Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Toulky Savojskem

Trojmezí Francie, Švýcarska a Itálie
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 8. – 25. 8. 201910 dní18 900 Kč15931911

AKTUÁLNĚ PLNO! autobusová varianta

Základní cena 18 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný5 600 Kč
17. 8. – 24. 8. 20198 dní26 400 Kč15931912

AKTUÁLNĚ PLNO! letecká varianta

Na co se můžete těšit?

  • Kombinace historie a lehké turistiky
  • Skvělá gastronomie a víno
  • Ubytování v hotelech se snídaní 
  • Doprava autobusem nebo letecky

Popis

Netroufáte si na náročnou turistiku našeho zájezdu Tour du Mont Blanc? Chcete ale vidět nejenom jedinečná panoramata této části Alp? Právě pro vás je tedy připraven tento zájezd do kraje kolem nejvyšší hory Evropy. Můžete se těšit na nádherné výhledy, na zasněžené vrcholky hor, nenáročné pěší výlety a na návštěvu řady historických památek v této oblasti. Naše putování začneme pod masivem Mont Blancu ve Francii, dále budeme pokračovat do Švýcarska k Ženevskému jezeru a do údolí řeky Rhôny, která je vyhlášenou vinařskou oblastí, a nakonec nevynecháme ani italskou Aostu, jež vás uchvátí svou atmosférou a dochovanými památkami. Samozřejmě v našem putování nebude chybět ani Matterhorn, pod který zavítáme z jižní italské strany. Pro cestu si můžete vybrat, zda vám na delší přesun vyhovuje více autobusová či letecká doprava.

Program

1. den

Odjezd ve večerních hodinách z Prahy do Francie.

2. den

Příjezd do Chamonix, vyzvednutí klientů s leteckou variantou v Ženevě a krátká prohlídka Ženevy (fontána Jet d‘ eau s vodotryskem, románsko-gotická katedrála svatého Petra a rodný dům J. J. Rousseaua), odjezd a ubytování v hotelu poblíž Chamonix.

3. den

Lanovkou na Chalet de Planpraz (1 999 m) a odtud přes věhlasný Grand Balcon, cestou nádherné výhledy na masiv Mont Blancu a údolí řeky Arve, přejezd do Švýcarska.

4. den

Výhledy na masiv Les Diablerets, Aigle – vinařské městečko s hradem, výlet podél severního břehu Ženevského jezera, cestou prohlídka středověkého hradu Chillon, spjatého s básníkem G. G. Byronem, letovisko Vevey, vinařská obec Lavaux odkud se naskýtají nejhezčí výhledy na Ženevské jezero a na Francouzské Alpy. 

5. den

Údolím řeky Rhôny, lemovaného mnoha vinicemi a vesničkami, až do historického Sionu s hrady a kostelem na kopci nad městem. Zastávka ve vinařství s ochutnávkou a následně přejezd přes slavný průsmyk Velký sv. Bernard s hospicem do italského údolí Aosty. 

6. den

Breuil Cervinia (2 050 m) ležící pod jižním štítem slavného Matterhornu, jízda lanovkou či výstup na Plan Maison (2 550 m) s  krásnými výhledy na Matterhorn a na ostatní vrcholy v okolí, možnost sjet lanovkami až na Plateau Rosá, s nejvýše položeným muzeem v Evropě, nazývaným „A Mountain of Work“, věnujícím se horám a lanovkám. Návrat kolem Lago Goillet nebo lanovkou zpět do Breuil Cervinia.

7. den

NP Gran Paradiso  nejstarší italský národní park. Nenáročný výlet jedním z údolí pod stejnojmenným masivem, kde můžete spatřit ve velkém množství kamzíky, kozorohy horské, orly, sviště a další zástupce fauny i flóry.

8. den

Aosta – prohlídka města, mnoho památek z římské doby (městské hradby, Augustův triumfální oblouk) a z dalších dob, výlet údolím Aosta a návštěva hradu Fenis se zachovalými freskami a zbrojnicí; dále gotická pevnost Verres střežící vstup do údolí. 

9. – 10. den

Přejezd z Aosty do Chamonix tunelem pod Mt. Blancem, odjezd klientů s leteckou variantou do Ženevy, přílet do Prahy v podvečerních hodinách. Ostatní možnost výletu na Mer de Glace vláčkem a lanovkou, návštěva ledovcové jeskyně, večerní odjezd do Prahy a příjezd následující den dopoledne.

Podmínky