ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rafting na Zambezi

rafting a vodní turistika3 náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Na co se můžete těšit?

  • Viktoriiny vodopády, hřmící symbol Afriky
  • Šest dní špičkového raftingu
  • Pouze týden dovolené
  • Možnost prodloužení o safari v NP Hwange

Popis

Hlavním cílem této expedice je splutí jedné z nejkrásnějších řek světa – Zambezi. Šestidenní plavbu po řece Zambezi zahájíme přímo pod Viktoriinými vodopády. Tisíce kubíků vody tvoří v hlubokém bazaltovém kaňonu četné peřeje. Laguny mezi jednotlivými katarakty, teplá voda a velká hloubka dělá ze Zambezi relativně bezpečnou řeku pro rafting. Pobyt v Africe je možné prodloužit o safari v NP Hwange.

Program

1.–2. den

Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls.

3. den

Příprava na šest nezapomenutelných dní v kaňonu. Krátký přejezd k řece, rozdělení vybavení a naložení raftů. Po důkladné instruktáži vás čeká 12 km řeky s několika peřejemi obtížnosti WW 5. Spát budeme nad peřejí #11. Hlavní peřeje budou: Schody do nebe, Ďáblův záchod, Gulliverovy cesty a další.

4.–7. den

Rafting dlouhý 130 km v krásném kaňonu Zambezi s množstvím obrovských peřejí a spoustou zábavy. Čekají nás mohutné peřeje se vzrušujícími názvy: Požírač náklaďáků, Terminator, Udělejme dohodu, Tajemný jezdec a další. Několik nesjízdných peřejí budeme přenášet.

8. den

Basaltový kaňon se otevře a vplujeme do krajiny s travnatými břehy, kde řeka ztichne a objeví se větší krokodýli, hroši a další zvířata. Na vysedacím místě v Matetsi vyložíme rafty a přejedeme zpět do kempu ve Victoria Falls.

9. den

Viktoriiny vodopády - fakultativní program. Tento den si můžete vybrat z aktivit přesně podle vaší chuti a zaměření. Nabídka je velice rozmanitá: výlet na koních nebo na slonech, návštěva lví stanice, let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jízda na kanoi po mírnějším horním toku Zambezi, safari a další; závěrečná párty.

.

SKUPINA BEZ PRODLOUŽENÍ

10. - 11. den

Odlet a návrat do ČR.

.

Prodloužení:  SAFARI V NP HWANGE

10. den

Přejezd do NP Hwange, ubytování v kempu.

11.–13. den

Třídenní pozorování zvěře v jednom z největší národních parků Afriky, který je vyhlášený širokou škálou a velkým množstvím zvěře, především pak slonů.

14. den

Návrat na Victoria Falls; fakultativně rybaření, výlet lodí a jiné aktivity.

15.–16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky