Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Španělské Pyreneje na kole

Etapová cyklistika s podporou autobusu
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Andorra, Francie, Španělsko

Na co se můžete těšit?

  • Letecká, nebo autobusová varianta
  • Ubytování v kempech se snídaní
  • Údolími Aragonie a Katalánska
  • Horskými sedly přes Andorru do Seo de Urgel
  • Vhodné pro milovníky horských kol

Popis

Pyreneje každého okouzlí půvabem rozkvetlých strání na pozadí zasněžených hřebenů, vůní tymiánu a barevností dozrávajících vinic. Nás, cyklisty, ale osloví zejména serpentinami silniček a horských cest vinoucích se po úbočích hor a údolími podél horských bystřin, které lákají osvěžit se koupelí. Budeme degustovat místní víno Oporto nebo si ve volném dnu zkusíme rafting na místní řece Noguera Pallaresa. Pokud jste ještě nebyli v Andoře, možná se tam budete chtít alespoň na skok mrknout. V závěru tohoto krásného zájezdu nás čeká prohlídka Barcelony – hlavního města Katalánska.

 

Program

1.–2. den

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Francie; cyklistika a nocleh v Massif Central – kaňon řeky Tarn (42–70 km).

3. den

Dopoledne přesun autobusem se zastávkou v Toulouse – vyzvednutí letecké skupiny; dojezd do Španělska do Bielsy – údolí nedaleko Monte Perdido – 3355 m.

4. den

Údolím a kaňonem řeky Esery přes sedlo Sahún – 1989 m s následným sjezdem do Castejón de Sos (s vynecháním sedla 90 km po silnici/přes sedlo 60 km – z toho polovina šotolina pro MTB).

5. den

Podhorské vesničky Campo a Egea, klášter Santa María de Obarra (z 11. stol.) v kaňonu řeky Isábena; výjezd na Alto de Bonansa – 1380 m, výhledy na Pico Aneto – 3408 m (39 km/64 km).

6. den

Z Aragonie do Katalánska – románské kostelíky v údolí Vall de Boí ; přes Pont de Suert a dvě sedla do Senterady (40 km).

7. den

Údolím řeky Noguera Pallaresa přes centrum vodáckých sportů Sort do Llavorsí; románský klášter Santa Maria (z 9. století) a muzeum soli v Gerri de la Sal (53 km).

8. den

Volný den v Llavorsí: nádherné šotoliny pro MTB nad Vall de Llessui nebo pěší túry v NP Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – horská vesnice Espot, jezero St. Maurici nebo fakultativně rafting na místní řece Noguerra Pallaresa

9. den

Výjezd z Llavorsí přes vysokohorská sedla do Andorry (s nádhernými výhledy na okolní horské velikány), následný dlouhý sjezd do románského města LaSeu de Urgell – městečko s olympijským vodním kanálem (80 km MTB/variantně po asfaltu 65 km).

10.–11. den

Dvoudenní cyklistika v pohoří Serra del Cadí, horské vesničky výhledy na Pyreneje; přejezd kolem lyžařských středisek, přehrad a skalních měst do opevněného města Solsona, návštěva románského kostelíku s kryptou v Olius (40 km a 65 km).

12. den

Solná hora Muntanya de Sal de Cardona, přírodní rezervace Riera de Navel (60 km).

13.–14. den

Ráno přejezd busem do Barcelony a celodenní prohlídka města s unikátními Gaudího stavbami a osobitou atmosférou staré přístavní čtvrti; podvečerní odlet letecké skupiny z Barcelony do Prahy, noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK