Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Barcelona na kole

Cyklostezky katalánské metropole
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
16. 5. – 22. 5. 20197 dní17 990 Kč16 990 Kč11175901

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO na doplnění k muži!

letecky - z důvodu změny letenek prodlouženo o jednu noc

Základní cena 17 990 Kč
Dětská cena do 15 let16 990 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Letecky v menší skupině
  • Druhá adventurní městská cyklistika
  • Ubytování ve stylových moderních apartmánech nedaleko centra města se snídaní v přilehlých kavárnách

Popis

V Barceloně od r. 2007 zavedli systém veřejných půjčoven kol a mnozí místní obyvatelé si bez nich dopravu po městě už ani nedokážou představit. Připojme se i my k tisícům Barceloňanů, kteří denně uhánějí do práce po cyklistických magistrálách kolem skvostů secesní architektury, v teplém pozdním odpoledni líně šlapou ve stínu futuristických novostaveb současných architektů, aby se zchladili na některé z městských pláží, a večer brázdí křivolaké uličky středověkého centra při pátrání po baru s nejlahodnějším červeným a neodmyslitelnými jednohubkami tapas. Do katalánské metropole zavítáme mimo hlavní turistickou sezonu a vyhneme se tím nejen dlouhým frontám před desítkami zdejších vyhlášených muzeí, ale i letním vedrům. Barcelona je rovinatá, takže se na kole moc nenadřeme, ale zároveň by byla škoda opominout těch pár kopečků, ze kterých se nám na město naskytne úchvatný výhled.

Program

1. den

Odlet ráno/dopoledne z Prahy do Barcelony, ubytování, odpolední a večerní projížďka: vyhlídka z vrchu Montjuïc, večerní světelné a hudební představení u Zpívající fontány  (15 km).

2. den

„Staré město“ – z náměstí Plaça de Catalunya, srdce Barcelony, po slavné třídě Las Ramblas kolem největšího trhu v Evropě Mercat la Boquería k pomníku Kryštofa Kolumba u starého přístavu, středověkými uličkami k bazilice Santa Maria del Mar, skvostu katalánské gotiky, pod Vítězným obloukem do parku Citadely; možnost návštěvy Picassova muzea s více než čtyřmi tisíci jeho děl (20 km).

3. den

„Barcelona secesní“ – kolem nejznámějších děl Antonia Gaudího a jeho současníků: slavné domy Casa Batlló Casa Milà, přes malebnou čtvrť Gràcia do parku Güell s vyhlídkou na Barcelonu, z kopce k nemocnici Sant Pau, největšímu secesnímu komplexu na světě, závěr projížďky u neuvěřitelného projektu monumentální baziliky Sagrada Familia (25 km).

4. den

„Pryč z centra“ – od trávníků poklidných zahrad Královského paláce k trávníku, na kterém se dnes píší dějiny sportu – fotbalovému stadionu FC Barcelona Nou Camp; mezi starými vesnickými domy masies čtvrti Les Corts k nádherně zachovalému gotickému klášteru Pedralbes a příjemnou čtvrtí Sarrià s obchůdky a kavárnami zpět do centra.

5. den

„Na pláž!“ – po eskalátorech k futuristickévěži od Santiaga Calatravy, vyhlídka na panorama města z kopce Monjuïc ležícím mezi starým a novým přístavem, po nábřeží ke starému nádraží França a odtud k býčí aréně La Monumental pro 20 000 diváků, moderní obchodní čtvrtí San Martí s impozantní budovou Torre Agbar od Jeana Nouvela do epicentra současné architektury v okolí olympijské vesničky a slavné pláže Barceloneta, závěr dne na pláži (25 km).

6. den

„Barcelona probouzející se“ – na kole po dosud téměř liduprázdných ulicích čtvrti Raval kolem emblematické sochy obřího kocoura Gat od Fernanda Botera do tržnice Boquería, sledování postupně otevíraných stánků nad typickou katalánskou snídaní v místní kavárně, návštěva nádherné gotické katedrály bez davů turistů, volný program, nákupy, dle letových řádů odjezd na letiště a odlet do Prahy (15 km).

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ