Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Špicberky – pozvánka do Arktidy

Tradiční program s novým turistickým prodloužením
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 2*1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 7. – 17. 7. 20177 dní48 700 Kč25011701

AKTUÁLNĚ PLNO! Základní program bez turistického prodloužení.

 

13. 7. – 22. 7. 201710 dní56 500 Kč25011702

Program včetně turistického prodloužení. UZAVŘENO

Popis

Špicberky, souostroví pod správou Norska, jsou jednou z nejsevernějších výsep pevniny v Severním ledovém oceánu. Nacházejí se pouhých 1300 km od severního pólu. Jejich dramatická i melancholická bezlesá krajina učarovala již mnoha cestovatelům. Stejně jako většina z nich se sem vydáme v době souvislého polárního dne, který odměřuje pouze půlnoční slunce, když v nejnižším bodě své nebeské dráhy navozuje poklidnou večerní atmosféru a nabízí dlouhé fotogenické stíny. Správním centrem a jediným větším městečkem je Longyearbyen, který bude východiskem pro část našeho programu. Obklopují ho ledovci obroušené hřebeny Nordenskjoldovy země s horskou tundrou na temeni i v údolích, ale také se strmými svahy a útesy při pobřeží. Naproti, za temnými vodami širokého fjordu, září za hezkého počasí mohutně zaledněné horské masivy Země Oskara II., kam se lze vydat expediční lodí a pozorovat mohutné ledovcové splazy ohlodávané oceánem a hašteřivé kolonie mořského ptactva. Druhým východiskem pro náš program bude ruská hornická osada Barentsburg, kde strávíme dvě noci. Na konci tohoto zájezdu nabízíme možnost turistického prodloužení v okolí Longyearbyenu.

Pouhých pár dní vám stačí na atraktivní výlet do polárních krajů! V ceně je zahrnuta i unikátní plavba expediční lodí až k čelu mohutných ledovců, které se nepravidelně, ale často odlupují a s rachotem řítí do chladných vod Severního ledového oceánu. 

Na co se můžete těšit?

 • Ostrovy pouhých 1300 km od severního pólu
 • Expediční lodí k ledovcům a pozorování arktické fauny
 • Šest půlnočních sluncí polárního dne

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Oslo – Špicberky; přílet na Špicberky kolem půlnoci.

 • 2. den

  Longyearbyen – prohlídka hornického městečka, působivé muzeum Arktidy, Polární institut, nákup potravin.

 • 3. den

  Barentsburg – plavba expediční lodí do ruské hornické osady, asi 5hodinový lodní výlet v rozlehlém Isfjordu (panoramata hor, čelní stěny mohutných ledovců, odlamujících se postupně do oceánu, pozorování tuleňů, při troše štěstí také mrožů a běluh), pivovar Krasnyi Medved, ubytování zde v hostelu.

 • 4. den

  Isfjord Radio – výlet na člunu na nejvzdálenější část Isfjordu, k pobřežní rozhlasové a meteorologické stanici na krásném Kapp Linné, prohlídka meteostanice, návštěva staré traperské chaty a výlet k jezeru (dle aktuální situace); zpět do Barentsburgu.

 • 5. den

  Výlet na člunu do Nordfjordu k jednomu z aktivních ledovců (dle aktuální situace); přesun zpět do Longyearbyenu.

 • 6. den

  Pěší výlet údolím Bjorndalen či fakultativní programy, např. jízda se psím spřežením na kolečkových saních nebo plavba lodí do opuštěné ruské hornické osady Pyramiden.

 • 7. den

  Ukončení základního programu a odlet do Prahy.

  Účastníci s turistickým prodloužením absolvují výlet na Platåberget (439 m) k satelitní stanici, odkud je nádherný výhled na celé okolí hlavního města (asi 13 km, převýšení 500 m).

 • 8. den

  Výstup na horu Nordenskjold (1051 m) s hledáním fosilií (asi 20 km, 1050 m převýšení), prohlídka výzkumné meteorologické stanice.

 • 9. den

  Cyklovýlet údolím Adventdalen (asi 40 km) – prohlídka dolů a návštěva nejsevernější radarové stanice světa a chovné stanice tažných psů.

 • 10. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Longyearbyen–Praha ve výši 12 500 Kč, transfery minibusem, člun na lodní výlet, plavba expediční lodí do Barentsburgu, 6x / 9x ubytování se snídaní, informační materiály.

Fakultativní služby:

muzeum Arktidy cca 10 EUR, celodenní lodní výlet do Pyramiden cca 150 EUR, výlet na kolečkových saních se psím spřežením cca 80 EUR/3 hod., zapůjčení kola 10–15 EUR/den.

Ubytování:

Ubytováni budeme 4x / 7x v turistické ubytovně v Longyearbyenu a 2x v hostelu v Barentsburgu vždy ve dvoulůžkových pokojích. Za příplatek je možné objednat jednolůžkový pokoj. K dispozici je kvalitní zázemí se společnými sprchami, společenskou místností, jídelnou a kuchyňkou.

Klima:
drsné severské, s rychlými změnami počasí, teplota obvykle 5–10 °C po celý den (slunce svítí i v noci, ale často fouká studený vítr).
Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů a program může být upraven podle aktuálních podmínek.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.