Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Španělsko – Andalusie a Valencie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 5. – 27. 5. 20199 dní-1%33 363 Kč33 700 Kč15170901

Termín se může změnit v závislosti na letových řádech. 

Základní cena -1%33 363 Kč33 700 KčFirst-minute sleva do 19. 2. 2019.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný4 500 Kč
Palácový komplex Alhambra1 200 Kč

Popis

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v navštívených místech. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i vycházkou po nově otevřené a unikátní Caminito del Rey s vyhlídkou na Garganta del Chorro. Odpočinek na pláži je také zahrnut v programu. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ochutnat můžete proslulou sušenou šunku jamón serrano nebo pravou paellu valencianu a komu síly stačí, ten si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů. 

Na co se můžete těšit?

 • Valencie - město umění a vědy
 • Historické památky i malebná příroda Andalusie
 • Přejezd rychlovlakem AVE
 • Ubytování přímo v navštívených městech

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Valencie

 • 2. den

  Valencie – prohlídka historického centra – náměstí Plaza del Ayuntamiento s historickou budovou radnice, místo, kde se lidé setkávají stejně, jako v Praze "pod koněm"; městská brána Torres de Serranos, jedna ze středověkých věží obranné pevnosti Valencie, gotická budova Hedvábné burzy, kde se scházeli obchodníci a obchodovalo se především s hedvábím – La Lonja , valencijská katedrála, ve které se údajně nachází svatý Grál. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – největší a nejsložitější dílo známého architekta Santiaga Calatravy; fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě. 

 • 3. - 4. den

  Sevilla – hlavní město autonomní oblasti Andalusie; ranní odjezd rychlovlakem AVE z Valencie; odpoledne a následující den prohlídka historické části města. Procházka čtvrtí El Arenal, zde je k vidění jedna z nejkársnějších býčích arén, sevillská Maestranza, kde dodnes můžete býčí zápasy navštívit, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda , jeden z hlavních symbolů Sevilly, Archivo de Indias, archivy, kde jsou k vidění různé dokumenty popisující objevení Ameriky; královské hradby Real Alcázar, originální náměstí Plaza Espaňa, které je příkladem andaluské architektury a které si zahrálo již v mnoha filmech. 

 • 5. den

  Córdoba – ranní odjezd do dalšího významného andaluského města; návštěva nejslavnější mešity Mezquita , do které byla později vestavěna katedrála; pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos je obklopena krásnými zahradami; malebné uličky židovského a arabského města Judería, postavené ve stylu arabského mudéjar. Večerní odjezd do Granady. 

 • 6. den

  Granada - místo posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, náměstí Plaza Isabel Católica, kde se nachází socha královny Isabely, jak předává Kryštofu Kolumbovi dokumenty k jeho cestám; městská historická čtvrť Albaicín , kde se nachází i vyhlídka na Alhambru Mirador de San Cristóbal, středověký komplex paláců a pevností v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife se systémem jezírek a fontán (vtupné viz poznámka). 

 • 7. den

  NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka krásnou krajinou podél řeky Río Monachil; odpolední prohlídka a odpočinek v přímořském městečku Salobreňa s možností koupání či nákupů suvenýrů v malebných uličkách; městečku dominuje zachovalý arabský hrad z 16. století, z jehož věží je úchvatný výhled na celé město. Večerní odjezd do Málagy.

 • 8. den

  Garganda del Chorro – možnost procházky krásnou přírodou po visutých lávkách světového unikátu Caminito delRey; odpoledne návštěva města Ronda, prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros; Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín

 • 9. den

  Gibraltar – ranní přejezd do města, které je britským územím a je známé pro četný výskyt opic, střetává se zde Atlatntický ocená se Středozemním mořem; prohlídka města; možnost vyjet lanovkou na skálu Rock of Gibraltar. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.

Podmínky