diavollezu (asi 33,9 CHF)

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou. V Berghaus Diavolleza k dispozici umývárna s teplou vodou a sprcha.

Stravování:

Na chatách Berghaus Diavolleza a Marco e Rosi je jedinou možností stravování polopenze. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva.

Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

Náročnost:
Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd realizuje pouze v malých skupinách – 2 účastníci na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň

lanovka Diavolezza

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 02_HORY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.