Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Norsko – na běžkách za losy

turistické zájezdylyžování a skialpinismus★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 2. – 22. 2. 20208 dní10 900 Kč41100010

jarní prázdniny Praha 1–5, Brno a další.

Základní cena 10 900 Kč
Služby za příplatek
Letenka z Prahy (na vyžádání) cena od4 000 Kč
Zapůjčení povlečení350 Kč
Poplatek za přepravu lyží (1 pár tam a zpět)1 950 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Běžkování v podhůří NP Jotunheimen
  • Užijte si krásy severské přírody v bílém hávu
  • Ubytování v útulné horské chatě

Popis

Ne nadarmo se Norsku říká kolébka lyžování. Běžkaři zažijí v kvalitně udržovaných stopách opravdovou rozkoš z pohybu. A severská zimní příroda tomu dodá vyšší dimenzi a vysokou pravěpodobnost kvalitních sněhových podmínek.

Údolí Murudalen se nachází v podhůří NP Jotunheimen, nejvyššího skandinávského pohoří, nedaleko od zamrzlé řeky, jen pár kroků od divočiny, kam můžete vyrazit i na zapůjčených sněžnicích. Člověka zde potkáte jen zřídka, pravděpodobněji však losy. Denně můžete ujet na běžkách 20 až 40 km. Příznivci sjezdovek jistě ocení kvalitu olympijské sjezdovky v Kvitfjellu. 

Zimní středisko Lemonsjoen, vzdálené 20 minut jízdy minibusem, nabízí 50 až 70 km upravených tras – převážně pro klasiku, bruslení je zde méně časté. V dosahu jsou i dvě osvětlené běžecké tratě. Podle sněhové pokrývky jsou vyfrézovány stopy (cca 20 km) pod horou Murudalen. Dále jsou udržovány stopy mezi kempem Randsverk a hotelem Hindseter (cca 17 km). Zajedeme také na stopy v NP Rondane.  Další lyžování se dá v případě dobrého počasí uskutečnit v okolí jezera Gjende, jednoho z nejkrásnějích v celém Norsku.

Délku pobytu lze domluvit individuálně, s možnými odlety z Prahy, Krakowa, Bratislavy, Vídně, Berlína nebo Mnichova. Delegát vás dopraví z letiště Oslo – Gardermoen nebo ze stanice vlaku Otta na místo pobytu, dále na lyžování a zpět na chatu (nebo do kempu).

Program

1. den

Letecky Praha – Gardermoen severně od Oslo. Transfer na ubytování – v podhůří Jotunheimenu, nedaleko řeky Sjoa.

2.–7. den

Z místa ubytování budeme vyrážet na běžecké i sjezdařské tratě – podle složení skupiny a dohody účastníků. V okolí dostatek běžeckých stop, sjezdovky Lemonsjoen, jednou výlet na sjezdovky do olympijského Kvitfjellu. V některých termínech navečer cesta na ubytování v blízkosti letiště.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky