Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sicílie a Malta

Ve vlnách Středozemního moře po perlách UNESCO
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 2*1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
6. 9. – 15. 9. 201810 dní-4%31 584 Kč32 900 Kč15291801

Popis

Sicílii a Maltu dělí pouhých 90 km po moři, přesto se tyto dva centrální ostrovy ve Středozemním moři v mnohém liší. Na Sicílii, bývalé obilnici Říma, se to vegetací a barvami jen hemží a skalnatá Malta nás přivítá nekonečnou paletou teplých barev, od žluté přes okrovou až po sytě červenou. Sicílie oplývá antickými památkami, Malta je domovem tajemných prehistorických chrámů a skvělého souboru barokních staveb hlavního města Valletty. Co oba ostrovy spojuje, je ale skvělá mediteránská kuchyně. Pojeďme si společně vychutnat alespoň několik z mnoha klenotů obou ostrovů.

 

Na co se můžete těšit?

 • Etna – kněžna Sicílie
 • Archimedovy Syrakusy  a středověká Taormina
 • Mohutně opevněná Valletta
 • Megalitické chrámy z doby kamenné
 • Historické klenoty Mdina, Rabat a Mosta

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Sicílie, ubytování a prohlídka Palerma  dle příletu.

 • 2. den

  Prohlídka Monreales jedinečnou katedrálou v normanském slohu, návštěva zachovalého dórského chrámu v Segestě, odpoledne pěší výlet do přírodní rezervace Zingaro (procházka a koupání).

 • 3. den

  Přejezd na východ Sicílie, po cestě návštěva historického Cefalù  (normanský dóm a katedrála), odpoledne ubytování.

 • 4. den

  Etna – autem ke spodní stanici lanovky u chaty Sapienza, s možností výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, nebo procházky okolo fumarol pod sopkou, odpolední návštěva pitoreskní Taorminy (amfiteátr, kouzelné uličky, vynikající zmrzlina...).

 • 5. den

  Výlet do přírodní soutěsky řeky Alcantara (procházka, možnost vykoupání v jezírku na konci soutěsky), odpoledne návštěva a prohlídka historicky bohatých Syrakus.

 • 6. den

  Přelet na ostrov Malta, ubytování a odpočinek (koupání, procházky po nábřeží).

 • 7. den

  Prohlídka hlavního města Valletta  s dokonalým systémem barokního opevnění, (katedrála sv. Jana s obrazy Caravaggia, Velmistrův palác, který dnes slouží pro státní účely – vstupy do obou v ceně zájezdu; zahrady Baracca s výhledem na přístav...) a fakultativně mystický podzemní labyrint Hypogeum .

 • 8. den

  Výlet po ostrově Malta; zastávka v Moste (velkolepý Mostský dóm s překrásnou kupolí), procházka po Dingliho útesech, návštěva klenotu Malty, bývalého hlavního města Mdina a jejího předměstí Rabatu (kostel a jeskyně sv. Pavla – vstup do katakomb v ceně zájezdu).

 • 9. den

  Návštěva megalitických chrámů Hagar Qim a Mnajdra(vstupné v ceně zájezdu), procházka po areálu s vyhlídkou na neobydlený ostrov Filfla, odpoledne návštěva rybářského městečka Marsaxlokk, vyhlášeného restauracemi podávajícími pokrmy z mořských plodů.

 • 10. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenky včetně poplatků Praha–Sicílie–Malta–Praha ve výši 10 000 Kč, doprava mikrobusem/autobusem, 9x hotel*** se snídaní.

Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj povinný - 4 900 Kč

Fakultativní služby:

Návštěvu podzemního labyrintu Hypogeum je nutné objednat několik měsíců dopředu, neboť počet navštěvníků je strikně limitován na každý den. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme.

Ubytování:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Poznámka:

Pořadí dnů v programu se může změnit dle aktuálních podmínek a počasí.

Nástupní místa:
Praha
Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.