Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Perly Austrálie a jižní ostrov Nového Zélandu

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 11. – 7. 12. 202121 dní51921130

S OHLEDEM NA AKTUÁLNí STAV SBÍRÁME ZÁJEMCE O ZÁJEZD BEZ NUTNOSTI PLATBY ZÁLOHY. V PŘÍPADĚ ZÁJMU SE NEVÁHEJTE OZVAT.

Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Nejznámější destinace Austrálie – Sydney – Uluru  – Cairns a Velký bariérový útes 
  • Překrásná krajina jižního ostrova Nového Zélandu a Auckland
  • Aboriginská a Maorská kultura
  • Unikátní flóra a fauna obou zemí

Popis

Zájezd, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a jižního ostrova Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z nás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesu NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na jižním ostrově uvidíte překrásnou přírodu jak vystřiženou ze scén velkofilmu Pán prstenů. Navštívíte města Christchurch, Twizel, Queenstown a poplujete lodí mezi fjordy Milford Sound. Tento zájezd je doslova nabitý na zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů v ceně. Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, na Novém Zélandu nás bude vozit profesionální licencovaný řidič.

Program

1.–2. den

Letecky Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney třetí den brzy ráno.

3. den

Sydney – transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže – Sydney Tower ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy.

4. den

Sydney – celodenní prohlídka města. Začneme botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Dále uvidíte obchodní střed města.

5. den

Blue Mountains – celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains. Čeká nás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Případně můžeme zvolit NP Royal, který je nejstarším NP v Austrálii, nabízí pláže, pěkné treky a krásné výhledy. Nocleh v hotelu v Sydney.

6. den

SydneyAyers Rock – ranní přelet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáme se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedeme ubytovat do stylových chatek (jednodušší ubytování, sdílené koupelny, bazén k dispozici, hotel za příplatek). Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru na vyhlášený západ Slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězdami nad hlavou. Vstup do NP se platí individuálně na místě.

7. den

Uluru a Olgas, NP Kata Tjuta  – dopoledne nás čeká návštěva místa Olgas, dechberoucí skalní útvary a zde také krásný asi 3-4 hod trek mezi skalními masivy údolím vetrů, po stezkách kmene Anangu (lze zkrátit).  Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíme zpět k Uluru , které si můžete detailněji prohlédnout a projít se okolo. Západ Slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

8. den

Ayers Rock – Cairns – dopoledne odpočinek u bazénu, případně dle situace možný východ Slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíme na letiště a čeká nás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě.

9. den

Velký bariérový útes – celodenní výlet lodína jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, (v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně). Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxem či procházkou na pláži. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns. Fakultativně si můžete přidat působivý let helikoptérou nad útesem nebo plavbu miniponorkou.

10. den

Cairns volný den pro vaše vlastní aktivity. Nabídneme fakultativní výlety nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Doporučujeme výlet lodí na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi.

11. den

Cairns – celodenní výlet na sever podél krásného pobřeží do deštných pralesů. Návštěva kulturní vesničky Kuranda, zde je možno za příplatek vidět koaly, procházka na vyhlídku vodopádů. Pokračujeme do deštného pralesa k Mossman Gorge, kde vás čekají procházky pralesem a koupání v průzračné řece. V případě zájmu se fakultativně zastavíme ve známém wildlife parku k pozorování krokodýlů a dalších australských zvířat. Výlet završen pozorováním klokanů (bez záruky).

12. den

Cairns– vnitrozemí; celodenní výlet do tropického vnitrozemí na čajové a banánové plantáže, zastavíme se u několika vodopádů v deštném pralese, koupání v přírodě, celý den v krásném přírodním prostředí. Taktéž nás čeká zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

13. den

Den pro přesun na Nový Zéland. Transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Christchurch. Let s přestupem. Na NZ se dostaneme až pozdě večer, následuje transfer na motel a nocleh.

14. den

Christchurch – Twizel – autem či minibusem ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Dále do městečka Twizel, kde máme motel. Čekají Vás typické scenérie Nového Zélandu, horské štíty, zelené louky a krásná jezera. Zastavíme se také u známého a velmi fotogenického kostelíku Church of the good Shepherd.

15. den

NP Mt. Cook – Queenstown – z Twizelu do vesničky Mt. Cook, v tomto parku máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou, uvidíte nejvyšší hory Zélandu, ledovcová jezera, ledovce a krásnou přírodu. Odpoledne pokračujeme typickou NZ krajinou přes Lindis Pass (kde se natáčel Pán prstenů) až do Queenstown na břehu jezera, kde budete mít nocleh v hotelu-motelu.

16. den

Milford Sound – celodenní výlet na údajně nejhezčí místo Nového Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Zde nás čeká projíždka na lodi mezi fjordy (v ceně), kolem uvidíte lachtany a vodopády. Odpoledne nás čeká cesta zpět až do Queenstown se zastávkami na zajímavých místech s krásnými výhledy.

17. den

Queenstown – dopoledne nás čeká prohlídka tohoto kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Vydáme se také lanovkou – gondolou nad město pro nádherný výhled na Queenstown a okolí, (v ceně). Zbytek dne volný pro Vaše vlastní aktivity či relax.

18. den

Queenstown – přelet do Aucklandu, největší metropole Nového Zélandu. Odpoledne prohlídka centra Aucklandu, podíváme se na nejvyšší vež v centru, Sky Tower, která je nejvyšší na jižní polokouli, kde se nám naskytne krásný výhled (v ceně), prohlídka přístavu, radnice, historické budovy divadla a další.

19. den

Auckland – výlet za hranice centra, a to do části Devonport. Krátká plavba místním trajektem nám ukáže pohled na Auckland, která vám ukáže pohled na Auckland také ze strany od moře. Devonport je jedna z nekrásnějších části Auckandu. Jsou zde dvě sopky s nádherným výhledem, na které si mohou bez problémů ti aktivnější z vás vyšlápnout. Původní zástavba se starými dekorativními vilami. Mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry.

20.–21. den

Rozloučení s Aucklandem a letecky zpět Prahy.
Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

Podmínky