Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Od Baltu do Ruska a Běloruska

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
18. 8. – 28. 8. 201711 dní29 800 Kč15581701

Popis

Objevte s námi kouzlo svérázně půvabného „západního Východu“. Čeká nás pestrá směs mohutných hradů a klášterů, klidných jezer a březových lesů západního Ruska; památky katolického i pravoslavného křesťanství; města západního střihu a charakteru Riga a Vilnius, užívající si již 25 let svou dlouho touženou svobodu. V kontrastu k nim poznáme Minsk se svým východním rázem nebo dnešní ruská „maloměsta“ Pskov a Velikij Novgorod, ve kterých se začaly psát ruské dějiny. Celou cestu absolvujeme v pohodlí pronajatého minibusu s místním řidičem a solidní zázemí pro poznávání nám poskytnou hotely úrovně 3*.

Na co se můžete těšit?

 • Pskov  a Velikij Novgorod – historická města, stojící u zrodu Ruské říše
 • Navenek tajemné a uvnitř přátelské Bělorusko
 • Riga a Vilnius – hlavní města pobaltských republik
 • Krásná jezera Valdaj a Seliger
 • Středověké hrady Izborsk a Trakai

Program

 • 1. den

  Odlet do Rigy, podvečerní procházka hlavním městem Lotyšska.

 • 2. den

  Riga – dopolední prohlídka historického města, návštěva Rižského dómu a kostela sv. Petra, gotický dům Černohlaců, secesní čtvrť. Odpoledne přejezd do Ruska, zastávka u hradu Izborsk

 • 3. den

  Pskov – historické město známé především pro množství církevních památek v opevněném centru města v čele s katedrálou svaté Trojice. Pečory – opevněný hraniční klášter s jeskyněmi prvních poustevníků.   

 • 4. den

  Velikij Novgorod  – někdejší hlavní město Ruska a kolébka ruské historie. Městu dominuje opevněný Kreml s byzantskou katedrálou sv. Sofie z roku 1052. Odpoledne přejezd k jezeru Valdaj.

 • 5. den

  Plavba parníkem po jezeře k Iverskému klášteru, prohlídka souboru barokních budov pravoslavného kláštera ze 17. století, odpoledne přejezd k Seligeru, možnost koupání v jezeře, výlety v okolí. 

 • 6. den

  Klášter Nilov – monumentální klášter na ostrově v jezeře Seliger. Jeden z nejpůsobivějších souborů neoklasicistní architektury v Evropě. Přejezd do Smolenska.

 • 7. den

  Smolensk – brána do Ruska a jedno z nejstarších ale také mnohokrát zničených a znovu postavených měst v Rusku. Zastávka v Katyni, místě masakru polských důstojníků a inteligence za druhé světové války, přejezd do Běloruska.

 • 8. den

  Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel jako je příprava sýrů nebo výroba podkov, ochutnávka tradičních pokrmů.

 • 9. den

  Zámek Mir – nejkrásnější zámek v Bělorusku, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Ňasviži – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku zahrnující několik paláců, kostel i opevnění, přejezd do Litvy.   

 • 10 - 11. den

  Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy – Staré město s křivolakými uličkami, Katedrální náměstí, Gediminasův hrad, kostel sv. Anny, návštěva samozvané republiky Užupis; vodní hrad Trakai. Následující den letecky zpět do Prahy.  

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Riga, Vilnius–Praha, doprava minibusem s místním řidičem, 10x hotel *** se snídaní, plavba parníkem po jezeru Valdaj, vstupné do jeskyní v Pečorách a do skanzenu Dudutky, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Ruské a běloruské vízum, vstupné do památek, které není zahrnuto v ceně zájezdu, případná individuální doprava ve městech, ostatní stravování.

Klima:

Zájezd se bude pohybovat v mírném vnitrozemském pásu, počasí lze očekávat srovnatelné jako u nás s možností větších teplot nad 30 °C a občasných bouřek.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.