Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kazachstán a Kyrgyzstán

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
6. 8. – 18. 8. 201913 dní52 800 Kč25218901

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena 52 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj - povinný4 100 Kč

Popis

Vydejme se poznat středoasijskou exotiku v tomto „vysokohorském balení“, které ale není náročné na fyzickou zdatnost účastníků. Nejdříve se podíváme do největšího vnitrozemského státu světa Kazachstánu, země s rozmanitou krajinou od stepí a pouští až po jezera a vrcholky hor. Na zájezdu objevíme jihozápadní část Kazachstánu okolo bývalého hlavního města Almaty, kam zasahují severní hřebeny pohoří Ťan-šan v podobě kouzelného Zailijského Alatau. Horské scenerie na chvíli vystřídá krajina jako z Marsu v národním parku Altyn Emel s vysokými zpívajícími dunami, podíváme se i do kazašského „Grand Canyonu“ v údolí Čaryn. Následujících osm dní programu zasvětíme sousednímu Kyrgyzstánu, zemi vysokých hor a polodivokých koní s průměrnou nadmořskou výškou 2750 metrů nad mořem. Ohromí nás krásy mohutného centrálního Ťan-šanu neboli „Nebeských hor“ v pohoří Terskej Alatau, vykoupeme se v místním „moři“, mírně slaném Issyk-kulu, projdeme se jeho nádherně členitým jižním pobřežím a z koňského sedla si plně vychutnáme horské vrcholky odrážející se na křišťálově čisté hladině jezera Song-köl. Cestou do Biškeku nemineme slavnou věž Burana a s touto přátelskou zemí se rozloučíme vycházkou v okouzlujícím pohoří Kyrgyz Alatau.

Na co se můžete těšit?

 • Největší přírodní krásy Střední Asie
 • Svět tradičních pastevců a jurt
 • Rušné bazary a přátelští obyvatelé
 • Mírumilovné soužití několika náboženství s příměsí sovětské minulosti
 • Koupání v jezeře Issyk-kul, monumentální Čarynský kaňon

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Almaty, ubytování a prohlídka města – centrální Náměstí Republiky, Zelený bazar, vyhlídková plošina z hory Kok Tobe, nejvýše položené kluziště na světě Medeo a vysokohorské středisko Šymbulak.

 • 3. den

  Výlet k jezeru Issyk v nadmořské výšce 1760 metrů, zasazené mezi malebné kopce v pohoří Zailijský Alatau; procházka soutěskou podél řeky Turgen k místním vodopádům a návrat do Almaty.

 • 4. den

  Přejezd do údolí řeky Ili v srdci NP Altyn Emel, poslech unikátní „zpívající“ písečné duny, v jejímž písku je dle legendy pochován sám Čingischán, nocleh v guesthousu s tradičním pohoštěním.

 • 5. den

  Čarynský kaňon – pískovcové masivy rozličných tvarů tvořící tzv. Dolinu zámků a tyčící se do výšky až 300 metrů; přejezd kazašsko-kyrgyzské hranice a nocleh v Karakolu.

 • 6. - 7. den

  Ze základny v Karakolu absolvujeme dva výlety v pohoří Terskej Alatau – první den ke skalním útvarům v dolině Džety Öguz s obědem v tradiční jurtě, odpoledne prohlídka Karakolu – Dunganská mešita a pravoslavný chrám Svaté Trojice; druhý den terénním autem do nádherné doliny Karakol, možnost půldenní túry údolím s výhledem na zaledněný Karakolský štít, nejvyšší pětitisícovku pohoří. 

 • 8. den

  Přejezd k jižnímu pobřeží Issyk-kulu, koupání na písečných plážích, krátká túra kaňonem Skazka, charakteristickým rudě zbarvenými skalními útvary, večeře a nocleh v místní jurtě.

 • 9. - 10. den

  Přesun k druhému největšímu kyrgyzskému jezeru Song-köl (3010 m), malebně obklopenému horskou stepí, pastevci se svými stády koní i dobytka a věncem hor, pěší výlet po pobřeží nebo možnost projížďky na koních; 2x nocleh v tradičních jurtách.

 • 11. den

  Přejezd do Biškeku, při cestě návštěva minaretu Burana z 11. století, prohlídka hlavního města – náměstí Ala-Too, místní parky a Ošský bazar.

 • 12. - 13. den

  Závěrečný výlet do nedalekého pohoří Kyrgyz Alatau, do NP Ala-Arča – túra k ledovci Ak-Saj, návrat do Biškeku; druhý den letecky zpět do Prahy.

Podmínky