Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Přechod kvetoucí Madeiry

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 5. – 6. 6. 202110 dní-4%25 632 Kč26 700 Kč22053102
Základní cena -4%25 632 Kč26 700 KčFirst-minute sleva do 28.11.2020.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný1 600 Kč
5x polopenze Adventura Travel Food1 250 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Putování subtropickým rájem Atlantiku
  • Napříč ostrovem od východu na západ
  • Dramatické vnitrozemí a třetihorní vavřínový prales
  • Turistika přes bizarní plošinu Paul da Serra
  • Ubytování v hotelu*** a ve stanu ve volné přírodě

Popis

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.

Program

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

2. den

Caniçal velrybářské městečno, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço;začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží (cca 11 km).

3.–4. den

Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m, cca 23 km), následně pod nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m, cca 13 km).

5. den

Pozorování východu slunce z vrcholu Pico Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada (cca 12 km). 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul (cca 11 km). Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (cca 14 km).

8. den

Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova (cca 14 km).

9. den

Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky