Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Přechod kvetoucí Madeiry

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 10. – 13. 10. 201910 dní-4%25 632 Kč26 700 Kč22053901
Základní cena -4%25 632 Kč26 700 KčFirst-minute sleva do 4. 4. 2019.
Služby za příplatek
5x polopenze Travellunch1 250 Kč
Jednolůžkový pokoj povinný1 600 Kč
4. 10. – 13. 10. 201810 dní26 700 Kč22053801

AKTUÁLNĚ PLNO!

Popis

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.

Na co se můžete těšit?

 • Putování subtropickým rájem Atlantiku
 • Napříč ostrovem od východu na západ
 • Dramatické vnitrozemí a třetihorní vavřínový prales
 • Turistika přes bizarní plošinu Paul da Serra
 • Ubytování v hotelu*** a ve stanu ve volné přírodě

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico.

 • 2. den

  Caniçal  velrybářské městečno, výhledy na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova Ponta de São Lourenço; začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží (cca 11 km).

 • 3.–4. den

  Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m, cca 23 km), následně pod nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m, cca 13 km).

 • 5. den

  Pozorování východu slunce z vrcholu Pico Ruivo (1862 m); sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada (cca 12 km). 

 • 6.–7. den

  Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul (cca 11 km). Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal (cca 14 km).

 • 8. den

  Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova (cca 14 km).

 • 9. den

  Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

 • 10. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Funchal–Praha, místní doprava na ostrově, 4x hotel *** se snídaní, 5x tábořiště, informační materiály.

Fakultativní služby:

plavba "Kolumbovou" plachetnicí (35 EUR), tzv. montský tobogan (cca 15 EUR), tradiční madeirský večer (cca 25 EUR), vstup do botanické zahrady (cca 6 EUR) aj.

Stravování:

Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, kvalitní dehydrovanou stravu. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Náročnost:

Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km.  Nejnáročnějším dnem je přechod vrcholové části na Pico Ruivo, kde nás čeká 12 km a převýšní 1 500 m. Nejdelším dnem je 24 km dlouhá etapa na Ribeiro Frio, jedná se však spíše o rovinatou etapu.

Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze vč. přestávek v poklidném tempu.

Klima:

Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.

Velikost skupiny:

Maximální počet účastníků 8.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.