Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sonnblick a Granatspitze

vysokohorská turistika a via ferratyhotely, penziony, chatypolopenze2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
27. 7. – 29. 7. 20183 dny5 580 Kč19904801
7. 9. – 9. 9. 20183 dny5 580 Kč19904802

Popis

Sonnblick a Granatspitze, dvě těsně sousedící třítisícovky hlavního hřebene Vysokých Taur, patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším zaledněným vrcholům Rakouska, ačkoli na nich jen těžko budete hledat nějaké „nej“. Nejsou ani nejvyššími vrcholy pohoří Hohe Tauern, ani skupiny Granatspitze, natož třeba východních Alp. Jen v Rakousku se se svou nadmořskou výškou těsně nad třitisíce metrů řadí v pomyslném žebříčku zhruba na sedmisté místo. A přeci. Kouzlo a krása tohoto místa přiměla rakouský alpský klub již v roce 1875, krátce po svém založení, aby zde postavil jednu ze svých první chat Rudolfshütte, kterou později přestavěl na rozsáhlé Alpinzentrum Hohe Tauern, místo setkávání a vzdělávání vysokohorských turistů několika generací.

Dva snadno a rychle dostupné vrcholy. Výstupy jsou kombinací postupu po ledovci a lehkého lezení v závěrečných partiích skalních pyramid. Během jednoho dne vystoupáme za příznivých podmínek na oba vrcholy. Při dobré viditelnosti se nám naskytnou krásné výhledy na sousedící velikány Grossvenediger a nejvyšší Grossglockner.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra nad jezerem Weissee
 • Ubytování na horské chatě s polopenzí
 • Vhodné i pro méně zkušené horské turisty
 • Třítisícovky v sousedství Grossglockneru

Program

 • 1. den

  Odjezd v brzkých ranních hodinách, denní přesun do rakouské osady Enzinger Boden; výjezd lanovkou k jezeru Weissee, ubytování na Rudolfshütte (2311 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností.

 • 2. den

  Kolem jezera Weissee a dále po ledovci Sonnblick Kees na první z třítisícových vrcholů Stubacher Sonnblick (3088 m), dále po ledovci na otrochu nižší Granatspitzi (3086 m). Výhled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner, Grossvenediger, za dobré viditelnosti je možné obdivovat panorama Dolomit.

 • 3. den

  Dopoledne výstup po krátké via ferratě Kronprinz Rudolf (obtížnost B) nad jezerem; lanovkou do údolí, odpolední přesun do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava minibusem, zapůjčení vybavení na ledovce a na via ferraty, pojištění

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování s polopenzí – 2x na chatě Rudolfshütte asi 43 EUR/noc (členové Alpenvereinu nemají slevu), lanovka asi 22 EUR

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou, sprchou.

Stravování:

Na chatě Rudolfshütte nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní jídlo, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malé skupině max.12 účastníků.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Naše doporučení:

Z důvodu velké vytíženosti chaty Rudolfshütte je potřeba se na zájezd hlásit minimálně s měsíčním předstihem! Později vám již nemůžeme garantovat volná místa.

Nástupní místa:
Praha, Příbram, Písek, České Budějovice
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.