Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Toulky Savojskem

Trojmezí Francie, Švýcarska a Itálie
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 9. – 13. 9. 201810 dní-4%14 304 Kč14 900 Kč15931801

Autobusová varianta

5. 9. – 12. 9. 20188 dní-4%21 504 Kč22 400 Kč15931802

Letecká varianta

Popis

Netroufáte si na náročnou turistiku našeho zájezdu Tour du Mont Blanc? Chcete ale vidět nejenom jedinečná panoramata této části Alp? Právě pro vás je tedy připraven tento zájezd do kraje kolem nejvyšší hory Evropy. Můžete se těšit na nádherné výhledy, na zasněžené vrcholky hor, nenáročné pěší výlety a na návštěvu řady historických památek v této oblasti. Naše putování začneme pod masivem Mont Blancu ve Francii, dále budeme pokračovat do Švýcarska k Ženevskému jezeru a do údolí řeky Rhôny, která je vyhlášenou vinařskou oblastí, a nakonec nevynecháme ani italskou Aostu, jež vás uchvátí svou atmosférou a dochovanými památkami. Samozřejmě v našem putování nebude chybět ani Matterhorn, pod který zavítáme z jižní italské strany. Pro cestu si můžete vybrat, zda vám na delší přesun vyhovuje více autobusová či letecká doprava.

Na co se můžete těšit?

 • Kombinace historie a lehké turistiky
 • Skvělá gastronomie a víno
 • Ubytování v hotelech se snídaní 
 • Doprava autobusem nebo letecky

Program

 • 1. den

  Odjezd ve večerních hodinách z Prahy do Francie.

 • 2. den

  Příjezd do Chamonix, vyzvednutí klientů s leteckou variantou v Ženevě a krátká prohlídka Ženevy (fontána Jet d‘ eau s vodotryskem, románsko-gotická katedrála svatého Petra a rodný dům J. J. Rousseaua), odjezd do Chamonix.

 • 3. den

  Lanovkou na Chalet de Planpraz (1 999 m) a odtud přes věhlasný Grand Balcon, cestou nádherné výhledy na masiv Mont Blancu a údolí řeky Arve, přejezd do švýcarského Leysinu.

 • 4. den

  Výhledy na masiv Les Diablerets, Aigle – vinařské městečko s hradem, výlet podél severního břehu Ženevského jezera, cestou prohlídka středověkého hradu Chillon, spjatého s básníkem G. G. Byronem, letovisko Vevey, vinařská obec Lavaux odkud se naskýtají nejhezčí výhledy na Ženevské jezero a na Francouzské Alpy. 

 • 5. den

  Údolím řeky Rhôny, lemovaného mnoha vinicemi a vesničkami, až do historického Sionu s hrady a kostelem na kopci nad městem. Zastávka ve vinařství s ochutnávkou a následně přejezd přes slavný průsmyk Velký sv. Bernard s hospicem do italského údolí Aosty. 

 • 6. den

  Breuil Cervinia (2 050 m) ležící pod jižním štítem slavného Matterhornu, jízda lanovkou či výstup na Plan Maison (2 550 m) s  krásnými výhledy na Matterhorn a na ostatní vrcholy v okolí, možnost sjet lanovkami až na Plateau Rosá, s nejvýše položeným muzeem v Evropě, nazývaným „A Mountain of Work“, věnujícím se horám a lanovkám. Návrat kolem Lago Goillet nebo lanovkou zpět do Breuil Cervinia.

 • 7. den

  NP Gran Paradiso  nejstarší italský národní park. Nenáročný výlet jedním z údolí pod stejnojmenným masivem, kde můžete spatřit ve velkém množství kamzíky, kozorohy horské, orly, sviště a další zástupce fauny i flóry.

 • 8. den

  Aosta – prohlídka města, mnoho památek z římské doby (městské hradby, Augustův triumfální oblouk) a z dalších dob, výlet údolím Aosta a návštěva hradu Fenis se zachovalými freskami a zbrojnicí; dále gotická pevnost Verres střežící vstup do údolí. 

 • 9. – 10. den

  Přejezd z Aosty do Chamonix tunelem pod Mt. Blancem, odjezd klientů s leteckou variantou do Ženevy, přílet do Prahy v podvečerních hodinách. Ostatní možnost výletu na Mer de Glace vláčkem a lanovkou, návštěva ledovcové jeskyně, večerní odjezd do Prahy a příjezd následující den dopoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha-Ženeva-Praha nebo autobusová doprava, doprava autobusem na místě, 7x ubytování v hotelu *** se snídaní, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Ostatní stravování a nápoje, lanovka na Planpraz a zpět do Chamonix, lanovka na Plan Maison, vláček a lanovka do Mer de Glace, vstupné.

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým turistickým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Turistika_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.