Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Madagaskar a Mauricius

poznávací zájezdyhotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 10. – 1. 11. 201714 dní89 800 Kč25580701

Madagaskar

19. 10. – 4. 11. 201717 dní99 800 Kč25580702

Madagaskar a Mauricius

Popis

Země s fascinující unikátní přírodou, plná tajuplných mýtů a obyčejů osmnácti různých etnik, ale také jedna z nejchudších zemí Afriky – to vše znamená Madagaskar, čtvrtý největší ostrov světa. Endemická zvířena a květena i domorodí obyvatelé představují jeho největší bohatství a naše cesta vám je chce co nejvíce přiblížit. Poznáme rozličné biotopy od horského deštného pralesa přes vyprahlou sukulentní vegetaci s bizarními skalními útvary až po tropické, palmami lemované pláže. Tento zájezd je určen především pro ty, kteří cestují za poznáním přírody a rádi fotografují.

Na co se můžete těšit?

 • Lemuři, baobaby, chameleoni – unikátní fauna a flóra
 • NP Andasibe, NP Ranomafana, NP Isalo
 • Horský deštný prales s vodopády
 • Možnost prodloužení zájezdu na ostrově Mauricius

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Antananarivo (Madagaskar); odjezd na jih, cestou výhledy na rýžová políčka a výrobce cihel; tzv. lavaky – unikátní druh eroze okolních kopců.

 • 3. den

  Antsirabe – elegantní lázeňské město, centrum těžby a zpracování polodrahokamů, slavné pestrobarevné rikši „pousse pousse“: prohlídka místního lapidária s polodrahokamy, návštěva dílen na opracování kravských rohů (zebu); cesta dále na jih zelenou krajinou s hustými borovicovými a eukalyptovými lesy; dále přes město Ambositra – středisko řezbářské výroby na Madagaskaru, návštěva řezbářské dílny zpracovávající palisandrové, růžové i ebenové dřevo, dojezd k NP Ranomafana.

 • 4. den

  NP Ranomafana – vévodí mu řeka Namorona, jejíž přítoky vytvářejí množství peřejí a vodopádů padajících z okolních prudkých zalesněných svahů a propůjčujících tomuto místu kouzelný, místy až dramatický nádech; žije zde na dvanáct druhů lemurů včetně vzácného lemura zlatého, více než sto druhů ptáků, plazi, motýli a další hmyz; pěší expedice do nitra pralesa; návštěva městečka Ranomafana; fakultativně možnost relaxace v horkých pramenech nebo nočního safari.

 • 5. den

  Zastávka u výhledu na vodopády na řece Namorona; druhé největší město Fianarantsoa; návštěva vinařství Betsileo; městečko Ambalavao s překrásně zdobenými domy, které krášlí ornamentálně vyřezávané balkony a barevné okenice; noc na úpatí pohoří Andringitra, jež tvoří přírodní hranici mezi zelenou vrchovinou a suchou jižní částí ostrova.

 • 6. den

  Rezervace Anja s prvními lemury kata; monumentální žulové skalní útvary již z dálky viditelný tzv. „Biskupský klobouk“ a „Brána jihu“; Ihosy – hlavní město pasteveckého kmene Bara, jehož životní rituály jsou neodmyslitelně spojeny se zebu (druh skotu); noc u pohoří Isalo.

 • 7. den

  NP Isalo, známý svými bizarními geologickými útvary vzniklými erozí pískovcových skal vlivem větru a deště; pěší výlet kaňony s pozorováním lemurů (včetně nejznámějšího lemura kata) a dravého ptactva.

 • 8. den

  Ilakaka - vesnice proslavená těžbou safírů; NP Zombitse – suchý opadavý les, s velkým množstvím druhů ptactva, první lemuři sifaka; pestře zdobené hrobky kmene Mahafaly roztroušené po okolní krajině; Tulear – prohlídla města, místí trh; dojezd do Ifaty.

 • 9. den

  Ifaty – odpočinek a relaxace na pobřeží Indického oceánu, možnost koupání a šnorchlování; fakultativně prohlídka jedinečného ekosystém tzv. trnitého buše, jenž patří k tomu nejcennějšímu, co můžeme na ostrově vidět.

 • 10. den

  Přelet Toliara – Antananarivo, dle aktuálního času přeletu prohlídka města.

 • 11. den

  Přejezd na východ, do úrodné části země, kde nás čeká zelená krajina s bujnou vegetací, vlhkým klimatem a s mnoha původními pralesy a jezery; cestou park Marozevo – sloužící k umělému odchovu žab, gekonů a dalších zvířat, která si zde můžeme zblízka prohlédnout.

 • 12. den

  NP Andasibe – tropický deštný prales s endemickou faunou a flórou, setkáni s mnoha druhy lemurů, včetně největšího lemura indriho, různé druhy chameleonů i ptáků, orchidejový park.

 • 13. den

  Návrat do Antananariva, cestou soukromý park Vakona s krokodýly i dalšími druhy lemurů, který nám umožní tato zvířata dobře nafotit; přelet na Mauricius, nebo odlet do Prahy (přílet do Prahy 14. den).

  PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ MAURICIUS:

 • 14. den

  Okružní prohlídka po jižní části ostrova: výhled na mystický vrchol Le Morne Brabant; vodopád Chamarel, vysoký 83 metrů a tzv. Sedmibarevná země, odkrytá půda s vulkanickým popelem různého složení; posvátné jezero Grand Basin ve vyhaslém kráteru s hinduistickým chrámem; prohlídka čajové plantáže; blízká setkáni s makaky.

 • 15. den

  Relaxace, koupání v Indickém oceánu; možnost mnoha fakultativních programů a aktivit: prohlídka vyhlášené botanické zahrady Pamplemousses; výlet ponorkou do hloubky 30 metrů k vraku lodi; projížďka na katamaránu se šnorchlováním apod..

 • 16.–17. den

  Hlavní město Port Luis s koloniálními stavbami; pověstné muzeum poštovních známek (včetně proslaveného Modrého Mauricia) a ptáka doda (blbouna nejapného); letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Antananarivo (Mauricius)–Praha ve výši 25 000 Kč + 1x přelet Toliara–Antananarivo, doprava minibusem, 11x/14x hotel *** se snídaní, vstupy do NP a rezervací, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

madagaskarské vízum – cca 35 USD, s okamžitou platností mohou být znovuzavedeny odletové taxy na mezinárodní i vnitrostátní lety v celkové výši cca 20 USD.

Průvodce:

Jiří Bálek – velký znalec a milovník Madagaskaru. Již třicet let se zabývá herpetologií, publikoval mnoho desítek populárních i odborných článků v různých časopisech a denících (Akvárium terárium, Živa, Chamaeleo, Natrix, Koktejl, Světem zvířat atd.). Během výprav za přírodou a natáčením navštívil řadu exotických destinací v čele s Madagaskarem. O svých cestách a přírodě přednáší na veřejných besedách či odborných setkáních a vystupuje v rozhlase a v televizi. Jeho dokumentární a krátké filmy a videopořady získaly řadu ocenění na celostátních soutěžích. Od roku 2001 je majitelem LEMURIA TV – vlastního studia zaměřeného především na tvorbu dokumentárních, přírodovědných a cestopisných filmů a reportáží. Spolupracuje pravidelně s Českou televizí (pořady Objektiv, Toulavá kamera, TV NOVA (cestovatelský pořad Zálety) a TV Prima. V současné době natáčí samostatné dokumenty a průvodcuje zájezdy pro CK Adventura.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.