Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Špicberky – pozvánka do Arktidy

Tradiční program s novým turistickým prodloužením
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 2*1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
3. 7. – 9. 7. 20187 dní-3%48 306 Kč49 800 Kč25011801

Základní program bez turistického prodloužení

3. 7. – 12. 7. 201810 dní-3%55 096 Kč56 800 Kč25011802

Kompletní program včetně turistického prodloužení

Popis

Špicberky, souostroví pod správou Norska, jsou jednou z nejsevernějších výsep pevniny v Severním ledovém oceánu. Nacházejí se pouhých 1300 km od severního pólu. Jejich dramatická i melancholická bezlesá krajina učarovala již mnoha cestovatelům. Stejně jako většina z nich se sem vydáme v době souvislého polárního dne, který odměřuje pouze půlnoční slunce, když v nejnižším bodě své nebeské dráhy navozuje poklidnou večerní atmosféru a nabízí dlouhé fotogenické stíny. Správním centrem a jediným větším městečkem je Longyearbyen, který bude východiskem pro část našeho programu. Obklopují ho ledovci obroušené hřebeny Nordenskjöldovy země s horskou tundrou na temeni i v údolích, ale také se strmými svahy a útesy při pobřeží. Naproti, za temnými vodami širokého fjordu, září za hezkého počasí mohutně zaledněné horské masivy Země Oskara II., kam se lze vydat expediční lodí a pozorovat mohutné ledovcové splazy ohlodávané oceánem a hašteřivé kolonie mořského ptactva. Druhým východiskem pro náš program bude ruská hornická osada Barentsburg, kde strávíme dvě noci. Na konci tohoto zájezdu nabízíme možnost turistického prodloužení v okolí Longyearbyenu.

Pouhých pár dní vám stačí na atraktivní výlet do polárních krajů! V ceně je zahrnuta i unikátní plavba expediční lodí až k čelu mohutných ledovců, které se nepravidelně, ale často odlupují a s rachotem řítí do chladných vod Severního ledového oceánu. 

Na co se můžete těšit?

 • Ostrovy pouhých 1300 km od severního pólu
 • Expediční lodí k ledovcům a pozorování arktické fauny
 • Šest půlnočních sluncí polárního dne

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Špicberky; přílet na Špicberky kolem půlnoci.

 • 2. den

  Longyearbyen – prohlídka hornického městečka, působivé muzeum Arktidy, Polární institut, nákup potravin.

 • 3. den

  Barentsburg – plavba expediční lodí do ruské hornické osady, asi 5hodinový lodní výlet v rozlehlém Isfjordu (panoramata hor, čelní stěny mohutných ledovců, odlamujících se postupně do oceánu, pozorování tuleňů, při troše štěstí také mrožů a běluh), pivovar Krasnyi Medved, ubytování zde v hostelu.

 • 4. den

  Isfjord Radio – výlet na člunu na nejvzdálenější část Isfjordu, k pobřežní rozhlasové a meteorologické stanici na krásném Kapp Linné, prohlídka meteostanice, návštěva staré traperské chaty a výlet k jezeru (dle aktuální situace); zpět do Barentsburgu.

 • 5. den

  Výlet na člunu zpět do Longyearbyenu se zastávkou v Colesbuktě, návštěva Rusanovovy chaty a případný turistický výlet v okolí.

 • 6. den

  Pěší výlet údolím Bjorndalen či fakultativní programy, např. plavba lodí do opuštěné ruské hornické osady Pyramiden a Nordenskjöldův ledovec.

 • 7. den

  Ukončení základního programu a odlet do Prahy.

  Účastníci s turistickým prodloužením absolvují výlet na Platåberget (439 m) k satelitní stanici, odkud je nádherný výhled na celé okolí hlavního města (asi 13 km, převýšení 500 m).

 • 8. den

  Výstup na horu Nordenskjöld (1051 m) s hledáním fosilií (asi 20 km, 1050 m převýšení), prohlídka výzkumné meteorologické stanice.

 • 9. den

  Cyklovýlet údolím Adventdalen (asi 40 km) – prohlídka dolů a návštěva nejsevernější radarové stanice světa a chovné stanice tažných psů.

 • 10. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Longyearbyen–Praha ve výši 12 500 Kč, transfery minibusem, člun na lodní výlet, plavba expediční lodí do Barentsburgu, 6x / 9x ubytování se snídaní, informační materiály.

Fakultativní služby:

muzeum Arktidy cca 10 EUR, celodenní lodní výlet do Pyramiden cca 150 EUR, zapůjčení kola 10–15 EUR/den.

Ubytování:

Ubytováni budeme 4x / 7x v turistické ubytovně v Longyearbyenu a 2x v hostelu v Barentsburgu vždy ve dvoulůžkových pokojích. K dispozici je kvalitní zázemí se společnými sprchami, společenskou místností, jídelnou a kuchyňkou.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Klima:
drsné severské, s rychlými změnami počasí, teplota obvykle 5–10 °C po celý den (slunce svítí i v noci, ale často fouká studený vítr).
Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů a program může být upraven podle aktuálních podmínek.

Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.