Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sicílie na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 9. – 25. 9. 202012 dní33 490 Kč11291006

letecká varianta

Základní cena 33 490 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)1 000 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Připojištění karantény Covid-19312 Kč
12. 9. – 28. 9. 202017 dní24 990 Kč11291005

autobusová varianta

Na co se můžete těšit?

  • Pitoreskní Taormina , velkolepé Syrakusy
  • Villa Romana del Casale  - nejzachovalejší římské mozaiky na světě
  • Monumentální Etna  – horská prémie
  • Bělostné pláže San Vito Lo Capo a přírodní rezervace Zingaro
  • Liparské ostrovy
  • Ubytování v kempech ve vlastních stanech, snídaně
  • Autobusová i letecká varianta

Popis

Sicílie. Ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Nasedneme na kolo vysoko na úbočí Etny, největší a nejaktivnější z evropských sopek, a sjedeme dolů mezi řečišti ztuhlé lávy – bude to setkání s přírodními silami, které na Zemi působí už miliardy let. Jen o něco mladší jsou písčité pláže, vápencové útesy a podmořské jeskyně, jimž se budeme moci obdivovat v přírodním parku Zingaro. Při stoupání na vrchol opevněného města Erice budeme projíždět místy osídlenými před "pouhými“ třemi tisíci let. Vzpomínkou na další z dobyvatelů – Římany – nám bude návštěva vily Romana u Piazza Armerina. Zdejší mozaiky zachycující lovecké výjevy jsou nejzachovalejšími svého druhu na světě. Díky dvousetleté nadvládě Arabů můžeme dnes na sicilských trzích kupovat zářivě žluté citrony a v rušné cukrárně se zastavit na některý z místních slavných zákusků. Na normanský středověk pak zavzpomínáme, až obdivovat majestátní baziliku z 12. století v nedalekém Monreale. Svůj historický cykloexkurz pak zakončíme smykem na jednom z dlážděných náměstí městeček jihovýchodní Sicílie, které do architektonického slovníku jednou provždy zařadily termín "sicilské baroko". Když k tomu všemu přidáte jízdu půvabně zvlněnou sicilskou krajinou, koupání v teplém a průzračném moři a zdejší jednoduchou, ale o to chutnější kuchyni, můžete společně se syrakuským rodákem Archimédem zvolat radostně: „Heuréka!“ („Objevil jsem!“), neboť už víte, kam v září vyrazíte na dovolenou. Cyklistické trasy jsou připraveny doslova "pro každého" v délkách 15–85 km.

Reference:

Velké poděkování za dovolenou Sicílie na kole. Celý pobyt byl příjemný, viděli a zažili jsme hodně zajímavého. Skvělý tým Adventury, maximální ochota a vstřícnost, občas až neuvěřitelná přizpůsobivost všem účastníkům a stále dobrá nálada. Většina tras parádních a s velkou variabilitou obtížnosti. Jistě jsou náměty na zlepšení, Temis ví.... :-) A perfektní servis a zázemí - jak jsme u Adventury zvyklí :-) Díky moc za stroprocentně užitou dovolenou!

Katka Jartimová, 2017

Program

1.–3. den

Odjezd a noční přejezd k Lago di Bolsena – na kole kolem jezera (30 km), nebo krajem skal a vinic do středověkého města Orvieto (50km/400 m); další den příjezd na Sicílii, ubytování, koupání či prohlídka Giardini Naxos (městečko se světoznámými vykopávkami) (0-35km); přílet letecké varianty (dle letových řádů).

4. den

Z kempu od moře po bývalé horské železniční trati přes středověké městečko Castiglione a poté podél řeky Alcantra až k samotné soutěsce, kde nás osvěží "plavecká túra" v ledové vodě, dojezd do kempu; večer busem do malebného města Taormina (antické divadlo a výhled na Etnu) (60 km/1100 m).

5. den

Autobusem pod Etnu  (3323 m), variantně po asfaltu k výchozímu bodu výstupu na Etnu Rifugio Sapienza (15 km/1200 m), nebo drsný výjezd po zpevněné lávě z Rifugio Sapienza ke stanici Torre del Filosofo (2920 m) (7 km/1100 m), eventuelně pěší výstup ke kráterům, poté sjezd (asi 20 km); podvečerní přejezd autobusem do kempu u Syrakus.

6. den

Cyklovýlet do NP Cava Grande del Cassibline s velkolepým výhledem na samotnou soutěsku, město Noto  – šperk barokní architektury (60 km/900 m).

7. den

Busem do Archimedových Syrakus  – antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s jeskyní Dionýsovo ucho, katakomby, prohlídka večerního města a katedrály Duomo di Siracusa (den bez kol).

8. den

Autobusem do Sortina, sicilským vnitrozemím do Pantalica Necropolis, údolím řeky Anapo s výhledy na hrobky vytesané do vápencových stěn, návrat do kempu autobusem (60 km/600 m).

9. den

Přejezd autobusem do kempu v Castellammare del Golfo nedaleko Palerma, po cestě prohlídka nejstarších římských mozaiek ve Villa Romana del Casale a městečka Piazza Armerina (den bez kol).

10. den

Cyklovýlet do Segesty (dórský chrám vysoko nad mořem), řecké divadlo; na kole přes sirné lázně a hezký přístav Castellammare del Golfo do kempu (55 km/900 m).

11. den

Z kempu na kole do přírodní rezervace Zingaro, pěší výlet tam a zpět po 7 km divokého pobřeží Sicílie, které je domovem mnoha vzácných druhů zvířat i rostlin (koupání na nejhezčích sicilských plážích) (30 km/600 m).

12. den

Přejezd autobusem do kempu v Oliveri; po cestě prohlídka mozaikami zdobené světoznámé katedrály v Monreale, která je spolu s přilehlým klášterem jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě; návštěva mondénního letoviska Cefalù s prohlídkou snad nejkrásnější sicilské katedrály Duomo di Cefalù .

13. den

Fakultativní lodní výlet – Liparské ostrovy – ostrov Vulcano: volný program, pěší výlet na kráter, bahenní koupele; ostrov Lipari: muzeum a pevnost Lipari; alternativně cyklovýlet z kempu do malebného středověkého městečka Montalbano Elicona (40 km/1000 m), závěrečný večírek.

14. den

Volný den, loučení s mořem, nákup suvenýrů, nebo z kempu na kole po pobřeží s možností koupání do přímořškého města Milazzo (50 km/200 m); letecká varianta: transfer na letiště a odlet (dle letových řádů).

15.–17. den

Autobusová varianta: 15. den koupání a noční přejezd k Římu, 16. den ráno příjezd do Tivoli u Říma, prohlídka Hadriánovy vily  (císařská rezidence z 2. století), prohlídka města a vily Villa d'Este s přilehlými zahradami; noční přejezd a následující den návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Podmínky