Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Zlatý okruh mezi Moskvou a Volhou

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 6. – 8. 7. 201910 dní-4%32 448 Kč33 800 Kč15582901
Základní cena -4%32 448 Kč33 800 KčFirst-minute sleva do 29. 12. 2018.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
9x jednolůžkový pokoj - povinný6 200 Kč
7. 7. – 16. 7. 201810 dní32 800 Kč15582801

Popis

Proslulé „Zolotoje kalco“, klasický okruh po starobylých památkách v okolí Moskvy, jsme pro vás připravili v kompletní verzi a v lehce cestovatelském pojetí, jež nám kromě všech nejvýznamnějších památek představí i současnou realitu Ruska. Rušná Moskva nás překvapí svou rozlehlostí a velkorysou okázalostí, ale i rozsáhlou výstavbou pěších zón a parků, kde si je možné během náročného poznávacího programu oddechnout. Z Moskvy zamíříme nejen do bližších historických perel – Sergijeva Posadu, Suzdalu a Vladimiru, ale i do vzdálenějších malebných měst na řece Volze – Jaroslavle a Kostromy, jimž veletok vtiskává neopakovatelnou atmosféru. Nad poklidnou rovinatou krajinou nám po celé trase budou jako majáky zářit zlaté kupole desítek pravoslavných chrámů a klášterů s interiéry bohatě zdobenými freskami a posvátnými ikonami. Za příznivého počasí se stihneme i příjemně vykoupat na písečných plážích jezera Pleščevo a řeky Volhy.

Na co se můžete těšit?

 • Chrámy a kláštery kolébky ruského pravoslaví 
 • Jaroslavl  a Kostroma – malebná města na řece Volze
 • Moskevský Kreml  a Rudé náměstí 

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Moskva, ubytování v centru města na 2 noci, zahájení prohlídky historického centra – pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat aj.

 • 2. den

  Moskva – Kreml a Rudé náměstí , chrám Vasila Blaženého , architektonicky unikátní nákupní centrum GUM, Novoděvičí klášter  s přilehlým hřbitovem.

 • 3. den

  Sergijev Posad – velký Trojicko-sergijevský klášter , jedno z nejposvátnějších míst ruského pravoslaví; Pereslavl-Zalesskij – valy pevnosti knížete Jurije Dolgorukého a nejcennější Spaso-preobraženský chrám, procházka podél řeky Trubež a koupání ve velkém jezeře Pleščevo, při nepřízni počasí náhradou několik dalších klášterů v Pereslavli a okolí.

 • 4. den

  Rostov Veliký na březích jezera Nero – příjemné menší město s rozlehlým, krásně restaurovaným Kremlem, chrámovým a palácovým komplexem za mohutnými hradbami, které nabízejí hezké výhledy a dva freskami zdobené chrámy, individuálně možnost prohlídky řady dalších expozic; projížďka lodí po jezeře Nero, klášter sv. Jakuba.

 • 5. den

  Jaroslavl– krásné město na řece Volze, jedno z nejstarších v Rusku s více než tisíciletou historií,  Spaso-preobraženský monastýr, freskami zcela vymalované chrámy Ilji Proroka a Jana Křtitele, divadlo Volkova – první stála divadelní scéna v Rusku, nový Blagověščenský chrám a fontánový park s hudbou na soutoku Volhy a přítoku Kotorosl, nábřeží Volhy s cyklostezkou a možností zapůjčení kol aj.

 • 6. den

  Jaroslavl – dopoledne plavba po řece Volze s možností přerušení v Tolze s ženským monastýrem a procházkou podél řeky. Čisté vody Volhy a jejích přítoků nabízejí navíc v Jaroslavli i následně v Kostromě možnost koupání na přírodních písečných plážích.

 • 7. den

  Kostroma – malebné staré obchodní město na soutoku Volhy a řeky Kostromy, arkádové centrum s dlouhými řadami podloubí, Ipatijevský monastýr, přenocování v plovoucím hotelu na Volze s romantickým západem slunce nad řekou.

 • 8. den

  Suzdal  – menší starobylé město na říčce Něrli plné památek i dřevěné architektury venkovského charakteru, zdejší Kreml je „dědečkem“ moskevského z dob Jurije Dolgorukého, klášter sv. Eufimijeva, kde se za druhé světové války formoval československý armádní sbor, skansen s dvěma krásnými dřevěnými kostelíky.

 • 9. den

  Bogoljubovo  – procházka k chrámu Panny Marie pomocné na Něrli; Vladimír – Uspenskij chrám Nanebevzetí Panny Marie s ikonami Andreje Rubleva a starobylý chrám sv. Dmitrije; přejezd minibusem do Moskvy.

 • 10. den

  Moskva – chrám Krista Spasitele a vycházka po nábřeží řeky Moskvy s monumentální sochou Petra Velikého nebo individuálně dle zájmu; odpoledne letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva–Praha, 9x hotel*** se snídaní, transfery, doprava převážně pronajatými minibusy či taxíky, 1x vlak, 1x loď po Volze, v centru Moskvy společná přeprava metrem, projížďka lodí po jezeře Nero, místní průvodce do nejvýznamnějších památek (Kreml v Moskvě, Rostovu a Suzdalu, klášter v Sergijevu Posadu), informační materiály.

Služby za příplatek:

ruské vízum – 2700 Kč

9x jednolůžkový pokoj v hotelech – 6200 Kč

Stravování:

Kromě snídaní individuálně s dopomocí průvodce, ceny v restauracích jsou o něco vyšší než v ČR. 

Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 10.

Poznámka:

Interiéry některých chrámů mohou být při vlhkém počasí operativně uzavřeny kvůli ochraně fresek, ale jde spíše o ojedinělé případy.

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.