Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azory

tzv. Jestřábí ostrovy uprostřed Atlantiku
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 9. – 30. 9. 201710 dní43 600 Kč22190702

AKTUÁLNĚ PLNO!

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

od poloviny květen do konce září

Nevyhovuje vám termín? Ve vámi zvoleném termínu vám na místě zajistíme následující služby: ubytování, pronájem auta, zpracování itineráře.

Popis

Azory jsou malebné sopečné souostroví ležící na půli cesty mezi Evropou a Amerikou, uprostřed Atlantiku. Jejich klima je silně ovlivněno Golfským proudem. Spolu s dalšími ostrovy jsou součástí tzv. Atlantického hřbetu a fakticky jde o vrcholky sopek vyčnívajících z oceánu. Tato výspa Evropy dlouhá léta sloužila jako poslední zastávka na transatlantických letech.

S námi navštívíte dva nejpřitažlivější ostrovy, které nám umožní poznat nejen zdejší nedotčenou přírodu (sopečné krátery a jezera, horké gejzíry, tajemné jeskyně, čisté pláže), ale i malebná městečka, jejich přátelské obyvatele a místní kulturu. Využijeme zdejší ideální podmínky pro turistiku, jež nebude nijak exponovaná, půjde o příjemné pěší výlety. 

 

Na co se můžete těšit?

 • Subtropický ráj v Atlantiku
 • Vulkány a smaragdová jezera
 • Poznávací program s nenáročnými pěšími výlety
 • Aktivní pobyt s ubytováním v hotelu ***

Program

 • 1.–2. den

  Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Lisabonu, nocleh; ranní přelet na ostrov Sao Miguel do Ponta Delgady, ubytování; odpoledne prohlídka historického centra. 

 • 3. den

  Ostrov Sao Miguel – výlet kolem jezera Furnas (cca 9 km; 3 hod) s podívanou na stále unikající fumaroly; pozdní oběd: místní kulinářská specialita kozído, jež je zde připravována zcela jedinečným způsobem – v dírách v zemi je jídlo v hrncích vařeno sopečnými parami; koupání v přírodním termálním jezeru v botanické zahradě Terra Nostra; prohlídka jediné čajové plantáže a továrny na zpracování čaje v Evropě.

 • 4. den

  Túra na západním konci ostrova v oblasti kráteru sopky Sete Cidades, v jejíž kaldeře leží Modré a Zelené jezero (cca 11 km; 3,5 hod), cesta chráněnou krajinnou oblastí s monumentálními výhledy; odpoledne zastávka na Ponta de Ferrario (koupání v moři v termálních pramenech).

 • 5. den

  Túra k Ohnivému jezeru – Lagoa do Fogo, vzniklého sopečnou erupcí v roce 1563, cestou úžasné přírodní útvary, výhledy, část cesty podél levády (cca 13 km; 4,5 hod); vyhlídka na jezero Fogo z Pico da Barrosa, návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech.

 • 6. den

  Kolem poledne přelet na ostrov Terceira – ostrov kráterů a jezírek; odpoledne návštěva hlavního města ostrova Angra do Heroísmo  (historické centrum města, pevnost São João Baptista, přístav, kostel Alto da Memoria).

 • 7. den

  Ostrov Terceira – Serra do Cume, panoramatický výhled na východní pobřeží i vnitrozemí ostrova; Caldeira de Gulherme Moniz – největší kráter souostroví; Furnas do Enxofre – vývěry sopečných plynů ze země; přesun do přírodní rezervace Biscoito da Ferraria, pěší výlet na hranu kráteru Pico Alto (9km; 3 h); silnicí Doza Ribeiras (cedrové lesy a všudypřítomné hortenzie) na nejvyšší vrchol ostrova Santa Barbara; večerní návštěva rybářské vesničky Sao Mateus

 • 8. den

  Přesun na západ ostrova do vesničky Serreta; okružní pěší výlet přírodní rezervací Serreta (cca 7 km; 2,5 h, krajinou nádherných zelených lesů, endemické druhy rostlin); malebná vesnička Biscoitos – vinice, muzeum vína, možnost koupání v lávových jezírcích; prohlídka městečko Praia da Vitória (jedna z prvních osad na ostrově); Algar do Carvão – vulkanická jeskyně s podzemním jezerem.

 • 9.–10. den

  Dopoledne přesun na letiště Lajes, přelet do Lisabonu, ubytování; večerní prohlídka Lisabonu  – prohlídka Castelo de São Jorge a křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama; dopoledne na Praça do Comérciovýtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo; před polednem přesun na letiště, odpoledním spojem do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Sao Miguel–Terceira–Praha, doprava pronajatými mikrobusy na Azorech, 7x hotel *** se snídaní na Azorech, 2x hotel** se snídaní v Lisabonu, transfery hotel/letiště v Lisabonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

potápění a pozorování delfínů (65 EUR)

Klima:

Na Azorských ostrovech panuje mírné klima celý rok. Během celého roku nepřicházejí výraznější výkyvy počasí. V období května a září, na okrajích letní sezony, během níž nejsou ostrovy přeplněny turisty, zde panují nejlepší podmínky pro pěší turistiku . V této době se teploty pohybují v průměru mezi 18–22°C s možností krátkých dešťových přeháněk.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.