Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Ötztal – skialpový přechod

Užijte si lyžařské dobrodružství bezpečně
turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 3. – 24. 3. 20195 dní8 380 Kč19903902
Základní cena 8 380 Kč
17. 4. – 21. 4. 20195 dní8 380 Kč19903901

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

Ideální skialpová sezona v Alpách probíhá od začátku března do začátku května

Všechny naše skialpové kurzy a zájezdy vám ochotně připravíme na míru pro skupinu o velikosti 1-8 účastníků

Popis

Oblast rakouského Ötztalu patří po právu mezi nejkrásnější skialpinistické oblasti Alp. Pětidenní skialpinistický přechod nám umožní poznat tuto legendární oblast poměrně důkladně. Budeme postupně nocovat na čtyřech různých horských chatách a v případě přznivých podmínek se pokusíme o sjezd celkem čtyř  třítisícovek. Součástí programu bude i rekapitulace základních dovedností a bezpečného pohybu v zimních horách rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu. Tento program je určen mírně pokročilým skialpinistům, kteří si chtějí ověřit, upevnit a rozšířit svoje předchozí zkušenosti pod vedením zkušených profesionálů.

Na co se můžete těšit?

 • Pět dnů výuky bezpečného pohybu po ledovcích se skialpinistickým vybavením
 • Vhodné pro mírně pokročilé skialpinisty
 • Ubytování na horských chatách s možností polopenze
 • Ideální jako pokračování základního skialpového kurzu Silvretta
 • Zapůjčení lavinového setu Pieps v ceně kurzu

Program

 • 1. den

  Ranní odjezd z Prahy do rakouského Ventu (1900 m), výstup údolím Niedertal na Martin-Busch Hütte (2501m), asi 3 hodiny.

 • 2. den

  Celodenní přechod na Similaun Hütte (3019 m), cestou výstup na Similaun (3606 m), sjezd po ledovci Niederjochferner.

 • 3. den

  Celodenní přechod na Hochjoch Hospiz Hütte (2412 m), cestou místo nálezu Ötziho, přechod přes sedlo Hauslab Joch (3279 m), výstup na Finel Spitz (3516 m), sjezd po ledovci Hochjochferner.

 • 4. den

  Výstup po Kesselwandferner na Fluchtkogel (3500 m) a sjezd po ledovci Guslarferner k chatě Vernagthütte (2755 m). 

 • 5. den

  Přechod po ledovci Kleiner Vernagtferner do sedla Vernagtjoch (ev. výstup na Wildspitzi 3774 m), sjezd přes chatu Breslaurer Hütte zpět do Ventu; večerní návrat do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

horský vůdce s licencí UIAGM, doprava mikrobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, zapůjčení lavinového setu Pieps , pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 4x na horských chatách Martin-Busch Hütte, Similaun Hütte, Hochjoch Hospitz a Vernagthütte asi 22–25 EUR/noc, vč. polopenze asi 50–52 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %, kromě Similaun Hütte) 

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Stravování:

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Velikost skupiny:

5–8 účastníků

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.


Skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy), pokud nevlastníte svoje vlastní vybavení, poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1 nebo SAGITA Jičín.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 02_HORY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.