Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Velká cesta jižní Afrikou

JAR, Lesotho, Svazijsko, Zimbabwe, Botswana
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
5. 11. – 26. 11. 201822 dní114 800 Kč25551802

UZAVŘENO

JAR + Zimbabwe + Viktoriiny vodopády

Základní cena 114 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný13 600 Kč
17. 11. – 26. 11. 201810 dní69 800 Kč25551803

UZAVŘENO

Zimbabwe + Viktoriiny vodopády

Popis

Na poměrně malém prostoru JAR je kousek od všeho, co nabízí celá okolní Afrika, ale ještě něco navíc. Za několik dní poznáme vše, co dělá Afriku Afrikou - přírodu, kulturu, historii, tradice. Uvidíme křováky, následek apartheidu i vliv Nelsona Mandely. Skvělé víno, bouřlivé pobřeží i písčité pláže. Mlžné pralesy, rozlehlé savany i křovinatý bushveld. Národní parky plné antilop, slonů, žiraf, nosorožců, lvů, gepardů a leopardů. Nepřístupné Lesotho, malé svérázné království Svazijsko s králem oblečeným v ubrusu. Kapské město, Stolovou horu, hluboké kaňony i přes tři tisíce metrů vysoké Dračí hory. V Krugerově NP si vychutnáme jedno z nejlepších safari. V Zimbabwe nás uchvátí pozůstatky tajemných dávných civilizací jako je Velké Zimbabwe - největší kamenné stavby na jih od Sahary. Celé naše putování vyvrcholí pohledem na monumentální Viktoriiny vodopády.

Na co se můžete těšit?

 • Viktoriiny vodopády
 • Horská příroda Lesotha a Svazijska
 • Dračí hory , NP Kruger a další chráněné oblasti
 • Velké Zimbabwe  
 • Zříceniny města Khami , pahorky Matobo 
 • Na vyžádání možnost předsadit Kapské Město

Program

 • 1. – 3. den

  Letecky Praha – Port Elisabeth; dojezd do NP Addo, safari: velké antilopy, sloni, zebry Burchellovy atd.; večer možnost pozorovat nasvícené napajedlo.

 • 4. – 5. den

  Lesotho – celodenní přejezd do Lesotha, království nacházejícího se ve vrcholové partii Dračích hor (vrcholy hor dosahují nezřídka 3000 m), zastávky na nejzajímavějších místech země; fakultativně Pony Trek na lesothských ponících, kteří jsou dodnes hlavním dopravním prostředkem Basutů.

 • 6. – 7. den

  Dračí hory –podél hranice dojezd do jihoafrické části hor, do NP Royal Natal, kde padají svahy strmě do nížiny a vytvářejí fantastické skalnaté amfiteátry.

 • 8. den

  St. Lucia - přejezd podél Dračích hor a kolem významných bojišť Britů s Búry a Zuly do laguny St. Lucia; znamenité restaurace nabízejí rybí speciality a celá oblast je prodchnuta kulturou domorodého kmene Zulu.

 • 9. den

  Plavba lodí po laguně St. Lucia – ptačí rezervace, hroši a krokodýli na dosah ruky; odpoledne transfer do království Svazijsko s nejstarším svazijským parkem Mlilwane.

 • 10. den

  NP Mlilwane – nabízí unikátní pěší nebo cyklo safari přímo mezi krotkými atilopami a zebrami; odpoledne přejezd do NP Kruger.

 • 11. – 12. den

  NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, kde máte možnost uvidět nejen zvířata tzv. "velké pětky": slon, lev, levhart, buvol, nosorožec, ale i mnoho druhů antilop a dalších zvířat; ranní a večerní safari; fakultativně možnost noční vyjížďky do parku s místním rangerem.

 • 13. den

  Časné ranní safari v NP Kruger; přejezd do Blyde River Canyon – vyhlídka God's Windows a přejezd do Pilgrim's Rest; teprve večerní a noční pobyt v „živém skanzenu“ dá dostatečně vyniknout atmosféře zlatokopeckého města z éry jihoafrické zlaté horečky, včetně stylových hospůdek, obchůdků a zařízení.

 • 14. den

  Přelet Johannesburg – Harare (Zimbabwe), moderní africká metropole s parky, bulváry, galeriemi; zajímavý trh Mbare; fakultativně National Gallery of Zimbabwe.

 • 15. den

  Velké Zimbabwe  – největší kamenná stavba v Africe na jih od Sahary, jejíž historie i původ jsou opředeny tajemstvím.

 • 16. – 17. den

  Pahorky Matobo  s bohatými archeologickými nálezy z pravěku a úžasné skalní malby; zříceniny města Khami  - pozůstatky kultury z 16. století, celé město je postaveno z velkých kamenných bloků bez použití malty.

 • 18. den

  NP Hwange – odpolední pozorování zvěře, jak z vozu, tak z bezpečných vyhlídek u napajedel, z predátorů jsou k vidění zejména lvi, levharti, gepardi, hyeny, šakali, dále pak antilopy, sloni, buvoli, žirafy, zebry a paviáni.

 • 19. – 20. den

  Viktoriiny vodopády  – jedny z největších vodopádů na světě; prohlídka vodopádů a okolí; velký výběr fakultativních aktivit: let vrtulníkem nad vodopády, procházka se lvem, vyjížďka na slonu, bungee, rafting; fakultativně možnost celodenního výletu do NP Chobe; v podvečer plavba po Zambezi s výhledem na západ slunce.

 • 21. – 22. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci a rangeři dle potřeby, letenka vč. všech poplatků Praha–Port Elisabeth / Johannesburg–Harare / Viktoriiny vodopády–Praha ve výši 27 000 Kč (kratší varianta 24 000 Kč), doprava mikrobusem, 2lůžkové pokoje – typově pestré hotely a lodže, stylové chaty nebo tzv. „bandas“ (trvale postavené velké a plně vybavené stany s postelemi i vlastním sociálním zařízením), snídaně, vstupné do NP, lesothské a svazijské vízum, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

KAZA univisa – 50 USD (platí se při vstupu)

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.