ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sicílie na kole

dovolená na kole2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Itálie, Sicílie

Na co se můžete těšit?

  • Pitoreskní Taormina , velkolepé Syrakusy
  • Villa Romana del Casale  - nejzachovalejší římské mozaiky na světě
  • Monumentální Etna  – horská prémie
  • Bělostné pláže San Vito Lo Capo a přírodní rezervace Zingaro
  • Liparské ostrovy
  • Ubytování v kempech ve vlastních stanech, snídaně
  • Autobusová i letecká varianta

Popis

Sicílie. Ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Nasedneme na kolo vysoko na úbočí Etny, největší a nejaktivnější z evropských sopek, a sjedeme dolů mezi řečišti ztuhlé lávy – bude to setkání s přírodními silami, které na Zemi působí už miliardy let. Jen o něco mladší jsou písčité pláže, vápencové útesy a podmořské jeskyně, jimž se budeme moci obdivovat v přírodním parku Zingaro. Při stoupání na vrchol opevněného města Erice budeme projíždět místy osídlenými před "pouhými“ třemi tisíci let. Vzpomínkou na další z dobyvatelů – Římany – nám bude návštěva vily Romana u Piazza Armerina. Zdejší mozaiky zachycující lovecké výjevy jsou nejzachovalejšími svého druhu na světě. Díky dvousetleté nadvládě Arabů můžeme dnes na sicilských trzích kupovat zářivě žluté citrony a v rušné cukrárně se zastavit na některý z místních slavných zákusků. Na normanský středověk pak zavzpomínáme, až obdivovat majestátní baziliku z 12. století v nedalekém Monreale. Svůj historický cykloexkurz pak zakončíme smykem na jednom z dlážděných náměstí městeček jihovýchodní Sicílie, které do architektonického slovníku jednou provždy zařadily termín "sicilské baroko". Když k tomu všemu přidáte jízdu půvabně zvlněnou sicilskou krajinou, koupání v teplém a průzračném moři a zdejší jednoduchou, ale o to chutnější kuchyni, můžete společně se syrakuským rodákem Archimédem zvolat radostně: „Heuréka!“ („Objevil jsem!“), neboť už víte, kam v září vyrazíte na dovolenou. Cyklistické trasy jsou připraveny doslova "pro každého" v délkách 15–85 km.

Reference:

Velké poděkování za dovolenou Sicílie na kole. Celý pobyt byl příjemný, viděli a zažili jsme hodně zajímavého. Skvělý tým Adventury, maximální ochota a vstřícnost, občas až neuvěřitelná přizpůsobivost všem účastníkům a stále dobrá nálada. Většina tras parádních a s velkou variabilitou obtížnosti. Jistě jsou náměty na zlepšení, Temis ví.... :-) A perfektní servis a zázemí - jak jsme u Adventury zvyklí :-) Díky moc za stroprocentně užitou dovolenou!

Katka Jartimová, 2017

Program

1.–3. den

Odjezd a noční přejezd k Lago di Bolsena – na kole kolem jezera (30 km), nebo krajem skal a vinic do středověkého města Orvieto (50km/400 m); další den příjezd na Sicílii, ubytování, koupání či prohlídka Giardini Naxos (městečko se světoznámými vykopávkami) (0-35km); přílet letecké varianty (dle letových řádů).

4. den

Z kempu od moře po bývalé horské železniční trati přes středověké městečko Castiglione a poté podél řeky Alcantra až k samotné soutěsce, kde nás osvěží "plavecká túra" v ledové vodě, dojezd do kempu; večer busem do malebného města Taormina (antické divadlo a výhled na Etnu) (60 km/1100 m).

5. den

Autobusem pod Etnu  (3323 m), variantně po asfaltu k výchozímu bodu výstupu na Etnu Rifugio Sapienza (15 km/1200 m), nebo drsný výjezd po zpevněné lávě z Rifugio Sapienza ke stanici Torre del Filosofo (2920 m) (7 km/1100 m), eventuelně pěší výstup ke kráterům, poté sjezd (asi 20 km); podvečerní přejezd autobusem do kempu u Syrakus.

6. den

Cyklovýlet do NP Cava Grande del Cassibline s velkolepým výhledem na samotnou soutěsku, město Noto  – šperk barokní architektury (60 km/900 m).

7. den

Busem do Archimedových Syrakus  – antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s jeskyní Dionýsovo ucho, katakomby, prohlídka večerního města a katedrály Duomo di Siracusa (den bez kol).

8. den

Autobusem do Sortina, sicilským vnitrozemím do Pantalica Necropolis, údolím řeky Anapo s výhledy na hrobky vytesané do vápencových stěn, návrat do kempu autobusem (60 km/600 m).

9. den

Přejezd autobusem do kempu v Castellammare del Golfo nedaleko Palerma, po cestě prohlídka nejstarších římských mozaiek ve Villa Romana del Casale a městečka Piazza Armerina (den bez kol).

10. den

Cyklovýlet do Segesty (dórský chrám vysoko nad mořem), řecké divadlo; na kole přes sirné lázně a hezký přístav Castellammare del Golfo do kempu (55 km/900 m).

11. den

Z kempu na kole do přírodní rezervace Zingaro, pěší výlet tam a zpět po 7 km divokého pobřeží Sicílie, které je domovem mnoha vzácných druhů zvířat i rostlin (koupání na nejhezčích sicilských plážích) (30 km/600 m).

12. den

Přejezd autobusem do kempu v Oliveri; po cestě prohlídka mozaikami zdobené světoznámé katedrály v Monreale, která je spolu s přilehlým klášterem jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě; návštěva mondénního letoviska Cefalù s prohlídkou snad nejkrásnější sicilské katedrály Duomo di Cefalù .

13. den

Fakultativní lodní výlet – Liparské ostrovy – ostrov Vulcano: volný program, pěší výlet na kráter, bahenní koupele; ostrov Lipari: muzeum a pevnost Lipari; alternativně cyklovýlet z kempu do malebného středověkého městečka Montalbano Elicona (40 km/1000 m), závěrečný večírek.

14. den

Volný den, loučení s mořem, nákup suvenýrů, nebo z kempu na kole po pobřeží s možností koupání do přímořškého města Milazzo (50 km/200 m); letecká varianta: transfer na letiště a odlet (dle letových řádů).

15.–17. den

Autobusová varianta: 15. den koupání a noční přejezd k Římu, 16. den ráno příjezd do Tivoli u Říma, prohlídka Hadriánovy vily  (císařská rezidence z 2. století), prohlídka města a vily Villa d'Este s přilehlými zahradami; noční přejezd a následující den návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Podmínky