Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sicílie a Malta

Ve vlnách Středozemního moře po perlách UNESCO
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 9. – 13. 9. 202010 dní36 500 Kč15291011
Základní cena 36 500 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný5 500 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etna – kněžna Sicílie
  • Archimedovy Syrakusy  a středověká Taormina
  • Mohutně opevněná Valletta
  • Megalitické chrámy z doby kamenné
  • Historické klenoty Mdina, Rabat a Mosta

Popis

Sicílii a Maltu dělí pouhých 90 km po moři, přesto se tyto dva centrální ostrovy ve Středozemním moři v mnohém liší. Na Sicílii, bývalé obilnici Říma, se to vegetací a barvami jen hemží a skalnatá Malta nás přivítá nekonečnou paletou teplých barev, od žluté přes okrovou až po sytě červenou. Sicílie oplývá antickými památkami, Malta je domovem tajemných prehistorických chrámů a skvělého souboru barokních staveb hlavního města Valletty. Co oba ostrovy spojuje, je ale skvělá mediteránská kuchyně. Pojeďme si společně vychutnat alespoň několik z mnoha klenotů obou ostrovů.

Program

1. den

Letecky Praha – Sicílie, ubytování a prohlídka Palerma  dle příletu.

2. den

Prohlídka Monreales jedinečnou katedrálou v normanském slohu, návštěva zachovalého dórského chrámu v Segestě, odpoledne pěší výlet do přírodní rezervace Zingaro (procházka a koupání).

3. den

Přejezd na východ Sicílie, po cestě návštěva historického Cefalù  (normanský dóm a katedrála), odpoledne ubytování.

4. den

Etna – autem ke spodní stanici lanovky u chaty Sapienza, s možností výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, nebo procházky okolo fumarol pod sopkou, odpolední návštěva pitoreskní Taorminy (amfiteátr, kouzelné uličky, vynikající zmrzlina...).

5. den

Výlet do přírodní soutěsky řeky Alcantara (procházka, možnost vykoupání v jezírku na konci soutěsky), odpoledne návštěva a prohlídka historicky bohatých Syrakus.

6. den

Přelet na ostrov Malta, ubytování a odpočinek (koupání, procházky po nábřeží).

7. den

Prohlídka hlavního města Valletta  s dokonalým systémem barokního opevnění, (katedrála sv. Jana s obrazy Caravaggia, Velmistrův palác, který dnes slouží pro státní účely; zahrady Baracca s výhledem na přístav...) a fakultativně mystický podzemní labyrint Hypogeum .

8. den

Výlet po ostrově Malta; zastávka v Moste (velkolepý Mostský dóm s překrásnou kupolí), procházka po Dingliho útesech, návštěva klenotu Malty, bývalého hlavního města Mdina a jejího předměstí Rabatu (kostel a jeskyně sv. Pavla).

9. den

Návštěva megalitických chrámů Hagar Qim a Mnajdra, procházka po areálu s vyhlídkou na neobydlený ostrov Filfla, odpoledne návštěva rybářského městečka Marsaxlokk, vyhlášeného restauracemi podávajícími pokrmy z mořských plodů.

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky