Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Od Baltu do Ruska a Běloruska

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 8. – 27. 8. 201811 dní29 800 Kč15581801
Základní cena 29 800 Kč
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
běloruské vízum2 700 Kč

Popis

Objevte s námi kouzlo svérázně půvabného „západního Východu“. Čeká nás pestrá směs mohutných hradů a klášterů, klidných jezer a březových lesů západního Ruska; památky katolického i pravoslavného křesťanství; města západního střihu a charakteru Riga a Vilnius, užívající si již 25 let svou dlouho touženou svobodu. V kontrastu k nim poznáme Minsk se svým východním rázem nebo dnešní ruská „maloměsta“ Pskov a Velikij Novgorod, ve kterých se začaly psát ruské dějiny. Celou cestu absolvujeme v pohodlí pronajatého minibusu s místním řidičem a solidní zázemí pro poznávání nám poskytnou hotely úrovně 3*.

Na co se můžete těšit?

 • Pskov  a Velikij Novgorod – historická města, stojící u zrodu Ruské říše
 • Navenek tajemné a uvnitř přátelské Bělorusko
 • Riga a Vilnius – hlavní města pobaltských republik
 • Krásná jezera Valdaj a Seliger
 • Středověké hrady Izborsk a Trakai

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Riga, podvečerní procházka hlavním městem Lotyšska.

 • 2. den

  Riga – dopolední prohlídka historického města, návštěva Rižského dómu a kostela sv. Petra, gotický dům Černohlaců, secesní čtvrť. Odpoledne přejezd do Ruska, zastávka u hradu Izborsk

 • 3. den

  Pskov – historické město známé především pro množství církevních památek v opevněném centru města v čele s katedrálou svaté Trojice. Pečory – opevněný hraniční klášter s jeskyněmi prvních poustevníků.   

 • 4. den

  Velikij Novgorod  – někdejší hlavní město Ruska a kolébka ruské historie. Městu dominuje opevněný Kreml s byzantskou katedrálou sv. Sofie z roku 1052. Odpoledne přejezd k jezeru Valdaj.

 • 5. den

  Plavba parníkem po jezeře k Iverskému klášteru, prohlídka souboru barokních budov pravoslavného kláštera ze 17. století, odpoledne přejezd k Seligeru, možnost koupání v jezeře, výlety v okolí. 

 • 6. den

  Klášter Nilov – monumentální klášter na ostrově v jezeře Seliger. Jeden z nejpůsobivějších souborů neoklasicistní architektury v Evropě. Přejezd do Smolenska.

 • 7. den

  Smolensk – brána do Ruska a jedno z nejstarších ale také mnohokrát zničených a znovu postavených měst v Rusku. Zastávka v Katyni, místě masakru polských důstojníků a inteligence za druhé světové války, přejezd do Běloruska.

 • 8. den

  Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel jako je příprava sýrů nebo výroba podkov, ochutnávka tradičních pokrmů.

 • 9. den

  Zámek Mir – nejkrásnější zámek v Bělorusku, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Ňasviži – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku zahrnující několik paláců, kostel i opevnění, přejezd do Litvy.   

 • 10 - 11. den

  Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy – Staré město s křivolakými uličkami, Katedrální náměstí, Gediminasův hrad, kostel sv. Anny, návštěva samozvané republiky Užupis; vodní hrad Trakai. Následující den letecky zpět do Prahy.  

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Riga, Vilnius–Praha, doprava minibusem s místním řidičem, 10x hotel *** se snídaní, plavba parníkem po jezeru Valdaj, vstupné do jeskyní v Pečorách a do skanzenu Dudutky, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Ruské a běloruské vízum, vstupné do památek, které není zahrnuto v ceně zájezdu, případná individuální doprava ve městech, ostatní stravování.

Klima:

Zájezd se bude pohybovat v mírném vnitrozemském pásu, počasí lze očekávat srovnatelné jako u nás s možností větších teplot nad 30 °C a občasných bouřek.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.