Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Umbrie – zelené srdce Itálie na kole

Vlídnější sestra Toskánska
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
29. 6. – 8. 7. 201810 dní15 990 Kč14 990 Kč11294812

UZAVŘENO

Základní cena 15 990 Kč
Dětská cena do 15 let14 990 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný3 900 Kč

Popis

Zájezd s vyváženým poměrem cyklistických zážitků i poznávání nás zavede nejen do kraje vynikajícího vína, ale také do míst, která kdysi obývala tajemná civilizace Etrusků. Historie ji zastřela mlhou zapomnění, ale my ji spolu budeme moci poodhalit. Jedná se o oblast Itálie, které se právem říká “zelené srdce” pro svou bohatost lesů, hor a řek. Podíváme se do několika jedinečných center této starodávné kultury a kromě starověkých památek a legend se můžeme nechat unést mystikou Assisi či studentskou atmosférou Perugie. Z dalších středověkých měst typicky posazených na vrcholcích kopců poznáme Todi, Spoleto, Trevi a další malebné vesničky nepostižené ještě masovým turismem. Díky pobytu na farmě, která provozuje kemp, se seznámíme s místní kuchyní i se skvosty zdejších vinařů. V kempu budeme bydlet v krásných apartmánech u velkých bazénů, které nás každodenně osvěží po našlapaných kilometrech. Zájezd je koncipován hvězdicově z jednoho místa v srdci Itálie, u středověkého města Bevagna. Cyklistický program lze zaměnit i za poznávací nebo odpočinkový. Délka cyklistických tras se pohybuje variantně od 30 do 60 km. Kdo chce poznat ještě původní a tradiční Itálii, neměl by “zelené srdce” na svých cestách minout.

Na co se můžete těšit?

 • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
 • Ubytování na farmě, bazény, místní polopenze
 • Poutní místo Assisi , cyklovýlety vinicemi, univerzitní Perugia
 • Osvěžení v Mramorových vodopádech
 • Každodenní možnost koupání

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd odpoledne, noční přejezd do kempu k Bevagne; odpočinek, koupání, nebo cyklovýlet za vínem do Montefalca – Sokolí hora (0–15 km).

 • 3. den

  Slavné poutní místo Assisi, návštěva katedrály, návrat do kempu na kole Spoletským údolím vinicemi a farmami (30–60 km).

 • 4. den

  Návštěva města Spoleto – středověké i antické památky (dóm Sv. Petra z 12.století, papežská pevnost – Rocca Albornoz, akvadukt ze 14.století); návrat cyklostezkou podél řek se zastávkou u pramenů Fonti del Clitunno, kde spočívali i římští panovníci (30–80 km).

 • 5. den

  Výlet autobusem k Mramorovým vodopádům, které se zapínají a vypínají a koupání v jezeře Piedilucco (překvapí nás alpská krajina v srdci Itálie); ochutnávka vín Sagrantino u Montefalcu, den bez kol.

 • 6. den

  Návštěva města Perugia (dóm z 15. století, slavná Fontana Maggiore z 13. století, Pisanové); do kempu na kole přes Ipogeo degli Volumni – Etuské hrobky, Torgiano – muzeum vína, degustace, Betonu – středověké město (40 km).

 • 7. den

  Volný den: individuálně na kole do městečka Bevagna (návštěva středověkých dílen), Montefalco (Sokolí hora – město vína Sagrantino), opevněné vesničky Trevi (terasovité město postavené ve svahu), či Gualdo Cattaneo – opevnění z 15. století (0–40 km), nebo jen relaxace u bazénu na farmě; den volna může být zařazen kdykoli dle počasí.

 • 8. den

  Návštěva Heraklova městečka Todi s dvojitými hradbami, vysoko položené a s nádhernými výhledy; město, které zastavilo i Hannibala, hostilo Garibaldiho, otevře své brány i nám (30–60 km). 

 • 9.–10. den

  Relaxace a koupání; odpolední odjezd, návrat následující den v dopoledních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x apartmán s místní polopenzí (viz.níže), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

Na farmě, kde se pěstují olivy a zelenina, velmi populární "agriturismo"; moderní apartmány: 2 oddělené 2lůž. ložnice; v jedné z ložnic plně vybavený kuchyňský kout (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.), společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC), klimatizace, satelitní TV, zastíněná terasa, zahradní nábytek; bazény. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování:

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře připravované z domácích potravin rodinnými příslušníky. Snídaně bude formou bufetu, večeře servírovaná, obvykle o dvou chodech. Stravování začíná večeří po příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil:

převážně asfalt, ojediněle šotolina, profil zvlněný až kopcovitý

Minimální počet účastníků:

25

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.