Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

To nejlepší z Ománu a na skok do Kataru a Bahrajnu

2019
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 11. – 11. 11. 20199 dní54 800 Kč25260906

Omán

Základní cena 54 800 Kč

Omán

Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný (Omán)9 500 Kč
ománské vízum800 Kč
3. 11. – 12. 11. 201910 dní66 800 Kč25260904

Omán + Katar

3. 11. – 14. 11. 201912 dní89 800 Kč25260905

Omán + Katar + Bahrajn

Na co se můžete těšit?

  • Horská vádí, písečné duny, koupání v Indickém oceánu
  • Bahla – pevnost z nepálených cihel 
  • Tradiční zavlažovací systém aflaj
  • Pozorování mořských želv při kladení vajec do písku
  • Pahorek s pevností Qal'at al-Bahrain 

Popis

Mám ráda nevtíravou pestrost zemí Perského zálivu! Každý kout této části světa má svou specifickou kulturu, architekturu i přírodní zajímavosti. Mohlo by se vám zdát, že když už jste poznali Dubaj, viděli jste vše. Pravdou je však pravý opak – viděli jste jen něco málo z moderní architektury, ale nepoznali jste místní unikátní kulturu, tradiční architekturu, přírodu a přátelské obyvatele tohoto regionu. Nejlépe to vše můžete poznat právě v pestrém a přátelském Ománu. Často se mě přátelé ptají, (neboť neustále Omán vychvaluji, „otravuji je" fotkami, zážitky apod.), co si pod Ománem mají představit – „je to něco jako moderní Dubaj či naopak tradicemi až příliš svázaný Jemen"? Vždy říkám, že jde o takovou kombinaci obojího – moderní země, která i díky moudrosti současného vladaře, sultána Qaboose, dokázala najít soulad mezi tradicemi a modernitou 21. století. Výhodou zůstává i místní náboženství – Ománci jsou většinově vyznavači tzv. ibadijovského islámu. Ten je na jednu stranu velmi konzervativní v nárocích na jeho vyznavače – snaží se z lidí dostat v dobrém slova smyslu „to nejlepší“, ale zároveň si zachovává otevřenost vůči jiným kulturám a náboženstvím. Proto v Ománu najdete i kostely, hinduistické svatyně a další svatostánky. Často se s vámi lidé na ulici dají do řeči, budou se zajímat o vaši zemi, rodinu, budou se vás ptát, jak se vám u nich líbí a že jsou rádi, že jste se do Ománu přijeli podívat, a důvodem této konverzace nebude jen snaha vám něco prodat. Co se týká bezpečnosti – Omán bych bez obav nazvala „Švýcarskem“ Perského zálivu. Snad jen drobný příklad – jednou si jeden z mých klientů na veřejné pláži v Maskatu zapomněl peněženku a řekl mi o tom až za dva dny, měl ji za beznadějně ztracenou. Když jsme se po několika dnech vrátili do Maskatu oběhla jsem kavárny u pláže a skutečně v jedné z nich mi peněženku vrátili i s penězi!
Tedy neváhejte a vydejte se s námi do Ománu poznat malebnou tradiční i moderní architekturu, zdejší kulturu, přírodní krásy a hlavně milé lidi!
A abyste v plné šíři poznali pestrost Perského zálivu, můžete si zájezd prodloužit o poznání moderního Kataru a historicky neobyčejně zajímavého Bahrajnu.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Maskat; prohlídkaMaskatu: rybí trh; sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a JalaliVelká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche" až na nejstarší arabský trh tzv. súk Muttrah ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

3. den

Přejezd podél pobřeží do Súru, města námořníka Sindibáda, chráněného přístavu plného tradičních plachetnic „dhow“; cestou zajímavý Bimmah sinkhole (sifon) s možností koupání; vyhlídka na pozůstatky hrobky Bibi Maryam; výběžek Ras Al Hadd – kladiště mořských želv; fakultativně noční pozorování želv při kladení vajec.

4. den

Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; fakultativně možnost výstupu k podzemní řece, jež odvádí vodu z vyvěrajícího pramene; poušť Wahiba sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; večeře a noc v luxusním pouštním kempu.

5. den

Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; Nizwa –bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, mešita a súk (trh) proslavený tradičními dýkami khanjar; bezesporu nejkrásnější horská vesnice, postavená z nepálené hlíny, Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

6. den

Faláž Daris – největší zavodňovací systém v Ománu; prohlídka malebného paláce Jabrin ze 17. století, bývalého centra vzdělanosti; návštěva monumentální pevnosti Bahla, jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a její současná podoba pochází ze 13. – 14. století.

7. den

Návrat na pobřeží, cestou pevnost Rustaq ze 13. století včetně interiérů a exteriéry pevnosti Nakhal; malebná horská vesnice Al Awabi proslulá výrobou medu; koupání v moři, odpočinek, relaxace.

8. den

Koupání v Indickém oceánu, odpočinek, relaxace; fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění – např. ostrov Dimaniyat, jedno z nejlepších míst: více než 100 druhů tvrdých i měkkých korálů, různobarevné korálové rybky, rejnoci, hladkouni leopardí, murény, delfíni, mořské želvy apod. Noční transfer na letiště, odlet domů (přílet do Prahy 9. den).

PRODLOUŽENÍ O KATAR: 

9. den

Přelet do Kataru – emirát v jihozápadní části Perského zálivu, ležící na poloostrově, vybíhajícím do Perského zálivu; hlavní město Dauhá: panoráma s mrakodrapy ve West Bay; rezidenční čtvrť Perla Kataru; návštěva muzea islámského umění v architektonicky velmi ceněné budově od I. M. Peiého („moderní pouštní pevnost“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírku islámských uměleckých předmětů v celém regionu); přístavní promenáda Corniche; Fanar Tower; snad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif – perlu tohoto trhu představuje část se sokoly a jinými dravci, které zde chodívají svým vnukům Katarci kupovat. 

PRODLOUŽENÍ O BAHRAJN:

10. – 11. den

Přelet do Bahrajnu (či odlet a návrat do Prahy) – nejmenší ostrovní stát v jižní části Perského zálivu; „Pearl Trail“ve čtvrti Muharraq – krásně renovované „staré město“, včetně interiérů některých budov, v minulosti zde žili lovci perel a obchodníci; mešita Al Fateh  jedna z největších mešit na světě; fakultativně exteriéry historické mešity Al Khamis; A‘Ali pohřební mohyly – tak trochu záhada místní historie; pahorek Qal'at al-Bahrain se stejnojmennou pevností z 16. století a zajímavým muzeem, již ve 3. tisíciletí př. Kr. zde stálo město, centrum dilmunské kultury; bahrajnské národní muzeum; foto zastávka u Bahrajnského kulturního centra s větrnými turbínami a originální okolní moderní architekturou; most krále Fahda skládající se z několika mostů a viaduktů, jež spojují Saúdskou Arábii a ostrovní Bahrain, výhled na Saudskou Arábii; návštěva velbloudí farmy; fakultativní večerní návštěva trhu v Manámě; odlet do Prahy.

12. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky