Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Peru – země zlata a slunce

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 9. – 7. 10. 201718 dní82 700 Kč25840707

AKTUÁLNĚ PLNO - Hlavní program

20. 9. – 10. 10. 201721 dní96 700 Kč25840708

AKTUÁLNĚ PLNO - Hlavní program + prodloužení v džungli

5. 6. – 26. 6. 201722 dní96 700 Kč25840702

AKTUÁLNĚ PLNO - Prodloužení o severní Peru

9. 6. – 26. 6. 201718 dní79 700 Kč25840701

AKTUÁLNĚ PLNO - Hlavní program

29. 6. – 16. 7. 201718 dní84 700 Kč25840703

AKTUÁLNĚ PLNO - Hlavní program

29. 6. – 19. 7. 201721 dní98 700 Kč25840704

AKTUÁLNĚ PLNO - S prodloužením o džungli

 

27. 8. – 17. 9. 201722 dní99 700 Kč25840706

Hlavní program + sever Peru

31. 8. – 17. 9. 201718 dní82 700 Kč25840705

Hlavní program

Popis

Naše pestré putování vede nejpozoruhodnějšími místy Peru a severu Bolívie. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu a také západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca. Po cestě si na tři dny „odskočíme“ i do sousední Bolívie s nejvýše položeným hlavním městem na světě La Paz a poutním místem Jižní Ameriky Copacabanou s její slavnostní atmosférou. Pro tuto sezonu opět přinášíme možnost obohacení klasického programu o fakultativní prodloužení. Jde o pobyt v amazonské džungli spojený s jednodenními výlety a poznáním způsobu života domorodých Peruánců.

Nyní také s možností prodloužení o úvodní část - Severní Peru

Na co se můžete těšit?

 • Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
 • Jezero Titicaca a ostrov Slunce
 • Copacabana  poutní místo Jižní Ameriky
 • Incké památky v okolí Cusca

Program

 • ÚVOD

  SEVERNÍ PERU

  1. – 2. den Letecky Praha – Chiclayo; Museo Tumbas Reales de Sipan – prohlídka originálních archeologických nálezů z 12 hrobů kultury Mochiků; Túcume – prohlídka ruin 26 mochických pyramid.

 • 3. den

  Sipán – Huaca Rajada – prohlídka místa, kde byl na světlo vynesen nejvýznamnější archeologický nález amerického kontinentu 20. století; přejezd do města Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v roce 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu

 • 4. den

  Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky; přejezd do Trullija.

 • 5. den

  Huanchaco – návštěva pyramid El Brujo a pozůstatků pyramid Los Tres Palos; Huaca de la Luna a Huaca del Sol – prohlídka pyramid a starobylého města Chan Chan; odlet do Limy, nocleh a následné pokračování v hlavním programu.

 • 1. - 2. den

  ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU

  Letecky Praha  Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

 • 3. den

  Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina.

 • 4. den

  Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.

 • 5. den

  Arequipa   město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; fakultativní pěší výlet v okolí.

 • 6. den

  Chivay  prohlídka města a pohodový pěší výlet spojený s koupáním v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

 • 7. den

  Colca, nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka.

 • 8. den

  Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, přejezd podél jezera do Bolívie; prohlídka malebného městečka Copacabana  proslulé poutní místo Jižní Ameriky, pozorování západu slunce z předincké skalní observatoře Horca del Inca.

 • 9. den

  Ostrov Slunce  přesun lodí a celodenní přechod ostrova s úžasnými výhledy na zasněžené šestitisícovky pohoří Cordillera Real; západ slunce a přenocování na ostrově.

 • 10. den

  Poloostrov Copacabana, přes jezerní úžinu Tiquina do La Pazu: prohlídka náměstí s prezidentským palácem, stříbrné uličky Sagarnaga a tzv. „uličky čarodějnic"; nákup místních artesánií.

 • 11. den

  Tiwanacu  – návštěva slavné kolébky andských kultur; návrat do Puna.

 • 12. den

  Cusco , procházka uličkami města do centra, Chrám Slunce, prohlídka muzeí, nákupy na tradičních indiánských tržištích.

 • 13. den

  Procházka po okolí města, skalní observatoř a svatyně Qenko a chrám Sascayhuaman.

 • 14. den

  Posvátné údolí řeky Vilcanota, Tambo-Machay, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vláčkem do Aguas Calientes.

 • 15. den

  Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), dle vlastní chuti výlety na okolní vrcholky s nádhernými výhledy; návrat do Cusca.

 • 16. den

  Rozloučení s Cuscem, romantické procházky a poslední nákupy.

 • 17. - 18. den

  Přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy. 

  KONEC HLAVNÍHO PROGRAMU

 • 17. - 19. den

  ODPOČINKOVÉ PRODLOUŽENÍ V DŽUNGLI

  Přelet do Puerta Maldonado, městečka uprostřed džungle; výlety po řekách Madre de Dios či Gamita/Briolo, Monkey Island, observatoř v koruně stromu Shihuahuaco, pozorování divokých zvířat (opice, želvy, volavky, aligátoři), pěší výlety v džungli; 3x ubytování v komfortních bungalovech s plnou penzí.

 • 20. - 21. den

  Přelet do Limy a  letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Lima / Cusco–Praha ve výši 36 000 Kč, 1x (3x u varianty s džunglí) vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, místní pohodlné linkové autobusy, lodní doprava po jezeře Titicaca, vstupné na Machu Picchu, 15x hotel *** se snídaní; při prodloužení v džungli navíc 3x komfortní bungalov včetně plné penze a 1x hotel *** se snídaní v Limě, informační materiály.

Klima:

V Peru jsou vždy velké rozdíly mezi klimatem v jednotlivých částech. Okolí Limy, které má pouštní charakter – výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Dále pak oblast And  horské pásmo a Altiplano, kde se teploty v této době pohybují kolem 10 °C. Ve vyšších nadmořských výškách počítejte i s teplotou kolem bodu mrazu.

Průvodce:

Iva Faltová, Daniela Stehlíková  specialistky na Latinskou Ameriku.

Poznámka:

Prodloužení v džungli: Pro pobyt v džungli je striktně doporučováno očkování proti žluté zimnici. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto prodloužení povinný za příplatek 3800 Kč. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.