Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Monte Cevedale – po ledovcích Ortlerských Alp

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 7. – 7. 7. 20184 dny6 980 Kč19294801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Připravili jsme pro vás lehké výstupy na dva zaledněné vrcholy významné italské skupiny Ortler – Monte Cevedale. Stejně jmenovaný vrchol Monte Cevedale, který se pokusíme zdolat, je se svou výškou 3769 m nejvyšším vrcholem provincie Trentino. Během tří dnů dosáhneme dvou vrcholů, Suldenspitze 3376 m a Monte Cevedale 3769 m, s možným přechodem přilehlého vrcholu Zufallspitze 3757 m). Délku denního pochodu plánujeme na šest hodin a v obou případech nastoupáme zhruba 800 m. Nocování je zajištěno v horské chatě Rifugio Casati v závratné výšce 3269 m s nezapomenutelným výhledem na okolní velikány. Večer nesmíme zapomenout na pochoutky italské kuchyně a dobré víno, což dokreslí příjemnou atmosféru místních hor. Celý program je koncipován pro všechny vysokohorské turisty, náročnost zvyšuje jen velká nadmořská výška, dobrá fyzická kondice je proto podmínkou.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové výstupy bez technický náročných pasáží
 • Ubytování na horských chatách s polopenzí
 • Vhodné i pro méně zkušené vysokohorské turisty
 • Tři třítisícové vrcholy v hlavním hřebenu Ortleru

Program

 • 1. den

  Odjezd v brzkých ranních hodinách, přejezd do italského Suldenu (1866 m); výjezd lanovkou na chatu Rifugio Cittá di Milano (2581 m).

 • 2. den

  Výstup přes ledovec Suldenferner na první z třítisícových vrcholů Cima di Solda (3376 m), krátký sestup na chatu Rifugio Casati (3269 m), (výstup asi 4 h).

 • 3. den

  Po ledovci Zuffalferner výstup na jeden z impozantních vrcholů horské skupiny Ortler, Monte Cevedale (3769 m), po sněhovém hřebínku na sousední vrchol Cima Cevedale (3757 m), sestup zpět na chatu; monumentální výhledy na italskou skupinu Adamello a Presanella, švýcarskou Berninu a rakouské Ötztalské Alpy (výstup asi 6 h). 

 • 4. den

  Sestup přes sedlo Eisseepass (3139 m) na horní stanici lanovky do Suldenu, lanovkou do údolí; po poledni odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (sestup asi 2 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava minibusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování 3x – na chatě Rifugio Cittá di Milano (1x) a Rifugio Casati (2x) vč. povinné polopenze 47 a 54 EUR, doporučujeme 1x lanovku asi 18,5 EUR

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Stravování:

Na obou chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Velikost skupiny:

Maximální počet účastníků je do 12 os.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.